Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λιτρόμετρο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 24 Ιανουαρίου 2015.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ενα όργανο που χρησιμοποιείται για να δεις πόσο σε κλέβει αυτός που σε ανεφοδιάζει, αλλά εδώ του δίνω άλλο νόημα (λολ)

    Εχω και εγώ ένα ! Γεμίζει με θετική ενέργεια, από πολλούς συμβατούς δότες. Το μείγμα εκεί μέσα, αποτελεί την "βενζίνη μου" για να κινηθώ, να σκέφτομαι και να αποδίδω. Αποτελείται από τα κάτωθι συστατικά : Ανιδιοτελή προσφορά, αγνότητα, καλές προθέσεις, αγάπη, ομορφιά (καύλα, πολύ καύλα, ανωμαλία) και κατανόηση. Γεμίζει από πολύ μικρές δοτικές πράξεις, μέχρι τεράστιες πράξεις αυτοθυσίας, που ομοιάζουν (αλλά δεν είναι) με αυτοκαταστροφή. Και φυσικά, όπως γεμίζει, αδειάζει επίσης... και μάλιστα πιο γρήγορα αδειάζει παρά γεμίζει....

    Η διατήρηση της στάθμης του λιτρόμετρου σε πολύ υψηλό επίπεδο, είναι για μένα η ύψιστη πράξη Κυριαρχίας. Για αυτό καθιέρωσα πολύ αυστηρό κανόνα. Πούλο σε όσους δεν συμβάλλουν, χωρίς μα και μου, ελευθέρας (με μνημόνιο λολ) σε όσους συμβάλουν. Και για το λόγο αυτό, έφτιαξα και το δικό μου PointSystem, το οποίο είναι απόρρητο (λολ)

    Και κάπου εδώ, έφτασα και σε αυτόν τον πλανήτη με την ελπίδα ότι γύρω μου υπάρχουν συμβατοί δότες. Κότες που θα μου κάνουν και χρυσά αυγά (λολ). Όχι απαραίτητα για να πάρω (που αν βρώ θα το διεκδικήσω λολ), αλλά για να δω και πως το βλέπουν οι άλλοι γύρω μου.

    Για να μην ζαλίζω, καθώς και εγώ δεν γουστάρω τα μεγάλα κείμενα, ρωτάω το εξής. Υπάρχει κάποιος άλλος που βλέπει τον εαυτό του σαν ένα τεράστιο λιτρόμετρο, που όλοι γύρω του + η υποτακτική του, ΟΦΕΙΛΕΙ, ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ, ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ καθημερινές και όχι μόνο με χριστουγεννιάτικες ευχές, να κρατά σε ικανοποιητικά επίπεδα με μικρές ή μεγάλες πράξεις ανδιοτελούς προσφοράς ;

    (Απο την συζήτηση αποκλείονται οι οικονομικές προσφορές λολ)
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Νομοτέλεια στις σχέσεις η διατήρηση του επιπέδου της καύλας θα έλεγα....
    Όσο βαθαίνει, τόσο χοντραίνει το πράγμα. Λεπτή, αλλά βασική απόχρωση των σχέσεων κυριαρχίας κατ´εμέ...με ότι αντιθέσεις κουβαλάνε τα από πάνω...
     
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Επειδη αναφερεις πολυ συχνα την ανιδοτελεια, να υποθεσω οτι οι γυρω σου εχουν την υποχρεωση να κρατανε σε ικανοποιητικα επιπεδα το λιτρομετρο σου χωρις να περιμενουν τιποτα απο σενα?
     
