Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 26 Οκτωβρίου 2007.

  1. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    Την στιγμη που το " Μάλιστα Κυριε , εκφράζεται σαν , " μάλιστα κύριε - παρατάμε " Το θεματάκι το κάψαμε.. παπαλα.
     
  2. Εγώ δεν είμαι καν υποτακτική. και αυτό το "Ναι μάλιστα "..υπέρβαση είναι.

    @MasterJp σαφώς και με απασχολεί γιατί υπάρχουν άνθρωποι που δεν τους αρέσουν αυτές οι εκφράσεις. Εφόσον λοιπόν είναι ενοχλητικό για αυτούς προσπαθώ να το διορθώσω. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ μιας και έτσι εκφραζομαι παντα.. (Εκτός της εργασίας μου όπου μιλάω 99% στον πληθυντικό. )
     
  3. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    εξκιουσμη .... σε μπέρδεψα...
     
  4. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Έχεις ξεθάψει πράγμα παρατηρώ...Υπέροχο! Μου θυμίζει κάποια.... <νοσταλγεί>  

    Κι εγώ είχα την ίδια προσέγγιση για τον εαυτό μου αρκετά παλιά... Όταν έφτασε η ώρα όμως που απέναντι μου υπήρχε ο ανθρωπος που του πηγαινε γάντι το "Μάλιστα Κύριε" η γλώσσα δύσκολα με πρόδωσε... ίσως μόνο τις φορές που το ήθελα για άλλους λόγους

    Κρυβε λόγιααααα..... 

    Για το "Μάλιστα Κύριε" δεν μπορω να απαντήσω μιας και μιλάω από την θέση του υ, αλλά μπορώ να πω πως αντίστοιχα όταν νιώθεις ότα τα λουριά χαλαρώνουν πέρα από μια λεπτή γραμμή από την μεριά του Κ μόνο για έπαινος δεν ειναι να περαστεί...εκεί βαράνε καμπάνες εξίσου...
     
    Last edited: 16 Αυγούστου 2016
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Πόσο ισχύει
     
  6. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Ως υ θα μπορούσες να μου εξηγήσεις ποια είναι ή θα μπορούσαν να είναι αυτά τα πράγματα στα οποία αναφέρεται ο MasterJp;
    Σ ευχαριστώ.
     
  7. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Δεν ξέρω πόσο πιο απλά μπορώ να το γράψω εγώ χωρίς να σου πω συγκεκριμένα παραδείγματα, κάτι που δεν θα ήθελα να κάνω.

    Το "Μάλιστα" το έχω πει πολλές φορές που μόνο "συμφωνώ " δεν σήμαινε, σήμαινε απλά αποδέχομαι. Ίσως δεν χρησιμοποιω και το σωστό ρήμα. "συμφωνώ" ενιγουει..

    Αυτό που θέλω να πω είναι..οτι μπορεί να πεις "Μάλιστα Κύριε" για να δείξεις οτι αποδέχεσαι και γνωρίζεις τη θέση σου, για να δείξεις οτι "θα γίνει αυτό που θες" και ταυτόχρονα να είναι απο ικεσία μεχρι εκδήλωση φόβου για κάτι που συμβαίνει μέχρι απελπισία

    Και εκεί έρχεται αυτό που λέει, νομίζω δλδ, ο @MasterJp.. ακόμη και αν δεν το δείξει, ακόμη και αν επιλέξει να το αγνοήσει ή να του δώσει σημασία, εγώ ξέρω και νοιώθω οτι ο Κ μου καταλαβαίνει τι "Μάλιστα" έχει κάθε φορά μπροστά Του.
     
  8. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι παρόμοιο ειχα κι εγω στην σκέψη μου.
     
  9. @sokolata μεταξυ αστειου και σοβαρου (πιστευω θα με πιασεις)... ενα επιπεδο να ξεπερασω ανασα με ανασα το μπαμπη το νταλικερη (η ατακα του αιωνα τοσο γλυκο μουτρακι αλλα μ ενα στομα βοθρο.. η απαντηση μου χειροτερη) ελα ομως που αυτο το μαλιστα οταν αποφασισε να βγει οχι μονο ηταν αβιαστο αλλα τρωγομουν να μη το πω απο πεισμα αρνουμενη να παραδεχτω πως βρεθηκε ανθρωπος να μου το εμπνευσει.. (παραμενω βρωμοστομη αλλα ποτε ενοψην Του.. το ξερει ομως τι τουβλα μπορω να πεταξω)
    Στην ουσια αυτο το μαλιστα σε ξυνει σε τρωει σου παταει το καλο να βγει..  
     
  10. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Ρε στον Κ;  
     
  11. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Like για το emoticon.  
     
  12. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Agree.
    Γελασα μέσα απο την καρδιά μου