Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 26 Οκτωβρίου 2007.

  1. thanasis

    thanasis Contributor

    Απαίσια, αλλά και εξαιρετικά συνηθισμένη κατάσταση.

    Μπορεί να γίνει, όμως, μια εξαίρετη ευκαιρία για να γίνει το "βήμα παρακάτω" στην σχέση ή απλώς για να σταματήσει αυτό και να διαθέσω τον χρόνο μου κάπου πιο δημιουργικά/γόνιμα και λιγότερο ιδρυματικά.

    Δική μου προσέγγιση.

    1. Συζητάω σχετικά.
    2. Απαλλάσσω από καθήκοντα.
    3. Δίνω χρόνο για να κάνει "υπέρβαση" για να προχωρήσει ή μεταβολή για να φύγει.

      Χίλιες φορές να φύγει το σουμπάκι (και είναι επώδυνο, κύριοι, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας), παρά να χάνουμε τον χρόνο μας χτυπώντας το κεφάλι μας πάνω σε έναν "υπαλληλικό" τοίχο. Ευτυχώς, η υπέρβαση είναι αρκετά συχνή στην δική μου εμπειρία. Και το αποτέλεσμα είναι μεγαλύτερο δέσιμο, εμπιστοσύνη, σεβασμός, απόλαυση. Εκατέρωθεν.
     
  2. μαλιστα κυριε δεν το λεο ποτε δεν προσκινω το κεφαλαιο αλλα το ανατρεπω κατα ενα περιεργο αστρολογικο βεβαια τροπο γιατι τα παντα ειναι αστρολογια και η αστρολογια ειναι τα παντα παντα ειχα καλεσ σχεσεισ με γιναικεσ πρισδταμενεσ παντα και χαλια σχεσεισ με πολουσ αλουσ με ζηλεβουν για την ομορφια μου γιατι χωρισ να περιαυτολογο ειμαι αδωνισ που μπορω να κανο μεγαλη καριερα μποντελου στο εξωτερικο παντα με ζηλεβαν οι αντρεσ και με λατρεβαν οι γιναικεσ λευτερια στονjim jailor τελοσ.-
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    Να φτιάξετε ΝΠΔΔ μποντέλων και να εκφράσετε την αλληλεγγύη σας.  
     
  4. kali crow

    kali crow Guest

    προτιμω να κολλαω ενα "...μου ." στο τελος αυτης της φρασης.
    ειναι πιο συναισθηματικο.μου ταιριαζει πιο πολυ....
     
  5. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Ωραίο νήμα.
     
  6. Εγώ είμαι στο άλλο άκρο δυστυχώς...η δύναμη της συνήθειας με σπρώχνει να χρησιμοποιώ εκφράσεις εμ., όχι τόσο ταιριαστες σε κ... αλλά ειλικρινά δεν το κάνω επίτηδες.... αυτα Τα "ρε, βρε, μωρέ ".μου ξεφεύγουν χωρίς να το καταλάβω πάνω στην ροή του λόγου .... δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να περιοριστούν γιατί έτσι μιλάω γενικά ...
     
  7. Επίσης αυτό το μάλιστα.. δύσκολο.. πρέπει να είμαι πολύ συγκεντρωμένη για να το πω... συνήθως λέω πρώτα ναι. και μετά το διορθωνω..!!
    βέβαια όταν ο άλλος ακούει συνέχεια "Ναι. Μάλιστα."
    Είναι λίγο γελοίο!
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Για τα υ που δυσκολεύονται να κόψουν τις κακές λέξεις, φωνές, γαβγίσματα κλπ

     
  9. Σιγά μη μου βάλει και πνίχτη στον λαιμο να μου μπαίνουν τα καρφιά στο σβέρκο κάθε φορά που λέω'' ρε! ''
     
  10. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    πουτσα και ξύλο μεχρι να στρώσουν...
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ο τρόπος που χρησιμοποιεί το "μάλιστα" και δη το "μάλιστα Κύριε" ένα υ είναι παράθυρο στο μυαλό του, πολύ συχνά επιλέγουν να εκφράσουν με αυτό πράγματα που δεν μπορούν, κρίνουν αδόκιμο ή ...επικίνδυνο να εκφράσουν διαφορετικά. Δεν είναι πάντα η δύναμη της συνήθειας η αιτία αλλά ακόμη και όταν είναι θεωρώ καλό το να διερευνάται για ποια ακριβώς συνήθεια πρόκειται.

    @sokolata : never say never, το γεγονός ότι σας απασχολεί αρκετά ώστε να αναρωτιέστε αν υπάρχει τρόπος να το περιορίσετε συνηγορεί επ' αυτού.
     
  12. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    τι , εσυ δλδ δεν εισαι τέλια υποτακτική με ποσοστά υποτέλειας που γλύφουν το 101% ?