Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 10 Σεπτεμβρίου 2008.

?

Βασικό κριτήριο επιλογής ερωτικού συντρόφου

  1. Βιολογική συμβατότητα

    12 vote(s)
    33,3%
  2. Ιδιοσυγκρασιακή συμβατότητα

    21 vote(s)
    58,3%
  3. Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ

    3 vote(s)
    8,3%
  1. bdsmslave191

    bdsmslave191 Regular Member

    η επιλογη α θεωρω πως τεινει περισσοτερο στην χημεια,οποτε θα επελεγα εκεινη χωρις χημεια δεν προχωραει η επιλογη ερωτικου συντροφου.απο εκει και περα αν υπαρχουν στοιχεια της β επιλογης δεν νομιζω οτι θα τα αρνηθει κανεις .
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Αν πληροί το υπό στοιχεία (α) κριτήριο και είναι πανύβλακας ή καραβλαχάρα? Μιλάμε για ερωτικό σύντροφο όχι για ξεπέτα...

    Αυτό που είναι βέβαιο είναι ότι μας ελκύει το οικείο, το οποίο όμως μοιράζονται και οι δύο κατηγορίες.
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Ασφαλες κτιτηριον ειναι το Ε9, μονο οταν συνοδευεται με καποια βεβαιωση απο το υποθηκοφυλακιο οτι δεν υπαρχει καποια δεσμευση...
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να προχωρήσω σε μία τέτοια έκπτωση.

    Αν όμως είμαι υποχρεωμένη να απαντήσω στην ερώτησή σου, ναι, εφόσον δεν μπορώ να υποχωρήσω στο θέμα της βιολογικής συμβατότητας, θα υποχωρούσα οπουδήποτε αλλού χρειάζονταν.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Ειλικρινές. Δεκτό 
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Εγώ δεν έχω σχετισθεί ποτέ μου με άνθρωπο που ανήκει σε άλλη ομάδα αίματος.
     
  7. chrisk06

    chrisk06 New Member

    Μετά από προσεκτική μελέτη των απαντήσεων που έχουν δωθεί μέχρι στιγμής εγώ ψηφίζω Α. Νομίζω ότι η φυσική έλξη είναι αυτό που παίζει σημαντικό ρόλο στην έναρξη αλλά και στη συνέχιση μιας ερωτικής σχέσης. Βέβαια παίζει σημαντικότατο ρόλο και η ιδιοσυγκρασία του συντρόφου αλλά νομίζω πως έπεται της φυσικής έλξης. Και πάλι λέω... νομίζω !!!
     
  8. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Το α. Τους β τους κάνω παρέα, αλλά άμα δε μου αρέσουν εξωτερικά δε μπορώ να κάνω κάτι περισσότερο...
    Το ιδανικό είναι συνδιασμός των δύο, αλλά εδώ που τα λέμε...αν μου αρέσει το περιτύλιγμα αλλά το περιεχόμενο είναι σκάρτο, ξανατυλίγω το πακέτο με το χρωματιστό χαρτί του και το καμαρώνω μέχρι να το βαρεθώ.
     
  10. deeper

    deeper Happiness is the road……….

    Έχω την εντύπωση Πως όλα ξεκινάνε από την βιολογική συμβατότητα. Η εξωτερική εικόνα εξάλλου είναι αυτή που θα τραβήξει το πρώτο βλέμμα. Μετά προσπαθούμε να χαρτογραφήσουμε την αύρα του αντικειμένου του πόθου μας παρατηρώντας κινήσεις, βλέμματα, αντιδράσεις.
    Αν στη συνέχεια επικοινωνώντας εντοπίσουμε ιδιοσυγκρασιακή ασυμβατότητα τότε μάλλον σε όσους/όσες δεν θέλουν να κάνουν εκπτώσεις η αναζήτηση ερωτικού συντρόφου θα στραφεί αλλού.

    Vermilion αλήθεια πως ξανατυλίγεις το πακέτο; Μερικά πακέτα δεν είναι λίγο σαν το κουτί της Πανδώρας που αν τα ανοίξεις μετά…………….
    Το να κάνει κανείς έρωτα χωρίς να υπάρχει πνευματική επαφή δεν είναι λίγο fast food κατάσταση; Χορταίνουμε την λαγνεία μας στα γρήγορα και συνεχίζουμε για το επόμενο επαγγελματικό ραντεβού;
     
  11. antonis35

    antonis35 Regular Member

    Συνδυασμός των δύο με το (α) να έχει σαφή προτεραιότητα.
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Ψηφισα την πρώτη(χαλαρά) επιλογή..Στη δεύτερη η ασυμβατότητα μπορεί να είναι δημιουργική και λειτουργική,ενίοτε..