Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μακροχρόνια ενασχόληση με BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 9 Μαρτίου 2018.

  1. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Οσο περνανε τα χρονια, τοσο πιο πολυ μαρεσουν οι 'misfits'  
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Κάπως ενδεικτικά σα να έχω βαρεθεί τον βαθμό δυσκολίας 0 (μηδέν) ή 1 (ένα) και να θέλω κάτι πιο challenging σε εγκεφαλικό επίπεδο.
    Κάτι σαν "Ναι, θα σου σκίσω το κωλαράκι, αλλά όταν και όπως το θέλω εγώ, όχι εσύ".
    Έτσι, για να μην μπερδευόμαστε, με τηγάνια και άλλα χαριτωμένα...
    Εγώ άμα δεν μπορώ να μοιραστώ τις σκέψεις μου και να συνεννοηθώ, δεν βλέπω λόγο να μένω.
    Σα να μην έχω και πολλές υπομονές τελευταία.
    Στην τελική, ενώ μου αρέσει να τα κάνω όλα, τουλάχιστον για μια φορά, λίγα μού αρέσουν πραγματικά και εις το διηνεκές.
    Και εκεί το ποιο είναι το άλλο άτομο έχει ιδιαίτερη σημασία.
    Το σκληροπυρηνικό, είναι στο μυαλό πρωτίστως, το σώμα είναι ο υπηρέτης, το μυαλό είναι ο Αφέντης!
     
  3. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Είναι εύκολο να μου εξηγήσεις με μεγαλύτερη σαφήνεια τι εννοείς με τον όρο δυσανάλογο;
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Και ιδού λοιπόν και επιπλέον τροφή για σκέψη για τον νηματοθέτη που αναρωτιέται: "...Διαπιστώνετε ότι θέλετε όλο και πιο hardcore πράγματα να δοκιμάσετε, αναλόγως του διαστήματος που ασχολείστε με το "άθλημα"".  
     
  5. Dasein

    Dasein Regular Member

    Μπαα..καθολου...αναστροφα, είμαι βέβαιη ότι στις αρχές θα έκανα άνετα πολύ μεγαλύτερες τρελές από αυτές που είμαι ικανή να κάνω τώρα    
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Όχι, δεν ισχύει για όλους.
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Δεν είναι θέμα τι θα ήθελε να δοκιμάσει κανείς, αλλά τι χρειάζεται, και τι ανάγκη έχει για να αλλάξει στον εαυτό του ώστε να λειτουργεί όλο και σε ευρύτερο φάσμα λειτουργιών και ενεργειών πιο απελευθερωμένα ανάμεσα στο κύκλο του ή περιβάλλον του. Η κάθε διεύρυνση των οριζόντων του εν καιρό είναι άκρως φυσιολογική, διαφορετικά θα αντιλαμβανόταν τον εαυτό σαν φυτό.
    Οπότε ο κάθε ορίζοντας θα του γίνεται ορατός όχι μετά από μια δοκιμή, αλλά από μια αφύπνιση. Όμως όποια και αν είναι εκείνη αφύπνιση δεν σημαίνει ότι αφορά οποιοδήποτε τρόπο ζωής, ή μια συγκεκριμένη συμπεριφορά, διαφορετικά η κάθε ενέργειά του θα οδηγούσε στον φανατισμό, κάτι αντίξοο και εντελώς αντίθετο με την BDSM σκέψη σε μια μακροχρόνια πορεία και ακολουθία κάποιου ατόμου, με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά.
     
  8. Προσωπικά θεωρώ ότι είμαι ακόμα στην αρχή αλλά πάντα κρατάω μικρό
    καλάθι και έτσι δεν παρασύρομαι τόσο από φευγαλέες ιδέες και φαντασιώσεις
    στο να κάνω hardcore πράγματα
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    μήπως αυτό που εννοείς πιο hardcore είναι πως δεν είχες βρει ακριβώς αυτό που θες και σιγά σιγά ξεθολώνει η εικόνα οπότε και το μετά είναι ένα βήμα πιο πέρα;
    πρώτα έκανα σεξ και στην πορεία ανακάλυπτα τι μ' αρέσει και τι όχι τόσο με τις στιγμές όσο και με τους ανθρώπους και υπήρξε ένα ορισμένο κάποτε και μια ορισμένη γυναίκα που περάσαμε σ' ένα άλλο επίπεδο και μετά η εικόνα άλλαξε και όταν η επόμενη σχέση δε μου έδωσε αυτό και δεν ικανοποιήθηκα, ήξερα περίπου που να ψάξω και τι, το πως είναι μια άλλη ιστορία με πολλές γκάφες.
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Προσωπικά το D/s που ονειρεύτηκα με τον τρόπο που το ονειρεύτηκα (ή τουλάχιστον πολύ κοντά σε αυτό που ονειρεύτηκα) το βίωσα αλλά διεκόπη λόγω ανωτέρας βίας...Όσο το ζούσα ήθελα όλο πιο έντονα ερεθίσματα...
    Για εμένα δεν θα ξαναυπάρξει D/s 24/7... Πλέον αποζητώ τους πιο ευδιάκριτα παραδοσιακούς ρόλους Άντρα-γυναίκας μέσα σε μία σχέση και εισάγω την έκφραση της υποτακτικότητάς μου όσο συχνά αισθάνομαι...
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Ποιοι είναι οι πιο ευδιάκριτα παραδοσιακοί ρόλοι Άντρα-γυναίκας, γιατί εμένα με έχασες σε αυτό το σημείο?
     
  12. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Θα σου στειλω pm τι εννοώ για να μην ξεφύγει το θέμα