Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Elvira, στις 5 Σεπτεμβρίου 2009.

  1. Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    Κολαρο... 
    Επειδη το βλεπω οχι μονο σαν ενδειξη ιδιοκτησιας,
    αλλα και σαν επιβραβευση απο εναν/μια Κ προς τον/η υ,
    θεωρω οτι ειναι κατι πολυ πολυ τρυφερο και ρομαντικο.


    Για μενα ειναι σαν να δινεις ενα πανεμορφο τριανταφυλο με αγκαθια στο συντροφο σου..

    -Και οχι δεν τον θεωρω σαν καταλοιπο η το οτιδηποτε τετοιο,ειναι καθαρα στην κριση του εκαστοτε ζευγαριου-
     
  2. kali crow

    kali crow Guest

    χμ...
    πλεον πιστευω λειτουργει συμβολικα.
    προσωπικα οταν φοραω κολαρο μου ανεβαινει η λιμπιντο η νιωθω οτι ανηκω καπου.ειναι εντελως ψυχολογικο.
    οπτικα επισης ειναι ερεθιστικο πιστευω ...
    αναγκαιο δε θα το λεγα αλλα σιγουρα ειναι καταλυτικο.
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Αυτο με το κολαρο δε μπορω να το καταλαβω.Το κολαρο κατα τη δικη μου γνωμη παντα,δεν ειναι παρα ενα μπιχλιμπιδι.Δεν ειναι ικανο να δημιουργησει κλιμα,σε κλιμα σε φερνουν άλλα πιο βαθιά πραγματα οπως οι σκεψεις και το τι γινεται γενικως.Δηλαδη με λιγα λογια το βρισκω κατι σαν costume play και τιποτα παραπανω.
     
  4. αγαπητη πορτοκαλαδα @vussinada μπιχλιμπιδι η οχι το κολαρο οπως και να το κανουμε ειναι σεξυ........κατ εμε παντα
     
  5. zozefiin

    zozefiin Guest

  6. ε να
    ι αγαπητη μου οπως και να το κανουμε ειναι......
     
     
  7. zozefiin

    zozefiin Guest

    δεν ειχα κατι τετοιο στο μυαλο μου αλλα οκ....
     
  8. τι ακριβως ειχες για βοηθησε με....
     
  9. zozefiin

    zozefiin Guest

     
     
  10. δεν νομιζω οτι διαφωνουμε........
     
  11. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

  12. de7

    de7 s

    H χρησιμοποίηση του κολάρου εξαρτάται και νοηματοδοτείται από το πλαίσιο εντός του οποίου γίνεται, δηλαδή από αυτά που Ορίζει Ο/Η Κ ή Α.
    Υπό αυτή την έννοια το κολάρο αυτό καθεαυτό δεν είναι ούτε αναγκαίο ούτε γραφικό αλλά εξαρτάται από τον τρόπο που Ο/Η Κ ή Α Επιλέγει να το Εντάσσει στο D/s - M/s Του/Της. Σχετικά με την τελευταία παράγραφο της εκφώνησης του νήματος έννοιες όπως "στόχος" και "αυτοσκοπός" μοιάζουν εξαρχής ασύμβατες με ένα υ/σ.