  4. enlighten

    enlighten Στα ποδια του Drytomos...!!! Για ταξίδια ερωτικά

    Λίτρομετρο ενδιαφέρον τοποθέτηση ...  
    Ας πουμε οτι ειμαστε ενα ντεπόζιτο που δέχεται " καύσιμο " το οποιο αποτελείται απο πολλες κ καθημερινές πράξεις ανιδιοτέλειας , τις οποίες φυσικά καλούμαστε κ να προσφέρουμε , ποιος ορίζει ομως πια ειναι η κατάλληλη " λεπτομέρεια / πράξη " για τον καθένα απο εμας ...
    Άρα πριν εφοδιάσουμε το ντεπόζιτο πρεπει να αναγνωρίσουμε το " καύσιμο " που εχει αναγκη ο καθενας μας ....
    Ο οποιοσδήποτε λοιπον θα μπει στην διαδικασία/ κόπο να αναγνωρίσει το " ειδος καυσίμου " σου ... Εχει ήδη δώσει τον οβολό του στο " ντεπόζιτο " σου κ την απαραίτητη καθημερινή ενέργεια που χρειάζεσαι για να " φωτίσει/ ωθήσει " την μερα σου ...
    Προϋποθέςη να σ ενδιαφέρει κ εσενα το αντίστοιχο άτομο για να αξιοποιήσει η μηχανή σου το καύσιμο του κ vice versa ...
    Για μενα προσωπικά απαραίτητο συστατικό για τις όποιες σχεσεις ανεξάρτητου είδους ..... Οχι με την μορφή του δουναι κ λαβείν , αλλα με την μορφή του " πριν απο εσας για εσας " .....    
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Γεια σου Jasmin. Επι προσωπικού, παρέχω στο 100 % αυτό που μου έχει ζητηθεί και με το παραπάνω.
    Όμως δεν είναι αυτό το θέμα του νήματος. Στην ουσία ρωτάω αν υπάρχει κάποιος που αισθάνεται σαν εμένα, ως έχω περιγράψει παραπάνω η να κλείσω δωμάτιο στο Δαφνί        
     
  6. enlighten

    enlighten Στα ποδια του Drytomos...!!! Για ταξίδια ερωτικά

    Κοιτα αν κλείσεις δωματιο να ειναι άδειο κ το διπλανό ..... Να κανουμε παρεα ....     
     
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ποιος ορίζει : Εγω ( ή εσυ ή ο ταδε Κυρίαρχος) δεσμευόμενος από την κοινή λογική και την συλλογική πρόοδο ή καυλα (διάλεξε)
    Καυσιμο : Ανιδιοτελής προσφορά. Για μένα είσαι σημαντικός και στο δείχνω με όλες τις πράξεις που μπορώ τωρα ή θα μπορώ στο μέλλον.
    Διαδικασία : Η έχεις να δώσεις ή δεν έχεις. Σε ρωτώ μου απαντάς. Διάλογος        
    Προυπόθεση : Η αξιοποιηση της μηχανής εξαρτάται απο μένα και για να λειτουργήσει θέλει χειροπιαστές αποδείξεις.

    Δεν συμφωνώ , δουναι και λαβείν , φανερό η αόρατο υπάρχει παντού. Αλλά δεν μου απαντήσες αν αισθάνεσαι το ίδιο με μένα στο περίπου ή οχι. χαχαχα ;
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Οκ απάντησες. χαχαχχαχ. Ελπίζω να παίζεις τάβλι . Ειμαι ήρωας              
     
  9. enlighten

    enlighten Στα ποδια του Drytomos...!!! Για ταξίδια ερωτικά

    Εδω και πολλα χρονια .... Φοβαμαι ομως οτι δεν θα βοηθήσει στην ψυχολογική σου κατασταση..... η ρέντα μπαρμπουτιου που με διακρίνει

          
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    χαχαχαχαχαχ. Το χω ξανακούσει αυτό. Θα δούμε      
     
  11. enlighten

    enlighten Στα ποδια του Drytomos...!!! Για ταξίδια ερωτικά

    Νομιζω οτι λεμε ακριβως τα ιδια με διαφορετική " τρελλη " οπτική ...
    Διαφωνώ μονο στο δουναι κ λαβείν ... Ανιδιοτέλεια για μενα σημαίνει οτι προςφερω χωρις να περιμενω να παρω ... Αυτος που θα θα θελει να δώσει με τον ιδιο τροπο .... θα γεμίζει το ντεπόζιτο μου μόνιμα .... Κ εγω το δικο του ...  

    Υγ: μονο στο Δαφνί τελικα θα βρω συμπαίκτη στο τάβλι ...  
     
  12. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Καλησπερα, μη κλεισεις ακομα δωματιο μαλλον ειναι αρκετοι που αισθανονται οπως εσυ χαχαχα. Προσωπικα,δεν πιστευω στην ανιδοτελεια οποτε το λιτρομετρο μου το γεμιζω με δικες μου ευχαριστες σκεψεις και πραξεις που κανω για μενα.Αν περιμενω απο τους αλλους ''καηκα'' χαχαχαχα