Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λάδι στη φωτιά ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος noobie1, στις 21 Απριλίου 2015.

  1. noobie1

    noobie1 New Member

    Το μυαλό όπως πολύ ωραία μας αποδίδει η Μαγδαληνή σε σουρεαλιστικο οργασμό κάνει διάφορα ταξίδια και επιλογές. Είναι η πιο αχόρταγη πόρνη όταν το βοηθήσεις και το αφήσεις να ταξιδέψει.
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο μα και τίποτα δεν είναι απλό

    Ας το αφήσουμε λοιπόν να κάνει τα δικά του.
    Για όλα τα status και τους πιθανούς συνδυασμούς.
    Πώς σκοπεύετε να χειριστείτε το BDSM και την ανατροφή των παιδιών.
    Υπάρχουν ζευγάρια στο χώρο, που έχουν παιδιά κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες, η σκοπεύουν να αποκτήσουν στο διηνεκές.. ώστε να μας δώσουν τη δική τους πραγματικότητα επί του θέματος?

    Μια μικρή ερώτηση με πολύ μεγάλη… διάθεση …


    Υγ. θα παρακαλέσω να μην παραθέσουμε βικιπαιδειες ψυχολόγους και λοιπά ιντερνετικα γραφόμενα.

    Ας είμαστε βαθιά εμείς

    Dive right… dive deep
     
  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Συνυπογράφω, αν ήθελα διαδικτυακές πληροφορίες,
    με το συμπάθιο ήξερα να τις βρω, όπως όλοι άλλωστε....
     
  3. noobie1

    noobie1 New Member

    Θέμα ταμπού εισήχθηκε
    και ρίγησαν τα Βουνά από αποστροφή...

    ΠΟΙΟ είναι αυτό το σκουλήκι που αποτόλμησε να αμφισβητήσει
    αναρωτήθηκε με ρίγος αηδίας το Μέγα Όρος
    αλλά ακούστηκε μονάχα απ τους κατέχοντες την μυστική γνώση

    Θες να μάθεις τι θα κάνει ο σουμπος
    την ώρα που θα μπει το σπλάχνο του μέσα στο δωμάτιο
    και θα τον δει στραποναρισμενο κολλαριστα πάρα της μητρός ?

    θες να μάθεις πως θα αντιδράσει η κυρα Σουλα
    στο παιδικό πάρτυ
    όταν θα την ρωτήσουν οι φίλες της κόρης της
    γιατί φοράει το κολάρο του μπουμπη?

    Ουδείς τολμήσει να αμφισβητήσει την Σαρια...
    άστραψε και βρόντηξε ταλιμπανιστι

    Σκουλήκι δεν έχεις νιώσει ακόμα τα Testoni μου να σου πατάνε τον χαλασμένο φρονιμίτη
    την ώρα που ξεροποτιζεις την Μπουχάρα της γιαγιά σου
    και θες να μάθεις τι λένε οι μυστικές γραφές για την διαιώνιση του βουδουσουμιστικου γενους?

    ...είπε και κατακεραύνωσε τον αυθάδη και ερευσαν ποτάμια και υγράνθηκε η πλάση από το σθένος του

    Σωστά το θέσατε Μέγα Μάγιστρε. είμαι απολύτως σύμφωνη
    ακούστηκε σθεναρά η τετράκις αναγνωρισμενη
    στα καλλιστεια κοντοκουρεμένης μιζανπλί.. Δομινατριχη
    που ήταν έτοιμη να ταΐσει τον Παρασκευα γονυπετώς
    στο μπολ της AMC που είχε παρει bonus για της υπόλοιπες αγορές

    ..κανελόνια με μπεσαμελ και ηλιόσπορο πουρέ
    και γιουβαρλάκια της γιαγιάς με σκατζοχοιροψηχα
    που είδε στην εκπομπή του Ακη αλλά δεν της πέτυχαν

    BON APPETIT

    αν έχει και κανένα ορθογραφικό... οι διορθώσεις απολύτως δεκτές 
     
    Last edited: 22 Απριλίου 2015
  4. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Πούρε ή πουρέ;
     
  5. noobie1

    noobie1 New Member

    δίκιο έχετε
    ο πουρές του Πουρού..
     
