Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κολάρο και δημόσιος λόγος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 9 Μαϊου 2006.

  1. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Ελευθερια του λογου δεν σημαινει λογοκρισια. Δεν εισαι ελευθερη στο να εκφραστεις δημοσια χωρις να περασει φιλτρο "Αφεντη".

    Δε το εκανα ποτε... ακομα και οταν εφερα κολλαρο (με αλλο ονομα τοτε) απλα φροντιζα να ειμαι ο εαυτος μου... ουτε πιο πανω ουτε πιο κατω.

    Προσεχα τι εγραφα οπως και τωρα. Το μονο που διεφερε ειναι πως αν γινοταν κατι υπηρχε εκεινος να μαζεψει τα λουρια.

    (Οχι και πολυ πετ... θα αποδοκιμαζαν καποιοι...)
     
  2. teddy boy

    teddy boy Regular Member

    Αιμιλια εισαι και στην ζωη σου ετσι γενικοτερα με τον αφεντη σου? η αυτο περιοριζεται στο σεξουαλικο παιχνιδι?

    μιας και ψιλοασχετος με την ολη φαση οπως εχω ξαναπει και προσπαθοντας να καταλαβω 5 πραγματα γιατι μαρεσει να ψαχνομαι σεξουαλικως και οχι μονο,μου προκαλει εντυπωση το να

    λειτουργεις ετσι και στην καθημερινοτητα μη εχοντας ορεξουλες για παιχνιδια.

    εγω παραδειγματος χαρην οταν ειμαι καυλωμενος μπορω να μπω σε οποιοδηποτε "ρολο" με μια γυναικα και να το ευχαριστηθω το ιδιο,οταν ομως δεν ειμαι σε τετοιο μουντ,εαν ο αλλος μου στερησει τις ελευθεριες μου

    το πιο πιθανο ειναι να παρω κανα βουρδουλα και να αρχισω τις βουρδουλιες και σιγουρα δεν θα ναι για λογους σεξουαλικης ικανοποιησης  

    ναι ναι vussinada σε βλεπω που πληκτρολογεις γελοντας  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ είμαι πίσω από τις αναρτήσεις μου.
    Με κάνει λιγότερο υπό!; *πάντα ήθελα να το πω αυτό.* ^.^
     
  4. aimilia

    aimilia Iagos property

    @Μαντλίν μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά. Μιλάω για εμένα. Δεν μπορώ να μιλήσω για εσένα ούτε να απαντήσω για εσένα φυσικά.

    Εμένα έτσι με έχει εκπαιδεύσει έτσι με έχει μάθει.
    Για Εκείνον είμαι η σκλάβα που θέλει.
    Και είμαι χαρούμενη και ευτυχισμένη που προσφέρω αυτό που θέλει.
    Δεν προσπαθώ ούτε να καθορίσω τους άλλους ούτε και να με καθορίσουν φυσικά.
    Απλά μιλώ για εμένα και για το βίωμα μου.
    Αν εσένα έτσι σε θέλει ο Κυρίαρχος σου και εσύ του το προσφέρεις είσαι και εσύ και Εκείνος ευτυχισμένοι.
    Εγώ έχω μάθει αλλιώς.
    @teddy boy λυπάμαι αλλά δεν έχω άδεια για να κάνω διάλογο μαζί σου.
     
  5. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    @aimilia είσαι εκφραστικότατη, έχεις αμεσότητα λόγου, τρόπο έκφρασης/σκέψης που αγγίζει πολλούς.
    Ελπίζω ο Αφέντης σου να δίνει συχνότερα την ευκαιρία να μας τον εκφράζεις δημόσια.  
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @aimilia

    Δεν απευθύνθηκα σε σένα, το ποστ αφορούσε εμένα. :- )
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το τι λέει και το τι δεν λέει και πώς το λέει κλπ κλπ είναι θέμα που αφορά στα δυο τους...
    Προφανώς και ο λόγος του υ μέλους απηχεί τις απόψεις του πάνω μέλους...
    Εμείς αντιλαμβανόμαστε πώς το βλέπουν και δεν μας κόφτει...
    Μιαν άποψη την σχηματίζουμε βέβαια, αλλά δεν τους κόφτει αυτούς, γιατί θάπρεπε...
    Τα υπόλοιπα είναι φιλολοζί τση κακιάς ώρας..!
     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Τον Κ μου δεν τον απασχολεί στο ελάχιστο το τι θα γράψω εδώ μέσα.
    Το αντίθετο μάλιστα.
    Με ξεχώρισε για τον τρόπο που γράφω.
    Δε βρίσκει κανένα λόγο να αλλάξει αυτό που είμαι και δε μου έχει επιβάλλει κανενός είδους λογοκρισία.
    Τον ενδιαφέρει μόνο η μεταξύ μας σχέση και μόνο εκεί σπαταλάμε την ενέργειά μας.
    Παρόλα αυτά,εγώ από μόνη μου,νιώθω την ανάγκη να ζητήσω την άδεια Του για ανεβάσω κάποια φωτο μου.
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    το να συζητάς και να διαμορφώνεις το λόγο σου με εκείνον που ανήκεις, είναι λογοκρισια; Δεν είναι και αυτό μία μορφή επικοινωνίας;
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Συνήθως με κουράζουν οι περικοκλάδες και οι αλματώδεις συνειρμοί στο λόγο του, παρ' αυτά

     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μια συνήθεια είναι όλα..!
       
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @cadpmpc : can't teach an old dog new tricks. Goes both ways ofcourse.