Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λαλλάκιδες, YOU ARE THE BEST !

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Φεβρουαρίου 2006.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Αγαπητή Sm_Art_lady,

    με ολο το σεβασμό!! Χαθηκαν οι αντρες?? (λολ) -δεν βαζω ανθρωπακι θα μου την πουνε της ερημης σκλάβας-

    Μα ιδου και οι αποδειξη... Ειδατε πόσοι αντρες... Μαστεραίοι και καπετανέοι βρεθηκαν να την πουν σε ενα υγραμμένο ανοιχτό τριανταφυλάκι ...??? Επειδή δεν κατανόησαν απλά αυτο που νομιζαν οτι διάβασαν!

    Αχ ! Σμαρτ εσεις περνάτε κριση "αξιοπρέπειας"..και εγω η ερημη περνώ κριση μήπως ειμαι Μιστρες και γω???? μωρε μπας και δεν ειμαi sub??

    Μπας και με το καυτό μινι της ιστορίας Σας και το μπουστο το ξεκολο και το προφίλ το αγριο και το τσαμπουκαλίδικο αλλιως αντιδρουν οι αντρες?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Λοιπον ας καταθέσω και την αποψη μου για να μην θεωρηθει οτι σαμποταρω(ποτε δεν το κανα εγω και ουτε προτίθεμαι)

    Το αν υπάρχουν αντρες Αντρες ειναι σαφώς και θεμα που μπορεί στο βάθος του να αφορά το ΒDSM και το χώρο μας αγαπητοι .
    Διοτι αν η κοινωνια εξω η βανιλα κατ'εμας πασχει απο Αντρες τότε σαφώς θα υπάρχει προβλημα και στους πιο στενούς κόλπους του life style.
    Η αποψή μου ταπεινή και πολύ μετριοπαθής (ή και αισιοόδοξη ακόμη ) λεει πως μμμ ναι δυστυχώς ο Αντρικός πληθυσμός εχει μειωθει σοβαρά και ανησυχητικά. Και παρά την άνεση και την πληθωρα προσφοράς γυναικών και μπουστων απανταχου ρωσιδών ουκρανων και ελληνίδων... οι περισσότεροι τρελλαινονται στη θεα ενος ξε@@ λου. Αν δε η εμφάνιση αυτή η ... σεξυ και προκλητική συνδιάζεται και με ενα ευστροφο μυαλό και λίγο τσαμπουκα... Ε τοτε Λαλλακιδες... στα κρεβάτια σας για δεν αντέχετε!!!!!!!!
    Ομως για να μην ειμαστε και μηδενιστικοι και ουτε απαισιοδοξοι...υπάρχουν λιγοι , και εκλεκτοι. Και αυτο το αντιλαμβανονται ακομα και οι Μιστρεςς στο χώρο μας και το χω δει να συμβαινει σε συζητήσεις και εδω μέσα. Δειγμα σπανιο που ελπίζω να μην ειναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.
    Ναι οι κοινωνικές εξελίξεις που αλλάξαν τα δρώμενα του παραδοσιακόυ (η γυναικα στο σπιτι και τα παιδια και ο αντρας κύρης και αφέντης) ευνούχισαν κατα μεγάλο ποσοστό τον ανδρικό πληθυσμο . Μα σιγουρα παραμενει ενα μικρότερο. Και κατα μια αισιοδοξη αποψη ισως μεγαλώσει με την παροδο των ετων και οσο θα απαλύνονται οι εντονες αντιθεσεις που δημιουργεί παντα μια ανατροπή.

    Τι λετε να ελπίζουμε ωστε τα ποσοστά να μπαλατζάρουν ως ειναι και το σωστό για να υπάρχει μια ΄συμμετρία?? Η ιστορία εχει καλα παραδειγματα να μας δωσει γι'αυτο.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Λαλλάκιδες, YOU ARE THE BEST !

