Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυρίαρχοι και Φετίχ!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 23 Φεβρουαρίου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    simply true and simply real.
     
  2. Tor

    Tor New Member

    Προσωπικά συμφωνώ με την πιο πάνω φράση.

    Έχω φετίχ και τα απολαμβάνω, αλλά αν προσπαθήσουν να μου επιβάλουν οτιδήποτε ακόμη κι αν αυτό είναι ένα απ΄ τα φετιχ μου, ξενερώνω άμεσα.

    Όσον δε αφορά την άποψη πως οι υποτακτικοί που έχουν επιθυμία να προκαλέσουν πόνο, αυτόματα εξέρχονται από το στάτους του υποτακτικού, είναι ανάλογη της άποψης πως Ο Κυρίαρχος δεν μπορεί να απολαμβάνει πόνο, με την οποία επίσης διαφωνώ. Το Sm όπως και το bondage μπορούν να είναι μέρος του Ds αλλά δεν το ορίζουν και δεν το οριοθετεί η όποια επιλογή σ΄ αυτά.

    Απλά ο υποτακτικός για να προκαλέσει πόνο στον κυρίαρχο, περιμένει διαταγή.
    Ποιος έχει τον πραγματικό έλεγχο, αυτό διαφοροποιεί τα πάντα. Ακόμη και να δέσει τον κυρίαρχο μετά από εντολή ο υποτακτικός, κάτι που φαινομενικά παραπέμπει σε μεταφορά ελέγχου, στην πραγματικότητα είναι η επιλογή του κυρίαρχου και κάθε λεπτό εκείνος ελέγχει την κατάσταση στο σύνολο της.

    Η δημιουργία στεγανών κανόνων όσων αφορά την ηδονή, από φόβο απώλειας της κυριαρχικότητας μπορούν να βιώνουν μόνο όσοι αμφισβητούν μέσα τους οι ίδιοι την κυριαρχικότητα τους και καταφεύγουν σε συγκεκριμένες συμπεριφορές και στάσεις για να την διαδηλώσουν, πείθοντας έτσι εαυτό και άλλους πως συγκεκριμένη συμπεριφορά = κυριαρχία, κάτι που βέβαια χωρίς να είναι απόλυτα λανθασμένο, δεν ισχύει κατά την άποψη μου, όχι σε τέτοιου είδους εξίσωση εν πάση περιπτώσει.
    Ο πραγματικά κυρίαρχος απλά είναι με τον ανάλογο τρόπο που είναι ο υποτακτικός.
    Κι αυτό το καθορίζουν εξ ολοκλήρου άλλες παράμετροι, άσχετες με τα διάφορα παρελκόμενα και επιλογές λήψης ηδονής.
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Κυρίαρχοι και Φετίχ!

    Jim_Jailor διάβασε:
    Tor Ευχαριστώ η απάντησή σου με κάλυψε!
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    δεν είναι κάπως ειρωνία ο Αφέντης Δεμένος να Δίνει διαταγές στη σκλάβα Του ;; κάπως τραγελαφικό ...

    από την άλλη Ωραία Η Αφέντρα με τα latex αλλά πόσο Υποφέρει μέσα σε αυτά ;   (βασικά δεν γνωρίζω κατά πόσο άνετα είναι αλλά μου φαίνοντε για άβολα και ενοχλιτικά )
     
  5. Blindfold wrote
    δεν είναι κάπως ειρωνία ο Αφέντης Δεμένος να Δίνει διαταγές στη σκλάβα Του ;; κάπως τραγελαφικό ...

    Όταν Δένομαι από την sub μου αγαπητέ blindfold (όσο τραγελαφικό και να σου ακούγεται) και της ΔΩΣΩ (ΕΓΩ) εντολή να με "φτιάξει" μετά το δέσιμο το καλύτερο που έχει να κάνει (αν σέβεται τον τίτλο της) θα είναι να βάλει το ρημάδι (το μυαλό της δηλαδή) να λειτουργήσει με φαντασία στο ερωτικό μας παιχνίδι (γιατι βαριέμαι και τις πολλές εντολές...σε κάνουν το λιγότερο γραφικό) και όχι να πέσει σε περισυλλογή (γύρω από το τι είναι ή τι δεν είναι τραγελαφικό), δεδομένου φυσικά ότι έχω κάνει "ξεκαθάρισμα" από καιρό μαζί της ποιά πράγματα με ΓΚΑΥΛΩΝΟΥΝ  

    επίσης...

    Όταν θα ασχοληθώ με τα πόδια της (μασάζ, δάγκωμα, χάδια) και δηλώνω έχων σόας τας φρένας ότι το ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ θα πρέπει να πει και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ (το ΚΥΡΙΕ περιτό...εμενα δεν με καυλωνει)!!!
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Θα ήθελες να μας πείς την αίσθηση που σου δίνει το δέσιμο τις στιγμές αυτές Sweet_Distress;
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Κυρίαρχοι και Φετίχ!

    Χρυσέ μου άνθρωπε μήπως έχεις μπερδευτεί λιγάκι?
    Μήπως χρησιμοποιείς την σκλάβα σου δίνοντας της τον ρόλο της Μistress?
    Τίποτε από ότι έγραψες εμένα δεν μου θυμίζει Kυριαρχικό άτομο αλλά ένα κακομαθημένο sub που θέλει μια καλή τιμωρία όταν δεν λεει εκείνος ευχαριστώ στην "ΣΚΛΑΒΑ" που τον δένει και που της λατρεύει τα πόδια.
    Δέξου την υποτακτικότητα σου... θα περνάς εσύ καλά και εμείς καλύτερα που δεν θα διαβάζουμε τέτοιες ασυναρτησίες.
     
