Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sklavina, στις 16 Αυγούστου 2010.

  1. Έχουμε διαβάσει και ακούσει πολλές φορές, διάφορα σχετικά με το τι είναι κυριαρχία και ποια τα χαρακτηριστικά της. Για την ωριμότητα του σωστού κυρίαρχου, την δύναμη της επιβολής του, τη λογική που πρέπει να διαθέτει και διάφορα άλλα.
    Προσωπικά έχω διαπιστώσει πως κυριαρχία εννοούν οι περισσότεροι, το παίρνω ένα μαστίγιο και βαράω ή το γαμάω και δέρνω.
    Οι απορίες μου έχουν να κάνουν :
    α) Σχετικά με το αν μπορεί να λέγεται κυρίαρχος, κάποιος ο οποίος δεν μπορεί να ορίσει καν την ίδια του τη ζωή, να της επιβληθεί και να την πάει εκεί που θέλει αυτός. Μπορεί αυτός ο άνθρωπος να επιβληθεί σε κάποιον άλλον? να πάρει και να διαχειριστεί τη ζωή του όταν δεν μπορεί να το κάνει στον ίδιο του τον εαυτό?
    β) Όλοι έχουμε τα πάθη μας, τις αδυναμίες μας, τις καύλες μας, τις ανωμαλίες μας. Μπορούμε να τα ελέγξουμε? να τα ορίσουμε και να τα οριοθετήσουμε? Μπορεί να λέγεται κυρίαρχος κάποιος ο οποίος δεν μπορεί να επιβληθεί στα πάθη του? όταν αυτά τον οδηγούν και όχι αυτός εκείνα?

    Εσείς τι πιστεύετε για όλα αυτά?
     
  2. Olympos

    Olympos Regular Member

    Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    ΟΧΙ !
    και στα δυο
     
  3. Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    @Οlympos,

    Ευχαριστώ για την απάντησή σου, αλλά θα ήθελες να την αιτιολογήσεις? Δεδομένου των κοινωνικών και όχι μόνο συνθηκών, το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο να πληρεί κάποιος ολοκληρωμένα τα δεδομένα που έθεσα εξ αρχής στο νήμα μου. Τείνουμε στο συμπέρασμα πως δεν υπάρχουν κυρίαρχοι ή κάτι άλλο συμβαίνει?
     
  4. Κάτι άλλο συμβαίνει κι ονομάζεται "περυσινά ξινά σταφύλια" και να με συμπαθά η χάρη σου...
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    Αυτό το thread έχει τη δυνατότητα να μεγαλώσει μύτες. Εγώ θα απέχω, καθότι φρόντισε γι αυτό η μητέρα φύση.

    Μια παρατήρηση μονάχα: Όταν οι άνθρωποι κάνουν δηλώσεις οι θεοί παθαίνουν κοιλιακά από τα γέλια.
     
  6. Re: Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    Εσύ να κάτσεις καλά και να μην απέχεις, γιατί άμα απέχεις εσύ θα σε απέξω εγώ... με την απόχη.
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    Όταν είσαι καλός, είσαι πολύ καλός.
    Όταν είσαι κακός, είσαι καλύτερος!
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    Σκάσε παπά και ψιλοβρέχει!
     
  9. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    Ασε τους εξυπνακισμούς, πάρκαρε τη μύτη σου, και κάτσε να μιλήσουμε σοβαρά. Υπάρχουν συνάνθρωποί μας που ψάχνουν τους κυρίαρχους με το λυχνάρι.

    Υ.Γ.: Οι Μάστερς δεν υπάρχουν πια. Τους έφαγαν τα χάμστερ.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    Στα σοβαρά τώρα, μερικές φορές η απάντηση στην ερώτηση "πόσο κάνει 1+1" δεν είναι "δύο" αλλά "εσύ πόσο θες να κάνει;"
     
  11. Re: Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    ΕΛΕΟΣ!!! Ασε να δούμε και την φάση πιο πριν, όχι μόνο το τόπι να γκελάρει στο πλεκτό... μπαλίτσα, ρε μανίτσα μου, μπαλίτσα!
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία. Πόσο εύκολη είναι τελικά;

    Ναι αλλά ξεκινάει από θέση offside!