    Το χρονικό μιας ημέρας έγραψα η γυναίκα.
    Μια παρατήρηση έκανα σαν γυναίκα!
    Μη μου πείτε ότι δεν σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο!
    (απευθυνόμενη σε γυναίκες- θηλυκά)
    Δεν αναιρώ την αντρική κοινότητα .
    Έτσι ήταν πάντα χθες και σήμερα.
    Δεν με εντυπωσιάζει καμία λαίμαργη ματιά...αυτή είναι η αντρική ξεδιάντροπη ματιά σε ένα ξεδιάντροπο θηλυκό που έχει συμβιβασθεί με τα θηλυκά της θέλγητρα και με την σιγουριά ότι αυτά κάνουν την «δουλειά τους».

    Γιατί πέσατε να με φατε?
    Δεν το κατάλαβα!
    Μήπως περιέγραψα κάτι που δεν συμβαίνει καθημερινά και παντού σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης?
    Συμβιβασθείτε με μια πραγματικότητα!
    Δεν είναι θέμα των Mistress ή slave είναι κάτι που συμβαίνει σε όλες τις απανταχού γυναίκες και σε όλους τους απανταχού άντρες ανεξαρτήτου ρόλου !
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: Λαλλάκιδες, YOU ARE THE BEST !

    Φυσικά και δεν αναιρείς την ανδρική κοινότητα. Αντιθετως SM_Art_Lady, έγραψες μια ανοιξιάτικη ιστορία μέσα στο καταχείμωνο και με γέμισες νοσταλγία.

    Με αφορμή την ιστορία σου κοίταζα στο δρόμο. Παντελόνια, παντελόνια, παντελόνια, παντελόνια, ψηλές μπότες-χοντρή κάλτσα-φούστα, παντελόνια, πανελόνια....

    Αχ πότε θα σκάσουν τα μινάκια και τα πεδιλάκια... Υπομονή.
     
  4. serr

    serr Regular Member

    Peters35 Wrote:
    [ Η ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ ΕΛΑΦΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ..ΚΑΘΕ ΑΝΟΗΤΟΥ ΣΤΙΧΟΠΛΟΚΟΥ]

    Ο γιατρός μου συνέστησε να πίνω την ποίηση
    σε τακτές προθεσμίες, σαν βότανο ιαματικό.
    Μα εγω που φοβαμαι τις παρενέργειες
    αποφεύγω ροφήματα με ιατρικές συνταγές
    και προτιμώ, όταν η ψυχή μου κρυώνει,
    να ζεσταίνω στη φωτιά και να πίνω
    το χαμόγελο της..
    [στους λίγους εδω μέσα που μπορούν να
    διαβασουν πίσω απο διο στιχάκια..
    στους αλλους καλό δρόμο..με χαμόγελο!]


    Ποιά στιχάκια ???
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    RE: RE: RE: Λαλλάκιδες, YOU ARE THE BEST !


    εγω αγαπητή καθόλου δεν διαφωνώ το αντιθετο μαλιστα και βέβαια συμβάινει και το χουμε δει λίγο - πολύ όλες. Εντός και εκτος life style !


    Οσο Κύριε G gia τα παντελόνια...(λολ) κανει κρύο ακομα αλλα υπομονή θα έρθει η ανοιξη!!  
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: Λαλλάκιδες, YOU ARE THE BEST !

    serr συμφωνώ απόλυτα.

    Φίλε Peters .Κοινωνικοποιημένα όντα γαρ,έχουμε την υποχρέωση σε οποιοδήποτε χώρο ,πραγματικό ή διαδικτυακό, να είμαστε σαφείς ως προς τα μηνύματα που θέλουμε να μεταφέρουμε.Πρώτα λοιπόν αναλογίσου,αν -όπως,προφανώς επινοείς- πρόσβαλες και μετά αν σε παρεξήγησαν και σε πρόσβαλαν.Τελικά δεν ξέρω,αν όλοι μας θεωρούσαμε λιγότερα πράγματα αυτονόητα,αν θα επικοινωνούσαμε και λειτουργούσαμε μεταξύ μας αρμονικότερα.

