Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχοι, Αφεντες, υποτακτικες, σκλαβες κ πολυγαμια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος regina rosa amat, στις 1 Απριλίου 2016.

  1. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    Τι διαχωριζει Κυριαρχους κ Αφεντες?
    Ολοι οσοι ειναι "ΣΟΒΑΡΑ" μεσα στο χωρο ξερουν τις διαφορες κ ξερουν ποσο σημαντικο κ δυσκολο ειναι να εισαι πραγματικος Κ.Οσον αφορα τον ορο Αφεντης ΔΕΝ υφισταται...εχει εκμεταλευθει ευκαιριακες καταστασεις της εποχης ωστε να εδραιωθει ψηλοτερα.
    Οπως φυσικα ΔΕΝ υφισταται επισης ο ορος Σκλαβα η οποια καλυπτει τις αδυναμιες ενος αφεντη γιατι απλουστατα ο Κ δεν εχει αδυναμιες...
    Δεν εχει να κανει μονο με διαταγες,σωματικους περιορισμους,σεξ κλπ...Το να εισαι Κ πρεπει να το κερδισεις κ οταν αυτο γινει εισαι υπευθυνος για την υ.Υπευθυνος για την ψυχικη κ την φυσιολογικη της υγεια.Ποιος μπορει να αναλαβει τετοια ευθυνη μιας υ?Μονο καποιος αληθινος Κ που θα ξερει να ακουει,να νιωθει,να καταλαβαινει,να νοιαζεται,να προστατευει κ να προλαβαινει προβληματα πριν την εμφανιση τους.

    Ο χωρος παρ`ολα αυτα εχει διαβρωθει,οι εννοιες εχουν αλλοιωθει.Πολλοι αυτοαποκαλουνται περιτρανα Κ το ιδιο κ οι υ στο ονομα ενος διαφορετικου,διαστροφικου η kinky σεξ.Ναι τοσο απλα...ολη αυτη η φιλοσοφια που υπαρχει να εκμηδενιζεται απο καποιους τιποτενιους...κ μαλιστα να προχωρα ταχεως ολη αυτη η αλλοιωση σε πιο μεγαλα σχηματα των 3-4 ατομων.Εδω ειναι δυσκολο να κρατησουμε μια υ στα πλαισια που πρεπει,ποσο μαλλον 2-3 που κ αυτο αν ηταν δυνατο να γινει απο την πλευρα ενος Κ σιγουρα θα ειχαμε δυσαρεστα αποτελεσματα στον ψυχισμο των υ.

    Οσοι απο εμας ασπαζονται την καθαρη φιλοσοφια του χωρου οφειλουμε να την προστατευσουμε!!!
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    "πραγματικος Κ" , "αληθινος Κ" , "καθαρη φιλοσοφια του χωρου" , διαβρώσεις,αλλοιώσεις, προστασίες.... τι μου θυμίζουν αυτά, τι μου θυμίζουν...
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μάλιστα.

    Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι μας βλέπουν σαν "ψυχοπαθείς" ;!
     
  4. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Κατι που εμπεριεχει τις λεξεις "δερμα" και "φρουρα" μεσα ισως;

    Χμμμ...
     
  5. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Τόσες απολυτότητες σε ένα κείμενο ή οφείλονται σε έξαρση και εκτόνωσή της ή κάτι έχουν να πουν. Ας δούμε την εξέλιξη του.
     
  6. whisperer

    whisperer Regular Member

    Καθε αναφορα σε καθαροτητα με τρομαζει ...μου φερνει στο μυαλλο δυσαρεστες στιγμες της κοινωνιας/ιστοριας
     
  7. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    Σαφως και κατι εχει να πει το κειμενο...
    Μια υγιης σχεση D/S......
    Οσοι μπορουν να το καταλαβουν ....θα το καταλαβουν....
    Οι υπολοιποι θα ψαχνονται μεσα στην αγνοια και την ημιμαθεια τους.....
    ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ.....
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @regina rosa amat

    Που ακριβώς θες να εστιάσουμε, στην ψυχική υγεία μιας υπό/σκλάβας; σε μια υγιής D/s σχέση;
    Για την πολυγαμία, τι απ' όλα;

    Είναι πολλά τα θέματα που ανοίγεις εδώ.
     
  9. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    Ο καθενας αναλυει αυτο που βρισκεται πιο κοντα σ αυτον η και ολα μαζι.....
    Το θεμα μας ειναι αν θελουμε να ειμαστε οπως μας αρμοζει ...και οχι ο σωρος.......
     
  10. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Εσυ που θέτεις τα θέματα είσαι όπως πρεπει;

    Και τι ειναι πρεπει;
     
  11. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    Εγώ ήμουν σε μια σχέση τέτοια 17 χρόνια με τον ίδιο Κ τον τίμησα με τίμησε έκλεισε ο κύκλος μας τέλος βλέπω όμως άλλους που κυκλοφορούν στο χώρο και όχι απαραίτητα εδώ μέσα στο φόρουμ και είναι πως να το πω σαν να θέλουν να φτιάξουν χαρέμια δεν σκέφτονται την ψυχολογία της υπό και θέλουν να έχουν ένα άψυχο αντικείμενο δίπλα τους και καταστρέφουν τον ψυχισμό των νέων κοριτσιών στο χώρο με απαράδεκτες ιδέες κυρίως φετιχιστικες
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μας την πέσαν οι φρούραρχοι, οι ασπίδες να παραταχθούν.