Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαζοχίστριες/ες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 12 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    • Γιατί έχουμε ανάγκη το κλάμα;
    • Τι είναι αυτό, που στην ταπείνωση, σας φέρνει χαμόγελο/τρέμουλο;
    • Γιατί ποθείτε τον εξευτελισμό;
    • Σας τρομάζει αυτό/το αγαπάτε, ''αυτό σας αξίζει'' ; : -)

    Πως αισθάνεστε για το μαζοχισμό σας, σας προβληματίζει;

    Προς μαζοχιστές/ες τον έχετε ανάγκη/τον θέλετε τον πόνο ή απλά το κάνετε, για να ικανοποιήσετε τον/ην Κ σας;

    Just curious. ; )
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Πώς θα προσεκλύσεις το κοινό σουρλουλού αν δεν βγάλεις τα σώψυχά (sic) σου πρώτη;
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θα γράψω, όταν θα αισθανθώ, έτοιμη και το θελήσω, κακό είναι; Btw, περιμένω, δεν είναι, το θέμα μας ποια/ος θα γράψει πρώτη/ος..
     
  4. Κράτησα κάποτε ένα αγκάθι απο τριαντάφυλλο και διέσχισα όλο της το κορμί κάπου κάπου της άφηνα σημάδια και λιγάκι το αίμα σιρόπιαζε.. Όταν την ρώτησα μου απάντησε ξέρω ότι σου αρέσει και το κάνω..
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μάλιστα, μόνο για εσένα, όχι και για τη δική της ευχαρίστηση;
     
  6. οταν την ρωτησα τι αισθανεται μου ειπε οτι χαλαει μετα απο καποιο σημειο αλλα της αρεσει να το κανει για μενα γιατι ξερει πως μου αρεσει και μου ειπε προτιμα να το κανει για νενα παρα να το σταματησει
     
  7. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Το κλαμα ερχετε την στιγμη που ο εξεφτελισμος είναι τοσο εντονος συναισθηματικα και μας κανει να σπαμε και να δακρύζουμε. Εκεινη την στιγμη δειχνουμε ποσο ευάλωτοι ειμαστε μπροστα στο Κυριαρχο μας. Το καλμα μας κανει να νιώθουμε μια λυτρωση, είναι το ξέσπασμα μας στην τοσο εντονη συναισθηματικη φορτιση που προκαλει ενας εξεφτελισμος. Το εχουμε όμως απολυτη αναγκη γιατι στο τελος νιώθουμε να ξαλαφρώνουμε, εχουμε ξεσπασει , δεν το εχουμε αφησει μεσα μας να μας τρωει. Η ταπεινωση μας φερνει τρεμουλο γιατι την αποζητούμε να συμβει μεσα από το είναι μας. Είναι ο δικος μας τροπος για να δειξουμε την αφωσιωση μας και την αγαπη μας. Εκεινη την στιγμη εχουμε παραδωθει ολοτελα, ψυχη και σωμα τα εχουμε παραδωσει στα χερια του να τα κανει ότι θελει, υπάρχουμε μονο για αυτόν αδιαφορώντας εντελως για κάθε ενοια εγω, αυτό εχει εξαφανιστεί, Θυσιάζουμε την ιδια μας την αξιοπρεπεια για να του δειξουμε ποσο του ειμαστε αφωσιωμενοι, αυτό και μονο μας φερνει ριγη.Αυτο μας προκαλει πραγματικο ποθο για τον εξεφτελισμο.Εμενα προσωπικα παντα θα με τρομαζει αυτή η κατασταση, παντα όταν τελειωνει η φαση αναρωτιέμαι για μια ακομη φορα γιατι τοναφηνω να μου φερετε ετσι, να με ποδοπατα κι εγω να τον κοιταζω με λατρεια, να με ξεφτιλιζει κι εγω να το δεχομαι, αλλα αυτό που με τρομαζει περισσοτερο είναι η προσμονη να το ξαναζησω.
     
  8. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Δεν θεωρώ τον εαυτό μου "μαζοχίστρια".
    Στο μοναδικό που μπορώ να απαντήσω και αυτό όχι πλήρης είναι για τον εξευτελισμό... Μου αρέσει ο λεκτικός εξευτελισμός πάνω στην πράξη όχι στην καθημερινότητα... αλλά είμαι περίεργη... δεν μου αρέσουν όλα...η θα ξενερώσω η θα καυλώσω... το γιατί άγνωστο ως προς εμένα... επίσης δεν λειτουργεί ως προς εμένα απο τον καθένα...

    Θα ήθελα πολύ να διαβάσω πως το βιώνεις εσύ @Madeleine Rk και τι σε ευχαριστεί μέσα απο αυτό.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Προσωπικά, έχω μια πολύ υψηλή ανοχή πόνου (αν και έχει αυξηθεί με τα χρόνια ), μου αρέσει να είναι επώδυνο κι ας μην είναι ευχάριστο.
    Μερικές φορές το κλάμα/η ταπείνωση/ο εξευτελισμός πονάει κι άλλες φορές αισθάνομαι ευχάριστα, ακόμα κι αν πονάω μέσα μου, πάντα θέλω κι άλλο,
    εξακουλοθώ να θέλω περισσότερα, (ψυχολογική μαζοχίστρια) . Η αίσθηση είναι εθιστική, σανναπαίρνειςναρκωτικά ξέρωγω! : P

    εΝ ολίγοις αισθάνομαι ζωντανή, είναι κάτι παραπάνω απο σεξουαλικό, λατρεύω να ''φοβάμαι & να υποφέρω'', να σπάω τα όρια μου!?
    Aπό τότε που ήμουν παιδί αγαπούσα(αυτές τις πρακτικές) is a creepy sensation!

    Καταλήγω, λέγοντας ότι αγαπώ τον μαζοχισμό μου, δεν με τρομαζει καν, έχω ανάγκη, τον πόνο, πρωτίστως ικανοποιώντας τον Κ, πλέον, & μετά για μένα,
    Το Solo Masochism, δεν μου πάει.
     
  10. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    To solo Masochism μου μοιάζει σαν μια κατάσταση αυτοτιμωρίας, είναι λογικό να μην πάει σε άτομα που έχουν αποδεχτεί και απολαμβάνουν τον μαζοχισμό τους
    Από την μικρή μου εμπειρία με γυναίκες μαζοχίστριες,είχα πάρει την ίδια απάντηση που δίνεις και εσύ, ότι δηλαδή νιώθουν ζωντανές συν ότι μπαίνουν πολλές φορές σε μια ονειρίκη κατάσταση
    Στην δικιά μου περίπτωση δεν υπομέναν το πόνο για να ικανοποιήσουν τον Κ καθώς Κ δεν υπήρχε  
     
  11. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Ο προσωπικος μου μαζοχισμος δεν εγκειται στην ικανοποιηση του αλλου αλλα στη δικη μου. Δεν με προβληματιζει.

    Προσφατα σκεφτηκα οτι το χαστουκι δεν ειναι παρα ενα δυνατο χαδι.  
     
  12. Joy_division

    Joy_division Guest

    Προβληματίζομαι, ο μαζοχισμός μου έχει φτάσει σε σημείο, να θέλω να σαδίζω Κ.