Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κοινή γλώσσα στις BDSM συζητήσεις του φόρουμ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 29 Ιουνίου 2017.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Α, μάλιστα! Λες λοιπόν, αν κατάλαβα σωστά, ότι η πυραμίδα είναι, για την τέχνη του διαλόγου, ό,τι είναι τα μαθηματικά για την οικονομία; Δεν είναι. Επειδή αντλεί από πραγματικά φαινόμενα διαλόγου και τα ταξινομεί. Προκύπτει, δηλαδή, από κάτω προς τα πάνω (bottom up) αν ήταν μαθηματικό μοντέλο για τον διάλογο θα ήταν top down, θα είχε πρώτα το μοντέλο και μετά θα έψαχνε να επαληθεύσει αν ταιριάζει, κατά πόσο, και τι τροποποιήσεις χρειάζεται. Αλλά δεν είναι η θεμιτή άλλωστε μεθοδολογία το πρόβλημά της. Το κύριο πρόβλημά της είναι ότι είναι στατική.

    ΥΓ. Θα μου επιτρέψεις να μη μπω σε συζήτηση περί σχέσης μεταξύ μαθηματικών και "οικονομίας", δε νομίζω ότι αφορά το παρόν νήμα.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτάαα..!
     
  3. brenda

    brenda FU very much


    Με είπες χαριτωμένηηη?    
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Nα και μια ακόμα ωραία ζωγραφιά...
    Άνευ λόγια...

     
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πάλι άνευ λόγια...

     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Kι εμένα με αρέσουν αυτά, πολύ!!!
     
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    <<Ο Χέγκελ υποστηρίζει ότι η πραγματικότητα είναι μόνο μία a priori προσθήκη της μη-φυσιοκρατικής ηθικής, ο Καντ, μέσω της κατηγορικής προστακτικής, υποστηρίζει ότι οντολογικά υπάρχει μόνο στην φαντασία και ο Μαρξ υποστηρίζει ότι ήταν οφσάιντ.>>
    Πείτε μου εσείς τώρα, γιατί όλο αυτό το συμπούρμπουλο μού θύμισε τις συζητήσεις μας στο φόρουμ!
    Αν και το εν λόγω, είχε πλάκα, οι δικοί μας οι διάλογοι καμιά φορά είναι λίγο ξινούτσικοι, παραδειγματιστείτε συμφορουμίται!