  6. Elune

    Elune Priceless

    Πολύ ενδιαφέρουσα η εισαγωγή του νήματος, όπου περιγράφεται με άκρως λυρικές λέξεις το γεγονός ότι η διέγερση του μυαλού είναι δυνατότερη και προκαλεί μεγαλύτερη σεξουαλική επιθυμία, από ότι ένα "ξερό" ανδρικό ή γυναικείο σώμα.

    Αντίθετα, νομίζω και σύμφωνα με τα όσα έχω ζήσει και ζω - καταλαβαίνω καθημερινά από την ενασχόληση μου με εφήβους, καθότι εκπροσωπώ αθλητές/αθλήτριες, δεν υπάρχει τρόπος και ΔΕΝ πρέπει ένας γονιός να "μπολιάσει" ή έστω να αποκαλύψει στο παιδί του τη φιλοσοφία και το ιδιαίτερο στυλ του BDSM.

    Η κοινωνία δυστυχώς ή ευτυχώς δεν διαθέτει την απαιτούμενη "ωριμότητα" ώστε να αποδεχθεί και να μην κατακρίνει έναν/μια σκλάβο/α που θα περπατάει στο δρόμο ή θα πίνει καφέ με το κολάρο κ ενδεχομένως και το λουρί του/της. Όσον αφορά στα μικρότερης ηλικίας παιδιά, είναι μέγα λάθος - κατ' εμέ - να προσπαθήσει ένας γονιός να εξηγήσει τι πρεσβεύει το BDSM.

    Η αθωότητα που τα διακρίνει και η ευκολία με την οποία ανοίγουν το στόμα τους και αποκαλύπτουν πράγματα, θα τα φέρει με μαθηματική ακρίβεια σε δύσκολη θέση, ενώ το πιθανότερο είναι να πέσουν και θύματα bullying. Ως εκ τούτου και ως υποψήφιος πατέρας, καθότι έχω βρει τη σούμπα που με γεμίζει και συνδυάζει όσα θέλω, δεν πρόκειται να αποκαλύψω, ούτε καν να ξεστομίσω μπροστά του τον όρο BDSM. Αν του αρέσει ο συγκεκριμένος δρόμος είμαι σίγουρος ότι θα βρει τρόπο να το ανακαλύψει.

    Εγώ από την πλευρά μου θα του μάθω να είναι σεξουαλικό ακομπλεξάριστο και να αγαπάει τον εαυτό του, καθότι είναι βασική προϋπόθεση προκειμένου να αγαπήσει αληθινά την/τον σύντροφό τους/της και τους συνανθρώπους του/της.
     
    Last edited: 23 Απριλίου 2015
  7. gaby

    gaby Guest

    Υπάρχει και αυτό το νήμα, πάνω στο ίδιο θέμα

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Σεξουαλική-διαπαιδαγώγηση-και-bdsm.6522/

    Δεν παίρνω θέση γιατί δεν με αφορά άμεσα, όμως και εγώ θεωρώ βασικό ανθρώπινο δικαίωμα του παιδιού να αφεθεί να τραβήξει τον δρόμο του μόνο του όσον αφορά τη σεξουαλικότητά του.
     
