Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κριτήρια επιλογής..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_Dementia, στις 24 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. slave xoris oria

    slave xoris oria Regular Member

    τα κριτήρια, είνια πιστεύω, αυστηρά προσωπικά.

    ανάλογα με τί βγάζει το κάθε άτομο
     
  2. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    Θέλω ΝΑ είναι ότι ΔΕΝ είμαι.
    Να είναι το "αντίθετο" από μένα.
     
  3. imagine

    imagine Regular Member

    Ενα κλικ χρειαζετε για να αρχισει το ταξιδι.. το που θα σε παει και το ποσο θα διαρκεσει δεν μπορεις να το ξερεις, δεν στο διασφαλιζει κανενα κριτηριο αυτο. Μπορει μια ζωη να ετοιμαζεις την λιστα με αυτα που θελεις και με ενα κλικ να διαγραφει.Enjoy the ride.
     
  4. naida

    naida Regular Member

    Η επικοινωνία κυρίως.
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Κριτήρια επιλογής..

    Μaster Vodafone...
     
  6. naida

    naida Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Κριτήρια επιλογής..

    Δεν επιτρέπονται οι διαφημίσεις εδώ μέσα  
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Συμπέρασμα:
    Συγκεκριμένα κριτήρια επιλογής bdsm-ικού συντρόφου,για την δημιουργία σχέσης,πλην της εξωτερικής εμφάνισης(ως κοινά αποδεκτό, κριτήριο),δεν υπάρχουν.

    Συμβαίνει το ίδιο και για τα sessions ή εκεί τα πράγματα είναι διαφορετικά,με συγκεκριμένες "απαιτήσεις";





    ^*^
     
    Last edited: 11 Νοεμβρίου 2009
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..


    Πόθεν αυτό το συμπέρασμα, my Dearest Lady; Εκτός κι αν εννοείτε κριτήρια επιλογής κοινά γιά όλους (πράγμα που θα ήταν τελείως απίθανο να ισχύει)...
    Θα συμφωνήσω λοιπόν στο ότι η εξωτερική εμφάνιση είναι ίσως το μόνο κοινά αποδεκτό κριτήριο, αλλά βεβαίως αναφέρθηκαν κι άλλα...


    Όσο γιά τα sessions, η άποψή μου είναι ότι εκεί όντως δεν υπάρχουν σοβαρά κριτήρια. Ή κι αν υπάρχουν, πολύ εύκολα παραμερίζονται...




     
  9. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Η δομή της προσωπικότητας ως βασικό κριτήριο. Ισχυρή προσωπικότητα και δυνατό μυαλό, φυσικότητα στους τρόπους, άνθρωπος χωρίς πόζα, αλλά με μια δόση ναρκισσισμού, αυτόνομη εσωτερικά, επικοινωνιακή, ειλικρινής, με χιούμορ και με μεγάλα αποθέματα αγάπης. 'Οχι ο τύπος της bitchDomme, αλλά περισσσότερο αυτός της προσγειωμένης προσωπικότητας με την αυτοπεποίθηση που θα είναι η ήρεμη δύναμη και θα με σπρώχνει να ξεπερνάω διαρκώς τα όρια μου βήμα βήμα, και θα χαίρεται για τα κατορθώματά μου για Εκείνη και θα στέκεται στις λύπες μου χωρίς να με βλέπει ως ένα ξένο αντικείμενο, αλλά ως έναν αγαπημένο σκλάβο.Η κυριαρχική συμπεριφορά και η αυταρχικότητα εννούνται ως απαιραίτητα κριτήρια, αλλά εάν δεν διαθέτει τα πρώτα χαρακτηριστικά που ανέφερα, η σχέση δεν θα λειτουργήσει τουλάχιστον για μένα. Να προσθέσω ακόμα, επιθυμία αυστηρού και ουσιαστικού ελέγχου σε όλα τα επίπεδα, αλλά απουσία του παραμικρού στοιχείου εκμετάλλευσης και τυχοδιωκτισμού.
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Εννοώ οτι πέραν της εξωτερικής εμφανισης (διόρθωσα το ποστ μου,για να είμαι σαφής),οι περισσότεροι λειτουργούν βαση ενστίκτου.
    Βεβαίως και υπήρξαν πιο συγκεκριμένα ποστς,αλλά αυτά ήταν λιγοστά..

    Για τα sessions τώρα.. δεν γνωρίζω αν τα κριτήρια είναι σοβαρά ή μη,έχω την αίσθηση όμως,πως είναι πιο συγκεκριμένα.  



    ^*^
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής..

    ΟΚ, δεκτόν  .

    Είπα ήδη την άποψή μου επ' αυτού, αλλά εάν προκύψουν νέα στοιχεία από την κουβέντα παρακάτω, το ξανασυζητάμε...  


     
  12. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Πιστευω πως σε ένα session τα κριτηρια διαφερουν αναλογα με τους ανθρωπους που εμπλεκονται σε αυτο.
    Ισως καποια κοινως αποδεκτα κριτηρια ειναι η συνεση του Κυριαρχου και η εμπιστοσυνη απο την πλευρα της υπο.
    Για μενα τουλαχιστον ειναι βασικο κριτηριο να νιωθω οτι ο αλλος δεν ειναι αλλαζονας, να νιωθω ασφαλεια.