Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μακροχρόνια ενασχόληση με BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 9 Μαρτίου 2018.

  1. Δε το θεωρώ απαραίτητο. Το BDSM είναι άθλημα ψυχολογίας.
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Καμία σύνταξη βγανει??? Ο bdsmer...
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Γιατί είχε παλιά πολλούς που δούλεψαν και μάζεψαν για σύνταξη για όλους; Εδώ ο σαράντα χρόνια φούρναρης δεν βγάζει σύνταξη αλλά μόνο τσακισμένα γόνατα πια, θα βγάζουν ο μαστιγωτής και ο μαστιγωμένος;  

    Πιστεύω ότι πολλοί και όχι μόνον εγώ αφού επιλύσουν το σεξουαλικό - ψυχοδιανοητικό - kinky ζητούμενό τους με το BDSM μετά κρατούν το BDSM και κοιτάζουν και κάτι άλλα μικροπράγματα που δεν τους έδιναν τόση προσοχή όσο έλυναν τα ψυχοσεξουαλικά τους. Πχ να μαζέψουν τίποτα για καμία σύνταξη και άλλα τέτοια απλοϊκά…

    Μπορεί κάποιες φορές να είναι hard core στο παιχνίδι, και σίγουρα είναι hard core όσον αφορά τις αντιλήψεις τους σχετικά με το πώς διάγουν τον βίο και πώς την πολιτεία τους, που αφορούν άλλωστε τον εαυτό τους και το ταίρι τους. Με τη διαφορά ότι σε αυτούς δεν φαίνεται hard core γιατί είναι εντός της comfort zone τους εδώ και καιρό.
     
  4. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Να γινει session με κατι καινουριο το οποιο δεν εχει δουλευτει καλα απο τα δυο ατομα προηγουμενος, χωρις να εχουν βρεθει οι χρυσες τομες και να επαναληφθει πριν ακομα το σωμα ανακαμψει απο την προηγουμενη φορα.
     
  5. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Χμμμ δεν διαφωνούμε ως προς αυτό αλλά απο μια σφαιρική άποψη η ενασχόληση με το BDSM θεωρείται hardcore.

    @MasterK77 Ευχαριστώ για την απάντηση.
     
  6. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Παρακαλω. Ναι μπορει να θεωρηθει hardcore, ειδικα στις αρχες οταν δυο ατομα διαμορφωνουν τις συνθηκες ετσι ωστε να 'παιξουν', φτασουν σε εντονες καταστασεις με οποιοδηποτε μεσο, οταν η βιωματικη εμπειρια τους ειναι κατα πολυ λιγοτερη απο την σκεψη που 'επεσε' πριν την πραξη. Με την μακροχρονια ενασχοληση ερχεται και ενας κορεσμος, δεν κυνηγας τοσο συχνα αυτες τις εντονες καταστασεις στον ιδιο βαθμο οπως οταν ξεκινησες ή τις κυνηγας (κανεις/βιωνεις/μοιραζεσαι) προσαρμοσμενες στις εκαστοτε καβλες / αντοχες. Ετυχε να αναθεωρησεις κατι το οποιο πριν 5-10 χρονια σου φαινοταν hardcore, και τωρα να φανταζει softcore?
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η συλλογή μπενταλούδων είναι πιο ζόρικια.
    Διγιότι αι μπενταλούνται είναι ψόφιαι...
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Χώρια που μέχρι να τις πιάσεις μπορεί να έχουν προκαλέσει ένα σωρό τυφώνες κατά ειρηνικό μεριά.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Με αποτέλεσμα την δημιουργία απείρων ενοχών εξ αιτίας της παρεμβατικότητας στο παγκόσμιο κλίμα ενώ στα Σάλωνα σφάζουν αρνιά...
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και στο Χρυσό κριάρια και στου φόρουμ τα γραπτά σφάζονται παλληκάρια!
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Για το παληκάρια, διατηρώ βάσιμες επιφυλάξεις...
     
  12. Εγώ ωσάν ανώμαλη θα απαντήσω το εξής...
    Όταν πρώτο ξεκίνησα, ήθελα να σουβλισω τους πάντες,, φισταρισμα ονειρευομανε, τον χάρτη του καπτεν Χουκ στην πλάτη του με σχέδια από bull Whip, κάτι παιχνίδια με χρυσές βίζες . Εεε βροχές ήθελα να πω
    Αλλά να, μετά γνώρισα τον Νικολάκη, καλό παιδί, με έκανε να τα ξεχάσω όλα, ήθελα να του γυαλιζω τα παπουτσα, να του μαγειρεύω, να του πλένω ...
    24 χρόνων μπουμπούκι είχα στην πλάτη μου 52 χρόνια εμπειρίας (μην ρωτάτε πως, όλα γίνονται στο βδσμ και στην αγάπη) και όλα πήγαν στράφι...
    Όχι πιο hardcore, πιο Βιτάμ σοφτ πεθαίνεις...

    Το άνωθεν κείμενο είναι καθαρά χιουμοριστικο. Όσο καιρό ασχολούμαι δεν έχω παρατηρήσει τον εαυτό μου να γίνεται πιο εξτριμ. Ήξερα από την αρχή τι ήθελα να δοκιμάσω και τι ήταν hard limit κυρίως λόγω αηδίας που μου προκαλούν

    @cadpmpc @Arioch πανάθεμα σας, τιποτις δεν καταλαβαίνω, φταίω εγώ, φταίτε εσείς, φταίμε και οι τρεις;   πάντως γελώ πολύ και δυνατά, να είστε καλά!

    Η Μπουμπού