  8. Χμμμ..... οι λέξεις (πολλές φορές) δεν μπορούν να περιγράψουν τις αισθήσεις Master-Jp.
    Ωστόσο...στην δικιά μου περίπτωση το δέσιμο (επάνω μου) πρέπει να συνδιάζεται και με κάτι άλλο..κάτι σχετικό με την σεξουαλική μου ευχαρίστηση (όπως τρίψιμο των γεννητικών μου οργάνων από τη sub με τα πόδια για ερεθισμό πριν την διείσδυση ή απλά ένα καλό τσιμπούκι) δεν είναι από μόνο του αρκετό  
     
  9. Sm_Art_Lady wrote Χρυσέ μου άνθρωπε μήπως έχεις μπερδευτεί λιγάκι?

    Sweet_Distress Καθόλου! ΕΣΥ μάλλον βγάζεις γρήγορα συμπεράσματα.

    Sm_Art_Lady wrote Μήπως χρησιμοποιείς την σκλάβα σου δίνοντας της τον ρόλο της Μistress?

    Sweet_Distress Δεν μίλησα πουθενά για σκλάβα, αλλά για sub....πάμε παρακάτω (και γελάω αν ο ρόλος μιας Mistress περιορίζεται ΜΟΝΟ στο να δένει και να τις γλείφουνε τα πόδια) εξάλλου δεν θυμάμαι να ανέφερα πουθενά ότι ΕΓΩ πέρνω διαταγές.

    Sm_Art_Lady wrote Τίποτε από ότι έγραψες εμένα δεν μου θυμίζει Kυριαρχικό άτομο

    Sweet_Distress πιθανόν συν το χρόνο να αλλάξεις άποψη από την συμμετοχή μου στο forum...αν πάλι όχι δεν τρέχει και τίποτα. Αλλά γιατί απορείς??? Και οι Κυρίαρχοι έχουν φετίχ...εσύ άνοιξες αυτό το thread το ξέχασες; Πιθανόν συν το χρόνο να αλλάξεις άποψη από την συμμετοχή μου στο forum...αν πάλι όχι δεν τρέχει και τίποτα!!!

    Sm_Art_Lady wrote αλλά ένα κακομαθημένο sub που θέλει μια καλή τιμωρία όταν δεν λεει εκείνος ευχαριστώ στην "ΣΚΛΑΒΑ" που τον δένει και που της λατρεύει τα πόδια.

    Sweet_Distress (κακομαθημένο sub εε???? ΧΟΝΤΡΑ ΓΕΛΙΑ) Το ευχαριστώ ΜΟΥ, στην sub ΜΟΥ, το δίνω με τον τρόπο που αρμόζει...ΔΕΝ δέχομαι υποδείξεις  

    Sm_Art_Lady wrote Δέξου την υποτακτικότητα σου...

    Sweet_Distress (ΓΕΛΙΑ) Δεν δέχομαι καμία υποτακτικότητα γιατί απλά ΔΕΝ είμαι υποτακτικός!!!

    Sm_Art_Lady wrote θα περνάς εσύ καλά και εμείς καλύτερα που δεν θα διαβάζουμε τέτοιες ασυναρτησίες.
    Sweet_Distress Aσυναρτησίες??? χμμμ....άκου λοιπόν....κάνε μου την χάρη να μη με ξαναπροσβάλεις....και στην τελική...Δικαίωμα ΣΟΥ αναφέρετο να βγάζεις ότι συμπέρασμα θέλεις, δικαιωμά ΜΟΥ αναφέρετο να γράφω όπως και ότι θέλω!!!

    Οver and out!!!!
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Κυρίαρχοι και Φετίχ!

    Kρατάω αυτό και πάμε παρακάτω...
    'Οτι πείτε Sir!!

    Y.Γ. Πάντως προσφέρομαι για να Σας δέσω και μόνο γι αυτό.
    Eσείς για να μ' ευχαριστήσετε μπορείτε να ασχοληθείτε με την περιποιήση των ποδιών μου Sir
     
     
  11. Όχι Mistress know it all ευχαριστώ δεν θα πάρω!!! Έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω!!!
    Και κάντε μου μια χάρη μην το κάνετε σήριαλ...όπως συνηθίζεται!!!
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Sweet_Distress πρέπει να δεχθείς οτι η προτίμησή σου προκαλεί κάποιες απορίες.

    Οχι οτι το status σημαίνει περιοριμό των επιθυμιών και επιβάλλει συμπεριφορές, αλλά όταν λέμε "Κυριαρχος" ή sub όλοι έχουμε στο μυαλό μας καποια έλαχιστα χαρακτηριστικά. Ισως σ' αυτές τις περιπτώσεις δε φτάνει η απλή αναφορά στο γεγονός.

    Αν πω πως με έβαλε κάτω, μου απαγόρεψε να κάνω το παραμικρό, υπάκουσα πλήρως και την καταβρήκα (πραγμα αληθές) θα προκληθούν εύλογες απορίες. Αν όμως συμπληρώσω, πως όλα αυτά έγιναν στα πλαίσια των υπηρεσιών μιας ευσυνείδητης και εκπαιδευμένης ερωτικής μασέρ στην άπω ανατολή, τότε το πράγμα γινεται πιο κατανοητό.

    Πολλοί εδω λενε πως τους αρεσουν τα γυναικεία πόδια. Πως όμως?
    Ετσι?
    1699]
    η ετσι?
    1700]
    Και τα δυο ειναι δεκτά, αλλά υπάρχει διαφορά.