Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κ και Κ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Alpha Wolf, στις 8 Φεβρουαρίου 2018.

  1. tithon

    tithon Contributor

    - μιά και είμαι δομιστής (δεν έχει σο μπροστά) δεν το παίρνω προσωπικά   , δεν ετεροπροσδιορίζομαι, τοποθετούμαι σε σχέση με το περιβάλλον μου.
    - να πιεστώ να δοκιμάσω σχέση με κάποια που δεν θα μου παραδώσει έλεγχο δεν έχω βρεί λόγο, αλλά είμαι νέος ακόμη. συνεργασίες, τάβλι, κοινωνικές εκδηλώσεις, πούρα κλπ έχω δοκιμάσει πολλές φορές σε τέτοιο πλαίσιο, και χωρίς πίεση, αλλά δεν είχε πάει ο νους μου οτι διατηρούσα την ιδιότητα του κ, θα το ξανασκεφτώ.
    - εμένα ανώμαλο και βιτσιόζο να μην με ξαναπείτε, είμαι παιδί μάλαμα. σοβαρά τώρα. θα σας φέρω και μάρτυρες. κανονίστε το.
    - συνδέω πάντως την ανάληψη και την παράδοση του ελέγχου με την κ ιδιότητα. δεν ονόμασα βανίλλα τίποτε.

    περισσότερες διακηρύξεις εν ευθέτω ...

     
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μα συγνωμη τωρα.

    Εχεις π.χ, 4 χρονια σχεση D/s με μια υπο. Δεν τα βρισκετε, χια χ-ψ-ζ λογους. Μια υπο μου εμενε πολυ μακρυα, μιλαμε για παρα πολυ. Εκτος Ελλαδας. Κρατησε 4 χρονια. Τι θες ?
    Δεν ειναι 4 χρονια αρκετα, να εχεις "χτισει" χαρακτηρα, γνωσεις, κλπ κλπ στον "χωρο" οπως το λετε ? Παυεις να εισαι Κ και φαινεται και βγαινει με την οποια υποψηφια υ
    που εισαι στη διαδικασια ? Αντε λοιπον, βρηκες την μια ή αλλη ή παραλλη υ, εκανες καποια πρωτα βηματα, δεν περπατησε... Ξαναλεω, παυεις να εισαι Κ ? Μπορεις να τοπαρεις οσες θες, οταν θες, οπου θες, αρκει ενα μονο πραγμα. Να συναινει η bottom.

    Και καποια στιγμη βρηκες την καταλληλη, σε αποδεχτηκε σαν Κ και μετα ενθετο χρονο εγινες και Μ της.
    Ας πουμε οτι μετα 2-3 χρονια Μ, κατι παει στραβα, σβηνονται και ολα τα "χιλιομετρα" που' χεις γραψει ?

    Κ εισαι για την υ σου, Μ εισαι για την σ σου. Οπως καπετανιος για το καραβι σου.
    Αλλα δεν παυεις να εισαι Αξιωματικος σε Ηγετικη Θεση, θαλασσοδερμενος, ακομα κι αν το καραβι ... αλλαξε.
    Μην τρελαθουμε.
     
    Last edited: 15 Σεπτεμβρίου 2018
  3. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Το βρήκα. Κάθε βράδυ ένα ζευγάρι Κ/Κ να παίζουνε μουνόπολη, που θα διαρκεί για 24 ώρες μέχρι την επόμενη παρτίδα το επόμενο βράδυ.!!!


     
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Περί Κ-Κ:

    Δύο πιλότοι εκπαιδευμένοι στο ίδιο τύπο αεροπλάνου μπορούν:
    • Απλά να επιβαίνουν: Πιλότοι μπορεί να είναι αλλά όχι της συγκεκριμένης πτήσης.
    • Ο ένας είναι κυβερνήτης και ο άλλος επιβάτης: Εξακολουθούν να είναι αμφότεροι πιλότοι αλλά ένας είναι της συγκεκριμένης πτήσης
    • Είναι ζευγάρι κυβερνήτη-συγκυβερνήτη: Και οι δύο είναι πιλότοι αλλά ένας είναι ο κυβερνήτης της πτήσης.
    Κυριαρχικότητα vs Κυριαρχία:

    Κυριαρχικός μπορεί να είσαι με ή χωρίς υποτακτικό. Κυρίαρχος χωρίς υποτακτικό είσαι μόνο του εαυτού σου, ακριβώς όπως και ένα υπό που δεν έχει Κ.

    Context *always* matters
     
  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Νομίζω πως ο Λύκος σας έχει βάλει σε ένα πυκνό και σκοτεινό δάσος
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    The woods are lovely, dark and deep,
    But I have promises to keep,
    And miles to go before I sleep,
    And miles to go before I sleep.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    δε βλεπω sheep,
    και worry realy deep.
     
  8. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    No sheep
    No Alice
    Somebody is going to vanish
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    who the f**k is Alice ?

     
  10. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Αυτή από τη χώρα των θαυμάτων που μπήκε στο δάσος να βρει μια D/s σχέση με 2 Κ
     
  11. espimain

    espimain Contributor


    Το ερώτημα έχει να κάνει με το αν μέσα στο ζευγάρι Κ/Κ μπορεί να υφίσταται σχέση Κυριαρχίας υποταγής. Το ζευγάρι επαναλαμβάνω (τα δύο αυτά κυριαρχικά άτομα)


    Σε ένα άλλο ποστ γράφετε:

    Αφού δεν αφορά κανέναν το τι και πώς κάνουν μεταξύ τους, για ποιο λόγο θα πρέπει να αιτιολογηθεί, αορίστως, η ύπαρξη σχέσης Κ/Κ αυτοτελώς.
    Όλα τα επιχειρήματα βασίζονται στην ύπαρξη τρίτου ατόμου (ενίοτε και περισσοτέρων)
    Το θέμα όμως είναι το ζευγάρι.
    Οφείλω να παραδεχθώ ότι τα κείμενα σας μου αρέσουν, αλλά σε αυτήν σας την παρέμβαση που πραγματικά την περίμενα, δεν πήρα μια απάντηση πάνω στο θέμα, εκτός από το «όταν τα υπό δεν είναι παρόντα δεν αφορά κανέναν».
    Το θέμα όμως εστιάζεται εκεί ακριβώς, στο «όταν τα υπό δεν είναι παρόντα».
    Αν βέβαια η απάντηση σας αυτή, σας είναι επαρκής, μπορεί και σε αυτό να μην πέφτει σε κανέναν λόγος.
     
    Last edited: 15 Σεπτεμβρίου 2018
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
    Ειναι ολες χρησιμες και διαφωτιστικες, ασχετα εαν συμφωνω ή οχι.
    Με στεναχωρουν μονο οι αφοριστικες τοποθετησεις.

    Κανεις και καμια δεν αλλαξε γνωμη διαβαζοντας κατι, ειδικα σε επικριτικο τονο.
    Μονο εαν τα επιχειρηματα και οι συνθηκες ήταν τετοια, ωστε να εγινε μια μετατοπιση απο βαθια μεσα.
    Ας το εχετε καπου στην ακρη του μυαλου σας αυτο.