    Μην ξεχνάμε ,πως η το πέρασμα της ελληνίδας από την ανατολή στη δύση,έγινε σχετικά γρήγορα ,με ελάχιστους αγώνες από τις ίδιες και χωρίς καμία υπόδομη.Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα η ελληνίδα να μπερδεύει ακόμα τη χειραφετημένη ευρωπαίκη ταυτότητα της ,με την υποταγμένη ανατολίτικη.Η ελληνίδα λοιπόν,δεν έχει ούτε τη νοοτροπία των ευρωπαίων
    γυναικών ,ούτε των όποιων γυναικών της ανατολής.Θύμα της γεωγραφίας ή της ιστορίας?Κατ εμέ και των δύο παραγόντων.Αυτό βέβαια της επιτρέπει τεράστιους ελιγμούς στην καθημερινότητα της.Η πλειοψηφία,όποτε γουστάρει είναι ανεξάρτητη,δυναμική,χειραφετημένη και όποτε γουστάρει είναι η γυναίκα η παλιά,η ππαραδοσιακή,που απαιτεί ο άντρας να σταθεί στο ύψος του,να γίνει η κολώνα του σπιτιού και να βάζει διαρκως τα πράγματα στη θέση του..
    Πως λοιπόν,αυτή η σύγχυση στο χαρακτήρα και στην καθημερινότητα της να μην επιφέρει τα ανάλογα αποτελέσματα και στην καθημερινότητα της?Τα παραδείγματα είναι πολλά και τα ξέρετε καλύτερα απο μένα...

    Τελειώνα,επαναλαμβάνοντας προς τις φίλες,πως αυτό αφορά την πλειοψηφία ..
     
  7. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    "Μακαρόνια με κιμά!"

    τώρα είμαι σαφέστερος νομίζω και γίνομαι κατανοητός!
    "Βρήκα τη μπάλλα" μαμπο αεεαααα
    Δεν χρειαζεται να ψάξει κανείς ουτε που είναι τα στιχάκια ούτε να κουράζεται να δει από πίσω τους...

    Μπορεί πολύ απλά ο επόμενος ποστάρων, να κατακεραυνώσει τα κακώς γραφόμενα από τον άστοχο και ελαφρύ συγγραφέα που εκφράζεται σαφώς μεν τώρα με τα μακαρόνια του πλην όμως ασχέτως και προσβλητικώς... Αρκει να το κάνει λίγο πιο εύσχημα ώστε να διαχωρίσει τη θεση του... Ας τα κανει ναπολιταίν αυτός, βρε παιδί μου....
    Και το τσατ συνεχίζεται, το πινκ πονκ ανεβάζει την αδρεναλίνη, μεχρι η μπάλλα να ξαναγυρίσει στην αρχή.. Οχι μονο χωρις κατευόδιο και "προστιθέμενη αξία", αλλά ξεφούσκωτη πλέον..

    Α μην το ξεχάσω, τις δύο σαφείς λέξεις πλέον, που αντικατέστησαν τα δυσνόητα και άκομψα στιχάκια, δεν τις αντέγραψα απο κει που βαζουν καποιοι τούτα δω τα ψευτοτσουτσουνα ποστ..Τις θυμάμαι παιδιόθεν από τη μανούλα μου...καλη της ώρα, που μαγείρευε τα μακαρόνια ...μπολονεζζ αεα.

    [καλοί μου φίλοι, φίλοι μου αγαπημένοι, που θελετε να αναπτύξετε και σεις τη διαιτητική σας πέννα, και να νουθετήσετε τους εκτραχηλισθέντες, σκεφτήτε το για μια φορα ακόμη. Να σας θυμίσω πρώτα οτι εδω δεν (θα έπρεπε να) παίζουμε το μπιγκ μπράδερ, ούτε να βραβεύουμε αυτόν που θα ποστάρει τελευταίος..Δώστε σε μένα το βραβείο του ..τελευταίου εκκολαπτόμενου μαστεροκόκκορα...Μόνο την ψυχούλα μας (πρέπει να) βγάζουμε...Οχι τα μάτια μας. ]

    [μια ψυχουλα κανει για χίλια ποστ, κι εδω υπάρχουν αρκετές ψυχούλες!]

