Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 29 Ιουνίου 2011.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    Γϊνεσαι ιδιαίτερα προσβλητική απέναντι στου μη κυριαρχικούς άντρες και κυριαρχικές γυναίκες. Να το προσέξεις λίγο αυτό γιατί εν τέλει μειώνεται η αξία αυτού που εκφέρει τέτοιες απόψεις και μόνον.
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    Δεν αντελήφθην ποτέ ουδεμία προσβολή προς κανέναν, στο σύνολο της παρουσίας της Θάλειας. Γερό μυαλό, εξαίρετο χιούμορ (και στο "πρακτικό" κομμάτι βάζει τα γυαλιά σε πολλές από μας - άσχετο μεν, αληθινό δε...) Εάν μου συγχωρεθεί αυτή η μικρή παρέμβαση, προσωπικά θα δίσταζα να κρίνω την αξία των συνομιλητών μου από θέση που απαιτεί ψυχρή αντικειμενικότητα ως προς κανόνες που τίθενται αυθαιρέτως και που εξυπηρετούν ως επί το πλείστον τη λειτουργικότητα του μέσου επικοινωνίας.

    @thaleia, το πρώτο τμήμα του συλλογισμού σου, μου θύμισε εκείνο το παλιό νήμα περί βασίλισσας του σκακιού και συμφωνώ. Στο δεύτερο θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω...Αλίμονο αν δεν αγαπάς αυτό πάνω στο οποίο κυριαρχείς. Γνωρίζω σαδιστές και κυρίαρχους ή και σαδιστές κυρίαρχους που τιμούν το άτομο που δύναται να τύχει εξουσίας κατά αμιγή τρόπο (αυτό ίσως θέλει εξήγηση αλλά δεν είναι κατάλληλη η στιγμή). Αλλά τα σύμβολα χάνουν το νόημά τους, καθώς ακολουθούν πάντα την φορά της εξουσίας. Ο "γαμών" είναι πάντα μπαστουνάκι, ακόμη και όταν είναι γυναίκα.

    Νομίζω πως η μαθηματική απόδειξη χωλαίνει έναντι μίας μεταφυσικής ενατένισης του θέματος. Η μόνη αξία είναι η απόλαυση (προσωπική άποψη).
     
  3. zou

    zou

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    αν θυμαμαι καλα στο συστημα των μιγαδικων αριθμων ηταν δυνατη η διαιρεση με το μηδεν! μηπως ομως να βαλουμε και στη κουβεντα μας ολοκληρωματα και παραγωγους? η μηπως ορια και πιθανοτητες? μηπως να εντριφισουμε και στην αλγεβρα με τη μετρηση του "ευθυγραμμου" τμηματος καθε αρσενικου και στην γεωμτρια με την μετρηση της περιμετρου του "κυκλου" καθε θυληκου για να μετρησουμε το μεγαλυτερο Μ/s ζευγαρι?

    υ.γ. ναι ημουν της θετικης κατευθυνσης! 
     
  4. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    Eιναι τουλαχιστον αστοχη μια τετοια παρατηρηση στη thaleia που ποτε δεν εχει δωσει τετοια δειγματα και διαθετει εξαιρετικο χιουμορ. Ασε να κρινουμε εμεις ποια αποψη μειωνει τους γραφοντες και ποια τους εκθετει,αλλωστε οσοι αισθανονται προσβεβλημενοι μπορουν να γραψουν ελευθερα.
     
  5. subversion

    subversion Regular Member

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    ..Δω μια φορά ήταν άνθρωπος κ'εκεί ήταν ένας τόπος...
     
  6. Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου


    Thaleia, εγώ προσωπικά που γουστάρω το στραπόν (τεχνητό ανδρικό μόριο) από τις εκάστοτε συντρόφους μου έχω κατά τη γνώμη σου το 10% της αξίας κάποιου που δεν τρώει στραπόν;


    ...
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    Η thaleia στο ποστ στο οποίο αναφέρθηκα καταφέρεται προσβλητικά και επιθετικά στους μη κυριαρχικούς άντρες και κυριαρχικές γυναίκες. Εσύ μπορεί να μην προσβάλλεσαι αλλά προσβάλλονται πολλοί άλλοι ανάμεσά τους και εγώ κυρίως για λόγους αισθητικής. Οφείλω να της το επισημάνω τουλάχιστον. Καλό είναι να έχουμε επίγνωση αυτών που γράφουμε και αν χρειάζεται να διορθώνουμε και να επαναδιατυπώνουμε. Η thaleia δε χρήζει υπεράσπισης, μπορεί και η ίδια μια χαρά, είναι ικανότατη. Τα υπόλοιπα είναι προς κατανάλωση.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    Δεν θυμάσαι καλά.
    ...
     
  9. zou

    zou

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    ε, ενταξει, δε πειραζει... σημασια, εχει οτι τα θυμομουν τοτε που χρειζοταν ετσι δεν ειναι....?


    εχω μια απορια, αν η κοπελα δινει και κωλο, μετραει κ αυτο σαν ενα μηδενικο ακομα, δηλαδη σχηματιζεται 100??? και αν ο αντρας δινει κωλο, δε πρεπει να σχηματιζεται κατι σαν το "μυστικο πρ"ω"κτορα" 001 ????  (εμενα μου αρεσε)
     
  10. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    Συνυπογράφω το συμπαθές δημόσιο αίσθημα που απολαμβάνει η καλή μας thaleia.
    Αγαπώ και χρησιμοποιώ κι’ εγώ το διφορούμενο λόγο,
    να αφήνεται αμάσητος καρπός στα χείλη του αναγνώστη,
    καρπός που να τον προκαλεί να τον μασήσει.
    Το υπερβολικά προφανές με κάνει να πλήττω αφόρητα.

    Συμπαθεστάτη συντρόφισσα, επειδή πράγματι
    - οι αριθμοί εφευρέθηκαν για να ερμηνεύσουν τη φύση.
    - η φύση δεν λογοδοτεί στους αριθμούς, όντως, εκείνοι τρέχουν από πίσω της.
    - τα σημεία στίξης όταν παρεμβάλλονται με σιβυλλικό τρόπο
    (στο λόγο, όχι στον άβακα) συσκοτίζουν.
    - είσαι δεδομένα πανάξια να σε ερμηνεύεις πέραν πάσης αμφισβητήσεως.

    Μας αποκωδικοποιείς το συνδυασμό αριθμών, λέξεων και σημείου στίξεως που εισήγαγες;
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    οκ !!!!
    αναιρω τον συμβολισμο της υποδιαστολης
    και ζητω συγγνωμη  
     
  12. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Μαθηματικη αποδειξη της αξιας της υποτακτικοτητος του θηλυκου

    Τα ειλικρινή μου σέβη.