Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λιωμένο Κερί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dolcett_Cabana, στις 29 Μαϊου 2010.

  1. zozefiin

    zozefiin Guest

    δες το πανω σου πρωτα    
     
  2. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Δεν έχω τάσεις αυτο-μαστιγώματος λολ
    Οπότε βγαίνει Off.
    Επίσης, δεν θέλω λεπίδες κοντά στο δέρμα μου, thank you very much  
    Άλλος τρόπος υπάρχει άραγες;

    Και για να το δω σε άλλον... θα πρέπει πρώτα να τον ευχηθώ στον Αι-Βασίλη :roll-eyes:
     
  3. zozefiin

    zozefiin Guest

    χαχαχαχααχχαχα δεν το βγαζω με λεπιδα το σπαω αχχααχχααχαχχααχαχαχχααχχαχ
     
  4. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Eεεε μαναρ, το old time classic θαρρώ το έχουμε δοκιμάσει όλοι..

    Χμμμ αν (το) χύσω στο κωλαράκι του, να το βγάλω λες με καμιά ζώνη;  
     
  5. zozefiin

    zozefiin Guest

    αχχααχαχα
    χαχαχ κλαιω αχχααχαχχααχαχαχαχ ισως με φλογκερ?χααχαχαααχχαχαχα
     
  6. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Pas mal, pas mal, και έχω καιρό να χρησιμοποιήσω το εικονιζόμενο  
    Θα'χει σκουριάσει  
     
  7. zozefiin

    zozefiin Guest

    απαραδεκτη να το ξεσκουριασεις ακου εχει καιρο να χρησιμοποιήσει φλογκερ ααχαχχααχαχχααχααχ     
     
  8. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    ντροπή μου, ντροπή μου, το ίδιο και το κερί...
    Αλλά ευτυχώς δεν ξεχνιέται το σπορ!  

    Και για να μείνω ον τόπικ, προσωπικά όσα κεριά και να έχω δοκιμάσει, δεν βρίσκω ιδιαίτερες διαφορές όσον αφορά το χρόνο που λιώνουν. Πχ το λευκό με το κόκκινο, αυτό που έχει άρωμα ή δεν έχει.
    Τείνω να πιστεύω ότι το χρώμα και το άρωμα δεν παίζουν τόσο ρόλο, όσο το αν είναι κερί ή παραφίνη...
     
  9. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Πολύ ωραίο θέμα!

    Προσωπικά απολαμβάνω το στάξιμο κεριού πάνω στο γυμνό σώμα της παρτενέρ μου! Καυλώνω απίστευτα να τής προκαλώ αυτόν τον γλυκό πόνο, ενώ παράλληλα τή στολίζω με το κερί...

    Θεωρώ το λιωμένο κερί ένα υπέροχο κομμάτι μιάς b.d.s.m. session!
     
  10. lotus

    lotus Silence

    Τα ποιό ασφαλές κεριά είναι εκείνα που έχουν κατασκευαστή από σόγια, καθώς θεωρούν τε φυσικά και μη τοξικά για το δέρμα. Η θερμοκρασία τήξης του είναι περίπου στους 50 βαθμούς, ωστόσο ψύχεται άμεσα χωρίς να προλάβει να προκαλέσει εγκαύματα, σε αντίθεση με άλλου τύπου κερί, είναι ευκολότερο να απομακρυνθεί από το δέρμα.

    Τα κοινά κεριά (κατασκευασμένα από παραφίνη ) που πωλούνται στην αγορά , δεν συνιστώνται για επαφή στο δέρμα καθώς θεωρούνται ιδιαίτερα επικίνδυνα και καθυστερούν πολύ να πήξουν καθώς περιέχουν λάδι . Επίσης το ίδιο επικίνδυνα θεωρούνται και τα αρωματικά κεριά που πωλούνται ευρέος στην αγορά.

    Ο ασφαλείς τρόπος να στάξετε το κερί στο σώμα είναι να μην είστε σε κοντινή απόσταση από το δέρμα, το κερί θα πρέπει να έχει αρκετή απόσταση από το δέρμα για να μην του προκαλέσει έγκαυμα, ωστόσο όσο ποιό χαμήλα στάξει το κερί τόσο μεγαλύτερο και το κάψιμο που αισθάνεται ο/η παρτενέρ, αυτό είναι ανάλογο με την εμπειρία των συμμετεχόντων. Σε καμία περίπτωση δεν στάζουμε ζεστό κερί στο πρόσωπο ακόμα και από μεγάλη απόσταση.

    Το στάξιμο του κεριού σόγιας είναι ακίνδυνο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλο το σώμα, προσοχή όμως σε Σήμια με πυκνή τρίχα όπως τα μαλλία απαγορεύεται ,μπορεί το κερί σόγιας να βγένει πολύ εύκολα όμως υπάρχει κίνδυνος να κολλήσει και να προκαλέσει ιδιαίτερο πρόβλημα σε αυτά τα σημεία Σε ευαίσθητες περιοχές του σώματος στάζουμε το κερί από μεγαλύτερη απόσταση.


    http://kinkylifemagazine.com/42/?i=1
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

  12. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Νύχτες σχεδόν χειμώνα και οι εικόνες μου έρχονται στο μυαλό. Τι όμορφο όταν τον ζεσταίνεις τον υ με λίγο ή πολύ κερί στην πλάτη; κόκκινη από το flogging, με σημάδια, πινελιές από το λιωμένο, πολύχρωμο κερί...