  8. noobie1

    noobie1 New Member

    Elune
    Είναι τιμητικό που είστε ο πρώτος τον λίθο βαλετω
    Ο λυρισμός και η φωτιά όπως γνωρίζετε έχουν μια ιδιαίτερη σχέση.
    Δεν πέφτει ποτέ ολόκληρη η ποσότητα του λαδιού μονομιάς.
    Θα με αντιληφθείτε λίαν συντόμως  
     
  9. noobie1

    noobie1 New Member

    gaby

    Είμαι απολύτως πεπεισμένος παρακολουθώντας νήματα σας ότι τα εγκεφαλικά σας κυτταρα είναι τόσο πολυοργασμικα που δεν θα δεχόσασταν επ ουδενί να αρκεστείτε στις παραδόσεις τον παππούδων μας
    ως εκ τούτου και σε ένα νήμα με απόψεις προ δεκαετίας που διαπραγματεύεται μόνο μια όψη "του οβολού"
    Όπως αναφέρει σε νήμα της και η "Πριγκίπισσα της Καύλας" (ας μου επιτρέψει τον όρο) τουρίστες έρχονται και παρέρχονται σε τούτο εδώ τον ευλογημένο από εκχυμώσεις σώματι και πνεύματι χώρο
    Οι παραμένοντες αλλά και οι νεοεισερχόμενοι όμως πιθανολογώ οτι θα μας ταξιδέψουν και σε άλλες
    προσεγγίσεις. Ίσως σε βιοθεντα ευτράπελα η ακόμα και σε κεκτημένες τακτικές που δεν διαπραγματευονται επ ουδενί όποιος και αν παρίσταται δίπλα τους.

    Elune
    μουρουνέλαιο..
    ...Ονειρώξεις ενός ιχθύος ?
     
    Last edited: 24 Απριλίου 2015
  10. Elune

    Elune Priceless

    @noobie1 προφανώς είσαι θιασώτης των ωραίων εκφράσεων, οι οποίες ωστόσο - δυστυχώς για σένα και για όλους εμάς που τα διαβάζουμε - δεν βγάζουν κανένα απολύτως νόημα. Αν περιμένεις να "λατρέψουμε" τις "δημιουργικές ασάφειές" σου, να σε ενημερώσω ότι δεν πρόκειται να το κάνουμε ούτε εγώ ούτε η υπό μου. Οι αναφορές σου προς το πρόσωπό της, θα ήταν προτιμότερο να μην ήταν τόσο αγενείς, όταν μάλιστα δεν σου έχει δώσει το δικαίωμα και δεν σε γνωρίζει.

    Από εκεί και πέρα, ζήτησες την άποψή μας, αν δεν είσαι έτοιμος να ακούσεις κάτι άλλο από αυτό που πιστεύεις εσύ, τότε μάλλον η απόφασή σου να ανοίξεις το συγκεκριμένο νήμα ήταν απόλυτα λανθασμένη. Τέλος, αξίζει να σημειώσω και να σου αποδώσω τα εύσημα, διότι με τα λεγόμενα σου μου ήρθε στο μυαλό το παρακάτω βίντεο.

    *βου βου είναι τρελά τα αεροπλάνα...

     
  11. gaby

    gaby Guest

    @noobie1

    και οι παππούδες μας μπορεί να ήταν πολυοργασμικά μυαλά, τουλάχιστον κάποιοι από αυτούς. Δε νομίζω, πάντως, πώς είχαν σε προτεραιότητα τα δικαιώματα των παιδιών τους, όπως προτείνω εγώ.

    ΥΓ. Ομολογώ ότι περιμένω να σας αντιληφθώ με μεγάλο ενδιαφέρον  
     
  12. noobie1

    noobie1 New Member

    Elune
    από αυτό καταλάβατε οτι δεν δέχομαι την άποψή σας?
    Anyway.
    Σας τιμά ιδιαίτερα BDSMικος που σπευδετε να υπερασπιστειτε την τιμή της υπό σας. Ανακαλώ λοιπόν τον λυρικό χαρακτηρισμό που της απέδωσα. Ίσως βεβαίως αν βρεθείτε σε εύθυμη διάθεση να σας γίνει κατανοητό οτι το άκρως αντίθετο αποσκοπούσα.
    Θα δοθεί η δυνατότητα στο μέλλον να συμμετάσχω και σε διάλεκτο Λυμένος. Τα μασημένα είναι πάντα πιο εύπεπτα.