Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Λοξοδρομήσεις"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 4 Μαρτίου 2018.

  1. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Δεν λέω αυτο. Υπαρχουν πολύ περισσοτεροι μουστακαλίδες μη Νονοι που τον πάιρνουν.
     
  2. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Άστα αυτά, ειναι επουσιώδη. Εδώ βγαίνουν και μας λένε για Αφέντες που τον παίρνουν, αυτο είναι το φλέγον ζήτημα.
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Στο 1, 2, 4, 6 συμφωνώ κι εγώ.

    Στο 3 μπα. Ας λέει ο καθένας ό,τι νομίζει κι ας κρίνουν οι άλλοι αν θα το πάρουν στα σοβαρά και θα το καταλάβουν, ή θα πάνε παρακάτω. Όλα γνώμες είναι.

    Το 5 έχω τη γνώμη ότι θα ήθελε αδιατάρακτες χιλιετίες θεωρητικά. Όχι γενεές. Δεν το "κόβω" να γίνεται μάλλον.

    Το 7 αφορά εκείνους που θέλουν να γ...σουν και μόνο και τίποτα άλλο. Τους υπολοίπους όχι.
     
    Last edited: 7 Μαρτίου 2018
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο κανόνας έχει να κάνει με το γούστο του Κ και όχι με τη φύση του ως Κ.

    Ας το θέσω αλλιώς μήπως γίνω πιο κατανοητός

    Κατά κανόνα οι άνθρωποι είναι δεξιόχειρες, σταθερά στην ιστορία το ποσοστό τους είναι περίπου το 90% αλλά αυτό δε σημαίνει ότι οι αριστερόχειρες δεν είναι άνθρωποι.

    Η Κ που γουστάρει μία το τόσο ο Υ της να της σκίζει τα βάρδουλα (όπως γράφει και ο @no_Taboo) ή ο Κ που βάζει την υ του να τον στραπονάρει μπορεί να αποτελούν το x% του πλήθους των Κ και αυτό το x να είναι μειοψηφία. Αυτό δεν τους κάνει λιγότερο Κ.

    Ο/η Κ ζήτησε και αφού το υ παρέδωσε όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.
     
  5. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Έχω σοβαρές επιφυλάξεις γι' αυτό.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Βασικά το είχα διαβάσει αυτό στην Κοινωνιοβιολογία του Γκρίμπιν. Πάντως το wikipedia που είδα τώρα συμφωνεί μαζί σου αναφέροντας ότι το νούμερο των δεξιόχειρων παίζει από 70-95%
     
  7. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @Arioch , διορθώνω το κουοτάρισμα, γιατί άι γουόζ μισσαντερστούντ:

    Έχω σοβαρές επιφυλάξεις γι' αυτό:
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Πάντως, το θέμα είναι ότι αυτός που καταφέρνει και γίνεται το δικό του είναι κυρίαρχος σε αυτά που επιβάλλεται.

    Μπορεί βέβαια κι εκείνος να υποχωρήσει μπροστά σε κάτι άλλο ισχυρότερο από εκείνον.

    Γενικά, είμαι της γνώμης ότι παντού και πάντα, και για όλους, ισχύει εκείνο που έγραψε ο Θουκυδίδης στον Διάλογο Αθηναίων-Μηλίων,
    ότι ο ισχυρός κυριαρχεί όσο του επιτρέπει η ισχύς του και ο αδύναμος υποχωρεί όσο του επιβάλει η αδυναμία του.

    Η κυριαρχία μπορεί να αποδειχθεί σχετική κι εφήμερη στην εκδήλωσή της, άσχετα αν σε ορισμένων το χαρακτήρα είναι μόνιμη ή η επικρατούσα έφεση.
     
  9. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Ναι το καταλαβαίνω φίλε μου. Αυτά τα υπόλοπα τα "είχαμε να λέγαμε" είναι η διαφορετική αντίληψη για την αισθητική, τις ποιότητες κλπ. Ο καθένας φαντάζομαι έχει τις δικές του.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Α συγνώμη, δεν κατάλαβα. Αυτή τη στιγμή κάνω έρευνα για να δω πως φεύγει το αίμα από το σεντόνι, μη του χαλάσουμε την προίκα του Μανώλη για μια στιγμή ηδονής!
     
  11. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Δεκτή η μπηχτή, αν και κανονικά θα έπρεπε να με ευχαριστεί ο συγγραφεύς για την ώθηση που έδωσα στο πνεύμα του.
    Το βγάζει μπαλκόνι, να του πεις και τ' αφήνει ένα τρίμηνο.
    Θα βρέξει αρκετά, ώστε να καθαρίσει λογικά.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τα μεγάλα πνεύματα συναντιώνται, αυτό πρότεινε και ο φουκαράς ο Μανωλιός αλλά το άτιμο το γύναιο η Κατερίνα πέταξε νύχια. Σούμπες σου λένε...