Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Κυριοι" φαλλοκρατες - σκλαβες θυματα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος slvK, στις 20 Νοεμβρίου 2005.

  1. slvK

    slvK New Member

    Το θεμα μου προκυψε μετα απο συζητησεις μεσω internet αλλα και απο κατ' ιδιαν συζητησεις με "Αφεντες".

    Τι γινεται οταν ενας φαλλοκρατης αυτο αποκαλειται Αφεντης προς ευρεση γκομενας - σκλαβας απλα και μονο γιατι ξερει οτι μπορει να την εκμεταλλευτει και να περασει μια χαρα? Γιατι καποιοι θεωρουν οτι με λιγο ξυλο και ατελειωτο εγωισμο μπορουν να θεωρηθουν Κυριοι?

    Πως μπορει μια σκλαβα απειρη στο χωρο να προστατευθει απο τετοια ατομα? Και μαλιστα μια σκλαβα που διψαει απο τα βαθη της ψυχης της να δωθει, να αφεθει, να εκπαιδευτει, να αγαπησει και να γινει ιδιοκτησια...

    Πως μπορει να μην παρασυρθει απο την αναγκη της να ειναι σκλαβα, υποχωρωντας σε μια μη bdsm σχεση και πριν τα πραγματα γινουν μη αναστρεψιμα? Πριν δηλαδη του χαρισει την απολυτη υποταγη της. Πριν τον ερωτευτει και αφεθει στα απλα σαδιστικα και φαλλοκρατικα θελω του τη στιγμη που επιθυμει και ονειρευεται το 24/7.

    Εχει καποιος αναλογες εμπειριες με δηθεν "Κυριαρχους" που αποκαλυφθηκαν στην πορεια να ειναι ψευτικοι?

    Σ/σας ευχαριστω.
     
  2. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Θιγεις ενα πολυ ευαισθητο θεμα. Προσωπικα πιστευω οτι οπως καθε αποφαση στη ζωη μας εχει ρισκο, ετσι και στο bdsm η επιλογη λαθος συντροφου ειναι μεσα στο προγραμμα. Να το αποφυγεις εντελως? Αποκλειεται. Να το ελαχιστοποιησεις, ναι. Πως? "Ο αληθινα μορφωμενος ανθρωπος ειναι αυτος που ξερει να ξεχωριζει το λαθος απο το σωστο" ταδε εφη Σπευσιππος.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Νομίζω πως μια σωστή 'M/s' σχέση δεν ξεκινάει ως τέτοια. Προκύπτει στην πορεία, μια πορεία δύσκολη και επίπονη.

    Η ίδια η ερώτηση περιέχει και την απάντηση, slvK
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    RE: RE: "Κυριοι" φαλλοκρατες - σκλαβες θυματα?

    Γηράσκω αεί διδασκόμενος.
    Εν οίδα, ουδέν οίδα.

    Τάδε έφη Σωκράτης.
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Λογικές οι σκέψεις σου slvK..το ρίσκο μεγαλο και τα λαμογια καιροφυλακτουν..η απαντηση ειναι να προχωραει με πολυ μικρα βηματα και να ψαχνει και για άλλα χαρακτηριστικα στον υποψηφιο Κυριο της..πχ αξιοπρεπεια, μεγαλοψυχία,κατανοηση στην αρχη τουλαχιστον,ευγενεια..λεπτομερειες ισως που ομως θα τη βοηθήσουν να μην "πληγωθει" και βεβαια πολυ τύχη....
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Εγώ παλι αναρωτιέμαι αν είναι πράγματι θυμα αυτή η σκλαβα. Δυσκολευομαι να τη λυπηθώ. Για να δωσει την απόλυτη υποταγή της στον τύπο αυτόν, μάλλον της ταιρίαζει. Γιατι άλλες αβγαλτες και εξ ισου διψασμένες για υποταγή σκλαβες θα τον φτυνανε?
     
  7. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Καθε νομισμα προφανως εχει δυο οψεις. Εχω την ιδεα οτι πολλοι περισσοτεροι ειναι οι αντρες που πεφτουν θυματα εκμεταλλευσης αυτου που λεμε οτι σερνει καραβι παρα οι σκλαβες που πεφτουν θυματα ενος φαλλοκρατη ψευτοαφεντη...
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    RE: RE: "Κυριοι" φαλλοκρατες - σκλαβες θυματα?

