Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχια χωρις γνωση και εμπειρια..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Antzi26, στις 26 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Antzi26

    Antzi26 New Member

    Το οτι ειμαι εντελως στα πρωτα βηματα, στο αλφαβηταρι που λεμε, δεν εχω καμια εμπειρια και σχεδον καμια γνωση οσον αφορα τον χωρο του BDSM, με κανει αυτο λιγοτερο Κυριαρχη προσωπικοτητα? Αναιρει αυτο που νιωθω οτι ειμαι και αυτο που θελω να ζω?
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Όχι δεν αναιρεί αυτό που νοιώθεις και θέλεις να ζήσεις. Το οτι είσαι νέα και το παραδέχεσαι είναι άκρως σημαντικό. Μη φοβηθείς να ανοίξεις τα φτερά σου στους νέους αυτούς ορίζοντες και κυρίως μη φοβηθείς να ρωτήσεις τους ανθρώπους που εμπιστεύεσαι. Να είσαι σίγουρη οτι οι φίλοι σου θα σε προστατεύσουν από οποιαδήποτε κακοτοπιά.
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Οχι καλη μου...συνεχισε..
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Θέλω να πιστεύω πως η ερώτησή σου είναι ρητορική.

    Έχω αναφερθεί ξανά στο παρελθόν, στο ελεύθερο συναίσθημα και πώς αυτό ορίζεται από τον Baruch de Spinoza*. Εκτιμώ τους ανθρώπους που νιώθουν στο στήθος τους το κάψιμο που νιώθω και εγώ, και όχι εκείνους που αποστήθισαν 5-10 "κανόνες" και που μπερδεύουν τη φιλοσοφία με τη νομοθεσία νομίζοντας ότι ο De Sade ήταν ο Σόλων του σαδομαζοχισμού.

    Δεν θα σου αναλύσω εδώ ποιες πιστεύω εγώ ότι πρέπει να είναι οι αρετές ενός Κυρίαρχου, σίγουρα όμως σε αυτές δεν συγκαταλέγεται το πλήθος των posts σου στο παρόν forum ή σε άλλα παρόμοια fora.

    * Αν έχεις εντρυφήσει στη Φιλοσοφία, και δεν είσαι αρχάρια, αναζήτησε τα έργα του στα μεγάλα βιβλιοπωλεία ή on line.
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    για να μην μπερδευουμε τα πραγματα ...
    αυτο που νιωθεις ειναι αυτο που νιωθεις ... αυτο εισαι και κανεις δεν το αλαζει ...
    αυτο ομως που πρατεις για να εκφρασεις αυτο που νιωθεις ειναι ενα αλλο θεμα ..... ... η ασφαλης ηδονη χρειαζεται γνωση ... σκεψου να ειναι καποιος επιληπτικος ή καρδιακος ή ή ή ... και να σου μεινει στον τοπο επειτα απο καποιο χτυπημα / φιμωμα / κτλ κτλ ...... θελει γνωση χειρισμου των παιχνιδιων ... το μαυρισμενο ματι ειναι ακομψο ....
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    ασφαλής ηδονή
    εύξεινος πόντος
    ευφημισμοί
     
  7. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Κυριαρχια χωρις γνωση και εμπειρια..

    Συμφωνω απολυτα με αυτην την αποψη. Η γνωση ειναι απαραιτητη!
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Φυσικά και όχι καλό μου.
    Κανείς μας δεν γεννήθηκε μαθημένος  
    Προχώρησε αργά και σταθερά και με τον καιρό θα αποκτήσεις τις εμπειρίες σου και σου εύχομαι να γίνεις η καλύτερη  
     
  9. Antzi26

    Antzi26 New Member

    Απάντηση: Re: Κυριαρχια χωρις γνωση και εμπειρια..

    Με βρισκεις συμφωνη και ειναι ενα θεμα που με ενδιαφερει να μαθω οσο το δυνατον καλυτερα. Για αυτο ειμαι εδω.
     
  10. τασος0

    τασος0 Regular Member

    αυτος που γνωριζει, οτι δεν γνωριζει, θα μαθει.
    αυτος που νομιζει οτι γνωριζει αλλα δεν γνωριζει ,δεν θα μαθει ποτε