    ΥΓ. Και για να αποδώσουμε σωστά τα τω καίσαρι, αυτό το "Τελικά δεν ξέρω,αν όλοι μας θεωρούσαμε λιγότερα πράγματα αυτονόητα,αν θα επικοινωνούσαμε και λειτουργούσαμε μεταξύ μας αρμονικότερα" είναι περισσότερο κι από σωστό και συμφωνώ απόλυτα..Και όχι μονο στα λόγια καλέ μου..incomplete.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Φαντάζομαι ,θα θεωρείς πως απάντησες τώρα...
     
  9. serr

    serr Regular Member

    Φίλε Peters35 γιατί πρέπει να συμφωνούν όλοι μαζί σου ? Άλλωστε η μαμά σου τα μακαρόνια τα έκανε μπολονεζζ. Θα έπρεπε και η δική μου μαμά να τα κάνει έτσι. Όσο για το ποιός θα ποστάρει τελευταίος κανένα πρόβλημα. Αν θέλεις προσωπικά δεν σου απαντώ ποτέ να είσαι και πρώτος και τελευταίος που ποστάρεις. Φιλάκια.
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμός serr...και λοιποι. Ποιος σας ζήτησε να συμφωνειτε...?Το αντιθετο ειπε ο ανθρωπος:

    "Μπορεί πολύ απλά ο επόμενος ποστάρων, να κατακεραυνώσει τα κακώς γραφόμενα από τον άστοχο και ελαφρύ συγγραφέα που εκφράζεται σαφώς μεν τώρα με τα μακαρόνια του πλην όμως ασχέτως και προσβλητικώς... Αρκει να το κάνει λίγο πιο εύσχημα ώστε να διαχωρίσει τη θεση του... Ας τα κανει ναπολιταίν αυτός, βρε παιδί μου....
    Και το τσατ συνεχίζεται, το πινκ πονκ ανεβάζει την αδρεναλίνη, μεχρι η μπάλλα να ξαναγυρίσει στην αρχή.. Οχι μονο χωρις κατευόδιο και "προστιθέμενη αξία", αλλά ξεφούσκωτη πλέον.."


    ΕΠΙΠΛΕΟΝ δεν αναφέρθηκε προσωπικά σε κανένα σας και το επιπεδο ειναι αρκετά υψηλό μεχρι της στιγμής που η αντιληπτική σας ικανότητα το υποβιβάζει σε παιδική (να μην πω τι αλλο ) αντιπαράθεση.

    Ο Κύριος Peters35 δεν θελει να σας απαντήσει , αλλα εγώ παρά την αντιθετη γνώμη Του δεν μπορώ να σωπάσω.

    Επιπλεον ...ΕΛΕΟΣ!!! Αν δεν μπορειτε κατι ...ε...δεν ειναι ανάγκη και να το σχολιασετε και μαλιστα κακοπροαίρετα!!! ή ζητήστε διευκρινήσεις!!!!
    Υπαρχει κατι προσωπικό δηλαδη??

    (κανείς αλλος...θα συνδράμει??? ....)
     
  11. serr

    serr Regular Member

    Προσωπικά δεν πρόκειται να έλθω σε αντιπαράθεση αφού σε ενοχλεί. Άλλωστε τα ύψη με ζαλίζουν.
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Λαλλάκιδες, YOU ARE THE BEST !

    Επέτρεψε μου μια ακόμα συμπλήρωση αγαπητέ μου Όσκαρ.
    Η "λέαινα" κινείται και κατασπαράζει σιωπηρώς, όχι όμως κρέας αλλά ψυχές.

    Αστάρτη