Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λιωμένο Κερί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dolcett_Cabana, στις 29 Μαϊου 2010.

  1. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Ι have no idea. Και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει πειραματιστεί με το σπόρ. Do's and Dont's, τεχνικές, αίσθηση που προκαλεί, ό,τι προαιρείσθε. Mοιραστείτε μαζί μου την εμ-πυρία σας  
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Επιτέλους...ένα πρακτικό νήμα. Πάμε.

    Λοιπόν, υπάρχουν διάφορα κεριά που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Υπάρχουν ειδικά κεριά για το άθλημα που είναι σαν πυρσοί...πολύ όμορφα, αλλά πανάκριβα.

    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κεριά εμπορίου και απλά ρεσώ. Αλλά η παράμετρος-κλειδί για εμένα είναι η απόσταση που θα έχει το κερί από το σώμα. Όσο πιο κοντά στο σώμα, τόσο πιο έντονος ο πόνος. Μια καλή ιδέα είναι να πειραματιστείς. Πάρε το κερί που προτίθεσαι να χρησιμοποιήσεις και άφησε το να στάξει στην ανοικτή παλάμη σου για να πάρεις μια ιδέα της αίσθησης και του πόνου που προκαλεί.

    Πρόσεχε που θα το στάξεις. Απόφυγε πρόσωπο (κυρίως μάτια). Να είσαι προσεκτικός με γεννητικά όργανα (προσεκτικός είπα, όχι να τα αποφύγεις  ).

    Συνδύασε τα κεριά με ένα όμορφο bondage και ένα καλλίγραμμο κοκκινισμένο κορμί. Κάνε το σώμα του άλλου καμβά και δημιούργησε πάνω του. Λευκά ή κόκκινα κεριά μαζί με το φαιό του σπέρματος είναι...  

    Απόλαυσε την αφαίρεση του κεριού μετά, σιγά-σιγά.

    Have fun!  
     
  3. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    της τάξεως;
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

  5. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    οκ, θένκς.

    υ.γ. "low temperature?" where is the fun in that?  
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Κι εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι...  

    Είναι πιο safe, υποτίθεται. Αλλά όχι πολύ worth the price. Αυτό που μου αρέσει περισσότερο σε αυτά είναι οτι μπορείς να τα κρατάς, ενώ παράλληλα συγκεντρώνεται λιωμένο κερί πάνω, για μείζονες πυρολουσίες (σε αντιδιαστολή με ένα απλό λεπτό κερί, π.χ., που είσαι, κυριολεκτικά, με το σταγονόμετρο και σε αντιδιαστολή με ένα ρεσώ ή ένα μεγάλο κερί, που, ενώ συγκεντρώνεται όμορφα το κερί πάνω, είναι hard to wield).
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

  8. annoulasl

    annoulasl Regular Member

    Απάντηση: Λιωμένο Κερί

    Επίσης ενδιαφέρον είναι το καθάρισμα του κεριού από το σώμα, με μαστίγιο... ;-)
     
  9. drosoylita

    drosoylita New Member

    Απάντηση: Λιωμένο Κερί

    Να προσθεσω κατι που το θεωρω ακρως απολαυστικο,εναλλακτικα μπορειτε αφου κρυωσει το κερι να το αφαιρεσετε απο το σωμα με τα δοντια και να το φατε.
    Δεν ειναι επιβλαβες για την υγεια,τουλαχιστον απο προσωπικη εμπειρια ειναι κατι που το κανω απο νηπιακη ηλικια,σε μικρες ποσοτητες βεβαια και δεν επαθα ποτε κατι.Προτεινω μαλιστα κερια βανιλια για καλυτερη γευση  
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Λιωμένο Κερί



    Δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να τρως την παραφίνη που προορίζεται για κεριά.


    Paraffin poisoning: MedlinePlus Medical Encyclopedia
     
  11. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    αυτό δεν το έχω ξανακούσει..

    ίσως να μην έχουν όλα τα κεριά παραφίνη..
     
  12. annoulasl

    annoulasl Regular Member

    Απάντηση: Λιωμένο Κερί

    Μπορεί κάποιος να φτιάξει μόνος του το κερί, οπότε να έχει και γνώση των συστατικών του.. ;-)