Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχοι, Αφεντες, υποτακτικες, σκλαβες κ πολυγαμια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος regina rosa amat, στις 1 Απριλίου 2016.

  1. lotus

    lotus Silence

    Εγώ θέλω να μου κρατήσει ένα κομμάτι μουσακά!!!
     
  2. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Ευλογες και βασιμες οι αντιρρησεις/αντιδρασεις,
    ωστοσο νιωθω οτι αυτο που ηθελε να εκφρασει η νηματουργός δεν καταφερε να το πραξει πληρως και με σαφηνεια.
    Δυσκολο να το πραξει πλεον με ομοβροντια ανταεροπορικων, αλλα ας την ακουσουμε αλλη μια, θαλεγα, παρα τις δικαιολογημενες ενστασεις.

    (Ενας απο τους βεβηλους νεους. )
     
    Last edited: 2 Απριλίου 2016
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    "Ψηνομουν" να του ζητουσα κι εγω, αλλα αν θες κι εσυ και δεν εχει δευτερο, δικο σου.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Επί της διαδικασίας
    (διαδικασιακά δηλαδή και όχι διαδικαστικά, δεν δικάζουμε κάποια άτομα, απλά τα ξεβρακώνουμε στο μυαλό μας, δεν τα διαπομπεύουμε, ακτιβιστές είμαστε..?)

    Η ζωή είναι ένα πολύ μεγάααααλο σύνολο και υπάρχει παντού, στον πλανήτη δαύτονα, αλλού πιο μακριά, ακόμα κι εκεί που ακόμα δεν μπορούμε να αντιληφθούμε κάν ότι υπάρχει...
    Όπου και στο καλό νάναι, το πρώτο ζητούμενό της είναι να εξασφαλίσει την ύπαρξή της.
    ........
    [Δεν αναφέρονται αρκετά ενδιάμεσα στάδια και επίπεδα, γιατί, πώς, πότε και πού, και πάμε στα δικά μας]...
    ........
    Στη κενωνία υπάρχουν μπόλικες δυναμικές, διαμορφώνονται σε θεωρίες, παίρνουν σάρκα και οστά σε κινήματα, αποκρυσταλλώνονται σε τρόπους λειτουργίας, διαφυλάσσονται από εκάστοτε νομοκανόνες.
    Για πολλούς και διάφορους λόγους, ακόμα και στη πιο συντεταγμένη κενωνία, κάποια μέλη της με αφορμή κάποιο ερέθισμα, σχηματίζουν ομάδες που με τον καιρό διασαφηνίζουν το ζητούμενό τους.
    Το ζητούμενο έχει να κάνει πάντα με κάτι πιο προχώ και έτσι, από το ζητούμενο στο δεδομένο πλαίσιο.
    Η κενωνία, αργά ή γρήγορα, χαμπαριάζει το ζητούμενο της κάθε ομάδας, και ανάλογα:
    α. Την εξαφανίζει αστραπιαία (συνήθως αυτό γίνεται σε μικροκλίμακα -πώς λέμε αυτά τα σκοτώνεις μοκρά..? - έτσι)!
    β. Βλέπει κάποια χρησιμότητα και αφού πρώτα την ξεφτιλίσει και της αλλάξει τα φώτα, μετά την τσακίζει κρατώντας όμως τα χρήσιμα καβάντζα για μελλοντική χρήση και
    γ. Την αφομοιώνει με διάφορα τεχνάσματα εξαργυρώνοντας την υποχρέωσή των μελών της, που τση άφησε να ζουν ακόμα και ως φυτά, εξουδετερώνοντάς την μια χαρά.
    Και στις τρεις περιπτώσεις το ζητούμενο οφείλει να αποδειχθεί ή τεχνηέντως μεταστραφεί να είναι κατά της κενωνίας, που είναι α-τι-ωραία-και-καλή.

    Την ενέργεια (γ) από ...σπορ το έχει κάνει ...επιστήμη, γιατί κοστίζει φτηνά.
    Συνήθως την εφαρμόζει στο στυλ "πριν από σας για σας", για νάχει το κεφάλι της ήσυχο.
    Ο πλέον προσφιλής τρόπος (υπάρχουν δυο - τρεις) είναι ο εντοπισμός των πλέον ηλιθίων μελών της ομάδας (είπαμε πως ο βλάκας είναι μοντέλο κοινωνικής συμπεριφοράς, όχι κατ' ανάγκη κόπανος) τα οποία μπολιάζονται με το τελευταίας λέξης φούμαρο και τους φουσκώνει το ελαττωματικό είναι τους κατά το δοκούν.
    Μετά, υπό μαθηματικώς επιβεβαιωμένης ακρίβειας διαδικασία, τα πράματα παίρνουν τον δρόμο τους πολύ ωραία (παραδείγματα αποφεύγονται διγιότι αποτελούν τροφή των ηλιθίων).
    Το παραπάνω σκεπτικό λειτουργεί με την ίδια αποτελεσματικότητα και σε ομάδες μέσα σε ομάδες.

