Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μακροχρόνια ενασχόληση με BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 9 Μαρτίου 2018.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο @cadpmpc μιλάει σε αρχαΐζουσα ινδοευρωπαϊκή, καθότι αυτά μιλούσαν την εποχή που μεγαλούργησε, όταν ο Ελλήσποντος ήταν ακόμα πεδιάδα και η Ουρούκ ένα μακρινό μέλλον, μην τον κοιτάς που κρατιέται έτσι!

    Εγώ πάλι προσπαθώ να μεταφράσω αλλά τι να κάνω, είμαι παιδί του αιώνα μου... έστω, του προηγούμενου αιώνα μου ενώ για τον @cadpmpc τα είπαμε, πρόλαβε τον Ελλήσποντο πεδιάδα. Όχι, δεν υπαινίσσομαι ότι γεννήθηκε προς τα τέλη της εποχής των παγετώνων, το λέω ξεκάθαρα.
     
    Last edited: 10 Μαρτίου 2018
  2. Του λείπει η γενειάδα και ξεγελά δεν ήξερα ότι υπήρχε συγγένεια με τον Μαθουσαλιξ  
     
  3. -Volt-

    -Volt- Contributor

    ή με το Μάμρα  
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @Arioch

    Λέγε μαλακίες εσύ να το πάρει είδηση και να μου κουβαληθεί για πάρλα αυτή η μουχρίτσα ο Σεντ Ζερμέν που για πιάσει κανά κωλομέρι καμωνότανε τον Καζανόβα στις αυλές μα και στα χαμαιτυπεία, να σου βαράω την κεφάλα μέχρι να εξαντληθεί το κοίτασμα στο Λιβυκό... Σιχτίρ πια...
    Και να μη παραπληροφορείς τον κόσμο, ο Εύξεινος λίμνη ήντουνε αγάπη μου και γύρω γύρω βάλτοι, βρόμα και δυσωδία, τάλεγε ο Απολλώνιος ο δικός μας, όχι ο άλλος, σε έναν φίλο καλό, σαν να λέμε τα ξέρω πρώτο χέρι, καλό παιδί, τούχε κάνει δώρο η Υπατία τον νέον αστρολάβο της, τον πιο μικρό, δυο είχε παραλάβει όταν την φάγαν τα σκυλιά του Κύριλου...
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μα δεν μίλησα για τον Εύξεινο πόντο, σεβαστέ Πατέρα[*] Στον Ελλήσποντο, τα Δαρδανέλια, αναφέρθηκα!

    σεβαστέ Πατέρα[*]

    [*] του πατέρα, του πατέρα, του πατέρα, ...(ω επαναλήψεις), του πατέρα, του πατέρα μου.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παιδγιά... όλο με λεπτομέρειες ασχολούνται...
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Όντως, όλα μπορεί να τα κάνει κανείς, αλλά μόνο όσο αυτά κινούνται μέσα στον comfortzone του.

    Αν τυχόν κάτι μας κάνει να αποφασίσουμε, κι αυτό πιστεύω ότι ισχύει για όλους μας, ότι δεν αξίζει πια τον κόπο ή δεν είναι πια αυτό που επιθυμούμε, επειδή αυτό αρχίζει να κινείται έξω από το προσωπικό comfortzone μας, απλά...τέλος αυτό το κάτι για εμάς, ή αναγκαστικά επαναπροσδιορίζεται όσο αλλαγμένο απαιτείται υπακούοντας στην ανάγκη προσαρμογής.

    Το δύσκολο σημείο για μένα είναι το εξής:

    Πώς να καταλήξει κανείς με σιγουριά ότι το οτιδήποτε είναι αυτό που αληθινά θέλει ο ίδιος,
    κι όχι τυχόν ένα απλό προσωρινό καπρίτσιο του εαυτού του ή κάτι σημαντικό μεν αλλά που πρέπει κι αυτό όμως να προσαρμοστεί ανάλογα σε άλλα εξίσου σημαντικά που αφορούν τη ζωή του,
    για να ξέρει έτσι αν αξίζει ή όχι, και πόσο, να αφήσει λίγο παραπέρα για χάρη του άλλα πράγματα που
    "δεν τους έδινε τόση σημασία όσο έλυνε τα ψυχοσεξουαλικά του",
    όπως λες.

    Αυτό όντως, για να επεκτείνω το νόημα που ενδεχομένως να είχε αρχικά ο νηματοθέτης στο μυαλό του,
    πολλοί άνθρωποι αργούν να το απαντήσουν μέσα τους κατάλληλα,
    και κατ' εμέ είναι hardcore μόνο του, και μάλιστα τέτοιο και τόσο που θέλοντας και μη επηρεάζει ή έτσι ή αλλοιώς τα πάντα στη ζωή τους.
     
  8. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Έτσι είναι το πολύ το κυρ ελέησων κάνει το μυαλό πουρέ!
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Έχοντας κλείσει, πλέον μια σχεδόν μαθουσαλέ πορεία στο αθλήματον, έχω να διακρίνω τα εξής στάδια (μιλάω πάντα για πρακτικές):

    1) Oh, shiny: πωπωωωω, τι ωραία που είναι ατουτανά τα πράματα, τι να πρωτοδοκιμάσω.
    2) Κορεσμός-απομάγευση: νταξ, τα κάναμε όλα, κάποια φοβερά, κάποια όχι και τόσο, ήρεμα τώρα, cruising ή/και αγρανάπαυση.
    3) Απόσταξη: έχω κρατήσει λίγα, όσα είναι πραγματικά η ουσία για μένα. Τα υπόλοιπα αραιοχαλαρά και πού.
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ισχύει.
     
  11. Oταν λες Κυρ Ελεησων εννοεις μαλλον αυτο ετσι;

     
  12. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Προσωπικά για μένα ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Όχι γενικά αλλά στο συγκεκριμένο αντικείμενο. Όσο ασχολούμαι με το ζήτημα θεωρητικά τόσο λιγότερο το απολαμβάνω στην πράξη. Νομίζω όταν δεν ασχολούμαι θεωρητικά τότε ζω τις πιο δυνατές πλευρές μου. Σε εισαγωγικά όλο αυτό.