Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λιωμένο Κερί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dolcett_Cabana, στις 29 Μαϊου 2010.

  1. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Λιωμένο Κερί

    Συνδυασμός ποιότητας και τεχνικής. Άλλο το κερί από παραφίνη (π.χ. όπως αυτά στις εκκλησίες) και άλλο το ισπανικό βουλοκέρι (όπως αυτό που χρησιμοποίησε η Madonna). Επειδή το δεύτερο το χρησιμοποίησα, από περιέργεια, στον εαυτό μου, ξέρω ότι έχει διαπεράστικό πόνο (όπως το τσιγάρο) και κάνει και μιας μορφής έγκαυμα.  
     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Ενδιαφέρον νημα  
     
  3. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Ενδιαφέρον θα είχε επίσης να μας πουν οι έχοντας εμπειρία με ποιούς τρόπους αφαιρείται το κερί απ το δέρμα.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ο απλούστερος τρόπος είναι ένα χλιαρό ντουζ και αφρόλουτρο. Εναλλακτικά, λάδι για μασάζ ή πάγος.
    Γενικά είναι καλύτερα να αποφεύγεται το στάξιμο κεριού στα μαλλιά ή σε τρίχες, γιατί φεύγει πολύ πιο δύσκολα.

    Οπουδήποτε αλλού είναι εξαιρετικό, είτε σταγόνα-σταγόνα είτε με "splash". Χρειάζεται προσοχή, προσοχή στο ύψος του κεριού, ίσως κατάλληλα κεριά για αρχή, πρόχειρα νερό και κάποιο βρεγμένο ύφασμα σε περίπτωση ανάγκης. Αν πάρει φωτιά το κερί μην το σβήσετε με νερό, "πνίξτε" το.

    Εξαίσιο παιχνίδι.
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    πριν γίνει παιχνίδι με κερί απλώνεις στο σώμα λαδάκι για μωρά.
    όταν τελειώσει το παιχνίδι το κερί αφαιρείται πολύ εύκολα.
    το λάδι δεν αλλάζει την αίσθηση καθόλου αλλά προστατεύει από τα εγκαύματα.
     
  6. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις .
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    σε περίπτωση που δεν θέλεις να παίξεις με κερί υπάρχει και ένας εξίσου ωραίος τρόπος.
    βρεγμένη πετσέτα με κρύο νερό η οποία τοποθετείται στο σημείο όπου θα παίξεις.
    σύριγγα με καυτό νερό.
    στάζεις το καυτό νερό πάνω στην βρεγμένη πετσέτα.
    προσφέρει την ίδια αίσθηση... Αλλα οχι την αισθητική.
    (την ιδέα αυτή την διάβασα απο τον κύριο Janus)
     
  8. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Πωπω τι μαθαίνω...
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Μαχαιρι. <3
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Με το crop.
     
  11. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Ειναι ωραιο να παιζεις με το λιωμενο κερι. Εγω το πασαλειβω στα δαχτυλα και μ αρεσει αυτη η υγρη αισθηση που σκληραινει μετα και κολλαει κλπ.
    Αλλα μπορει να παθεις και εγκαυμα οποτε με ρεγουλα.

    Σ αυτο το σημειο, θα υποσημειωσω οτι ενω εμενα αυτο το παιχνιδι δεν με εξιταρει καθολου θυμαμαι οταν ημουν αρκετα μικρουλα ειχα δει σε μια ταινια να το κανουν κι ειχα καρακαυλωσει.

    (Κι επειδη πολυ θα ηθελα να ξαναβρω την ταινια ισως μπορειτε να με βοηθησετε. Ειναι εποχης 80-90 μαλλον πιο προς 90 το κοβω. Ειναι μια γυναικα που βασανιζει το συντροφο της κ το αντιστροφο. Γενικα εχει αρκετο σαδομαζοχισμο ή περισσοτερο σαδισμο δεν ξερω. Η γυναικα ειχαι ξανθια. Κατι σαν την μαντονα. Αχ αν μου την βρειτε θα σας ειμαι ευγνωμων!)
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Με ένα ωραιότατο βασανιστικό τρίψιμο με μία "σκληρή" πετσέτα.