    Αν και διαφωνώ με την απόλυτη θέση του ...Σπευσιππου με το παραπάνω συμφωνώ.

    Όλοι άνθρωποι είμαστε και ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ μπορούμε να ξεγελαστούμε. Απλώς δίνοντας περισσότερο χρόνο (και προσοχή) στη γνωριμία μας με τον άλλον αυξάνουμε τις πιθανότητές μας να μην πέσουμε θύματα απάτης. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ντε και σώνει θα το καταφέρουμε.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    RE:

    Πότε αποφασίζει να του χαρίσει την απόλυτή υποταγή της;
    Τι βλέπει σ'αυτόν που την ωθεί να το κάνει;
    Πότε ερωτεύεται και τί σχέση έχει ό έρωτάς της με την υποταγή της;
    Πότε "ανακαλύπτει" πως είναι ένα "φαλοκρατικό γουρούνι";
    Τι διαφοροποιεί τα απλα σαδιστικα και φαλλοκρατικα θελω του με το 24/7 που ονειρέυεται και πως ανακαλύπτει αυτή την διαφορά;
    Αυτό που θέλει να ζήσει είναι το 24/7 ή ο "απόλυτος" έρωτας;

    baby steps required

    Ασχέτως των ανωτέρω, αυτό

    αποτελεί μια ενδιαφέρουσα ερώτηση στο θέμα wannabe Dom (wannabe sub)
     
  10. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Γιατί πολύ απλά αυτό θεωρούν bdsm και γιατί αυτή την εντύπωση τους έχουν δώσει κάποιες καλοθελήτριες. Το θέμα δεν είναι όμως τι θεωρούν αυτοί αλλά
    Δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές από τη διαδικασία εύρεσης βανίλα συντρόφου. Το μόνο που πρέπει να προσέξει μια άπειρη υποτακτική είναι να μην παρασυρθεί από την ανάγκη της να ευχαριστεί τους πάντες. Αργά ή γρήγορα θα αντιληφθεί πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατον και πως πρέπει να μάθει να λέει όχι. Ξεφεύγω όμως από το θέμα. Ένα πολύ καλό άρθρο επί του θέματος είναι το Fake Αφέντρες. Τύποι και χαρακτηριστικά
     
  11. paroinia

    paroinia Regular Member

    καλά ρε παιδιά, πόσο καιρό θα σε ξεγελάει κάποιος με αυτό τον τρόπο? κάποτε θα ξυπνήσεις!
     
  12. llazouli

    llazouli Contributor

    Ο Stylianos γραψε: ''Εχω την ιδεα οτι πολλοι περισσοτεροι ειναι οι αντρες που πεφτουν θυματα εκμεταλλευσης αυτου που λεμε οτι σερνει καραβι παρα οι σκλαβες που πεφτουν θυματα ενος φαλλοκρατη ψευτοαφεντη...''

    Αν και το θέμα μας δεν είναι αυτό, πιστεύω ότι όλοι μας ανεξαρτήτως φύλου και τάσεων, πέφτουμε θύματα εκμετάλλευσης, αν δώσουμε τα περιθώρια στον άλλο να μας ''χρησιμοποιήσει'' κατά πώς έχει στο μυαλό του. Μ' άλλα λόγια εγώ επιτρέπω στον ψευτοαφέντη ή στον δήθεν σκλάβο, να με εκμεταλλευτεί γιατί το έχω ανάγκη να παραμυθιαστώ και όση ευθύνη έχει αυτός για την κοροϊδία άλλη τόση και μεγαλύτερη είναι η δική μου που καλλιέργησα τις ψευδαισθήσεις που με βόλευαν.

    Ένας φίλος μου είχε πει: Όπου ακούς βαρύγδουπα και παχιά λόγια, κόβε ρόδα μυρωμένα... 

    Το ένστικτο που διαθέτει ο καθένας από μας είναι ο πιο καλός σύμβουλος,
    τώρα γιατί δεν έχουμε μάθει να το ακούμε οφείλετε σε πολλά...
    οφείλουμε πάντως στον εαυτό μας, να το διακρίνουμε και να το εμπιστευόμαστε πάνω απ όλα.