Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 10 Σεπτεμβρίου 2008.

?

Βασικό κριτήριο επιλογής ερωτικού συντρόφου

  1. Βιολογική συμβατότητα

    12 vote(s)
    33,3%
  2. Ιδιοσυγκρασιακή συμβατότητα

    21 vote(s)
    58,3%
  3. Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ

    3 vote(s)
    8,3%
  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Και τα δύο με προβάδισμα το δεύτερο.
     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Ο αλγοριθμος εiναι:

    εαν

    βιολογικη συμβατοτητα μεγαλυτερη του 60% και ιδιοσυγκρασιακη συμβατοτητα μεγαλυτερη του 60% και διαθεση δικη μου μεγαλυτερη του 70%

    τοτε

    βιολογικη συμβατοτητα Χ 30% + ιδιοσυγκρασιακη συμβατοτητα Χ 30% + Ε9 Χ 40%

    Αν εχουμε ισοβαθμια τοτε ο πιο ψηλος.
     
    Last edited: 12 Σεπτεμβρίου 2008
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Φτού!!!
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ψήφισα το τρίτο. Γνωρίζω μέσα σε 5 περίπου δευτερόλεπτα αν γουστάρω τον άλλον απέναντί μου ως ερωτικό σύντροφο ή όχι. Δεν γνωρίζω το γιατί. Συνάντησα πρόσφατα σε ταξίδι μου στην Αθήνα, δύο άτομα που δεν είχα γνωρίσει έως τότε εκ του σύνεγγυς. Τον πρώτο τον καταχώρησα σε αυτούς με τους οποίους θα ήθελα να συνευρεθώ ερωτικά (το ξέρει και ο ίδιος, γιατί αυτά τα πράγματα έτσι λειτουργούν συνήθως). Τον δεύτερο τον απέριψα ασυζητητί, αν και ήταν ίσως πιο promising από τον πρώτο. Γιατί όμως;

    Δεν ξέρω.

    Αν και κάποιος θα έλεγε ότι πρόκειται ίσως για βιολογική συμβατότητα, δεν νομίζω ότι αυτό είναι απαραίτητα ορθό. Ίσως η ιδιοσυγκρασία κάποιου να επεκτείνεται σε όλο του το είναι, ακόμη και στην μυρωδιά του. Ίσως πάλι να πρόκειται για κάποιον άλλον παράγοντα, ανθρωπολογικά έξηγήσιμο.

    Αλλά δεν γνωρίζω από ανθρωπολογία πολλά (ακόμη) ώστε να μπορώ να εκφέρω γνώμη επ' αυτού.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Η ιδιοσυγκρασία επηρεάζει τα χαρακτηριστικά. Για παράδειγμα είναι γνωστό τοις πάσι ότι οι ψυχικά ασθενείς, σε περίοδο έξαρσης της ασθένειας, παρουσιάζουν αλλοιώσεις στα χαρακτηριστικά τους και υπάρχουν άμεσες και εμφανείς εξωτερικές αλλαγές, από την στάση του σώματος μέχρι την έκφραση του προσώπου τους.

    Ίσως δεν έχουν άδικο αυτοί που λένε ότι κάποιοι, ενώ δεν είναι αντικειμενικά ωραίοι, αποπνέουν την εσωτερική τους ομορφιά.

    Αυτό δεν έχει σχέση με τις ικανότητες κάποιου στο σεξ. Μπορεί να είναι ντιπ στούρνος. Μιλούμε για την επιθυμία μας για ερωτική συνεύρεση, δεν μιλάμε καν για την διαδικασία του πώς ερωτευόμαστε. Η επιθυμία για ερωτική συνεύρεση δεν προϋποθέτει την ύπαρξη έρωτα.

    Επίσης το poll δεν συμπεριλαμβάνει την φήμη κάποιου για τις καλές του επιδόσεις στο σεξ. Θα ήταν ενδιαφέρον πάντως να δούμε αν αυτό λαμβάνεται ποτέ υπόψιν.
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Έχεις δίκιο. Είχα προσδώσει άλλο περιεχόμενο στο "ερωτικός σύντροφος" 
     
  8. Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    β. The most important...
     
  9. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Ωιμε..περναμε τη μιση μας ζωη να θετουμε κριτηρια και την υπολοιπη μιση να τα αγνοουμε.
     
  10. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής ερωτικού συντρόφου

    Εσύ χάνεις  
    Άμα είναι έτσι ούτε εγώ σ αγαπάω:tongue2:
     
  11. η ελξη να μου αρεσει. μου αρεσουν πολυ! τα σκουρα κοντα μαλλια! κανονικοs στο σωμα να εχουμε ωραια χημεια- επικοινωνια γιατι η ΕΛΞΗ! και στη συνεχεια ο ΕΡΩΤΑΣ! ειναι θεμα βιοχημικηs αντιδρασηs!...... 
     
  12. entelweis

    entelweis Regular Member

    Αυτό που με τραβάει στον άλλον πέρα από την εξωτερική εμφάνιση που βλέπουμε όταν γνωρίζουμε κάποιον για πρώτη φορά είναι ο χαρακτήρας του.Θελω να μου βγάλει κάτι που να με κερδίσει,που θα με κάνει να τον θαυμάσω πχ για τις γνώσεις του ή για τις απόψεις του.