Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. voluptas

    voluptas Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    δεν ξέρω τι να σ πω. δε νομίζω πάντως. ειδικό ως προς τι να ήταν?

    πάντως αν υπάρχει θα λέγεται κωλομαστίγιο  
     
  2. Bootmaster

    Bootmaster On your knees

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί με το single tail...

     
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις



    Διακοσμητικό μου φαίνεται.
    Περισσότερο θόρυβο κάνει παρά πονάει πιστεύω.  
     
  4. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Όταν το είχα πρωτοδεί, νόμιζα ότι ήταν για ξεσκόνισμα. Η αλήθεια είναι ότι δεν πονάει. Βέβαια, το συγκεκριμένο ζήτημα απαιτεί πολυπαραγοντική προσέγγιση.  
     
  5. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις



    Ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις. Δεν το έχω πιάσει ποτέ και από την εικόνα το κρίνω, άρα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.


    Άραγε σε τί χρησιμεύουν όλα αυτά τα ψευτο-μαστίγια; Στη φαντασίωση του πόνου στοχεύουν και όχι στον αληθινό πόνο;


    Μου κάνει εντύπωση γιατί σε bondage σκηνές έχω δει από τον υπέρτατο πόνο, πχ να της ράβουν το αιδοίο ή να της περνάνε αγκίστρια ολόκληρα στη θηλή, μέχρι τον απόλυτο ψευτο-πόνο φολκλορικού χαρακτήρα με τα χαζοκούστουμά τους.
    Μεγάλη διακύμανση. Σίγουρα στοχεύουν σε διαφορετικό κοινό πιστεύω.
     
  6. Bootmaster

    Bootmaster On your knees

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Αυτό τι σημαίνει? Θαυμασμός? Τρόμος?  
     
  7. Bootmaster

    Bootmaster On your knees

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Νομίζω πώς είναι κρίμα να μην χρησιμοποιείται και να χρησιμεύει μόνο ώς ντεκόρ...
     
  8. Bootmaster

    Bootmaster On your knees

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Είναι πιο πολλά από τις ώρες της μέρας, τις μέρες του μήνα ή τις μέρες του έτους?  
     
  9. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις


    emiris... το μυστικό (του πόνου) δεν είναι στην εικόνα που μοιράστηκε η sklavina, αλλά στον καρπό αυτουνού που το χειρίζεται καθώς και στο πού πέφτει το συγκεκριμένο "διακοσμητικό"  
     
  10. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Εγώ το έχω δοκιμάσει προσωπικά και δεν πόνεσα καθόλου. Μάλλον είναι περισσότερο για τη φαντασίωση. Προσωπικά μου προκάλεσε γέλιο, κάτι που συνηθίζω και έχει ως αποτέλεσμα να βγαίνει το seesion εκτός. Κάτι τέτοια με ανάγκασαν να πω στην αφέντρα "σταματήστε να κάνετε πως με χτυπάτε και χτυπήστε με".  
     
  11. Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Ακριβώς επειδή δεν μου αρέσει να πονάω..
     
  12. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Χμμμμμμμμμμμ...........εσύ και κάπου αλλού δεν έγραφες, σε δικό μου νήμα νομίζω, για τα nipple clamps και πως δεν πονούσες; Ή κάνεις κάτι λάθος ή κάτι κάνουν εκείνες.... Νομίζω σου χρειάζεται ένα multi-session με τις Κυρίες εδώ  
    Φιρί-φιρί το πας για πειράματα