    Τα πλέον αποτελεσματικά φουσκώματα είναι:
    "Λίγοι ξέρουν πχια, μόνο λίγοι μπορούν να σας προστατεύσουν, είναι εύκολο"...
    Με λίγα λόγια η κενωνία προτάσσει/προωθεί τον αντικατοπτρισμό της διαδικασίας της γνώσης, της εκπαίδευσης και της παιδείας σε μια βατή/εύπεπτη και κατά βάση ενοχική φόρμα.
    Οι συμπεριφορικά ηλίθιοι είναι πάντα σε σταθερή προσφορά και πάντα διαθέσιμοι να εκτελέσουν με αφοσίωση ρουφιάνου, έμπνευση ποιητή Φανφάρα και αποτελεσματικότητα Μένγκελε.

    Μπορείτε να αναγνωρίσετε τα άτομα αυτά?
    Μπορείτε να το τεκμηριώσετε?
    Μπορείτε να το επικοινωνήσετε?
    Μπορείτε να αντισταθείτε στα ευκολάκια?
    Μπορείτε να τα διαολοστείλετε όλα συλλήβδην και χαμογελώντας?

    Όχι..?
    Τότε...
    Ξαναδιαβάστε το παραπάνω "κόλπο" πολλές φορές μέχρι να καταλήξετε στο δικό σας συμπέρασμα ακόμα κι αν είναι λάθος.
    Η εφαρμογή του συμπεράσματός σας σε τυχαίο δείγμα θα σας οδηγήσει αυτόματα σε αναθεώρηση αν είναι λάθος, δεν σας λέω πώς...
    Θα σας πω όμως το γιατί: Διγιότι αν είναι λάθος θα αντιστρατεύεται την ίδια την ζωή...
     
  5. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Και αν η εκπαιδευση που ελαβες ηταν λαθος...?
     
  6. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    εαν ηταν λαθος η εκπαιδευση μου Κυριε τοτε θα ηταν ολη η Κοινοτητα λαθος σας λυθηκε η απορια σας και ο Κ μου θα ηταν και εκεινος λαθος που εγω δεν ειμαι αυτη που θα τον κρινω αλλα αυτος που τον διδαξε της βασικες αρχες ειλικρινια εμπιστοσυνη φροντιδα και αφοσιωση.........σας καλυψα
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν κατάλαβα τίποτα, καταρχάς μιλάς για τον εαυτό σου κ μόνον οι υπόλοιποι τι φταίνε;

    και το κουλό πάλι, ότι οι Κ θέλουν να καταστρέψουν τον ψυχισμό της υπό, με '' χαρέμια '' όπως είπες... κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να ακολουθήσει κάποιον άλλον, σε πρακτικές που δεν του αρέσουν, ενήλικες είμαστε όλοι, wtf;
     
  8. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    δεν μιλαω για την ελληνικη κοινοτητα madeleine μην λες λογια που δεν εχω πει
     
  9. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    θα σου πω το απλο ποσοι ειναι αυτοι που πηραν μια ζωνη στο χερι και την ειδαν Κ χωρις να εχουν ιδεα απο την φιλοσοφια του χωρου ετσι δεν καταστρφεις τον ψυχισμο μιας υ
     
  10. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    οχι καλη μου...δεν με καλυψες....
    λες οτι δεν ειναι λαθος η εκπαιδευση που ελαβες....αλλα συναμα λες και οτι αν ηταν λαθος τοτε θα ηταν ο Κ. σου...αλλα δεν εισαι αυτη που θα τον κρινει....
    νομιζω λοιπον πως πετας το μπαλακι...εισαι απολυτη...και πραγματικα δεν ειδα κανενα Μεντορα και κανενα Κ. να εχει εγχειριδιο στο bdsm....
    ολα αυτα τα λεω με διαθεση επικοδομητικης κουβεντας και οχι ασκοπης διαφωνιας....
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες, και δεν μπορώ να πάρω θέση γιατί δεν ήμουν μπροστά, (λέεεμε τώρα) αλλά υπάρχουν άτομα εκτός χώρου που ναι μεν δεν γνωρίζουν τι είναι το BDSM,
    και είναι αστέρια, μιλώ για έξω στην πραγματικότητα, κατά τα άλλα εγώ προσωπικά μιλάω για το BDSM στην Ελλάδα και συγκεκριμένα τι έχω δει με τα μάτια μου.~
     
  12. regina rosa amat

    regina rosa amat Dark Angel of Love has a Dark side

    δεν πεταω κανενα μπαλακι ο Κ δεν ειναι αυτος που σε εκπαιδευει? η κανω λαθος ? γιατι εαν ειναι ετσι τοτε ναι ειμαι λαθος εγω....