Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 12 Αυγούστου 2010.

?

Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

  1. μαστίγωμα

    21,6%
  2. ήλιος και θάλασσα

    14,7%
  3. και τα δύο, δεν Τον / με / μας νοιάζει τί θα πει ο κόσμος

    20,7%
  4. θα αποφασίσει ο Αφέντης μου

    5,2%
  5. δεν μπορώ να διαλέξω

    0,9%
  6. Έχει / έχω / έχουμε βρει τον τρόπο για S/M χωρίς σημάδια

    0,9%
  7. Αναζητείται ο τρόπος να γίνονται και τα δύο

    9,5%
  8. κολυμπώ νύχτα και Τον ονειρεύομαι

    1,7%
  9. και τα δύο, το μπάνιο σε ερημική τοποθεσία

    25,0%
  1. gaby

    gaby Guest

    Το πρόβλημα είναι τα σημάδια από το μαστίγιο σε μηρούς και πλάτη. Για μένα αποκλείουν τη θάλασσα, γιατί θα είναι σε κοινή θέα τα σημάδια και δεν θα μου άρεσε διόλου να προκαλέσω ή να φέρω σε κοινή θέα τα βίτσια μου, όσο φυσιολογικά και να μου φαίνονται, όσο δικαίωμά μου και να είναι.

    Αγαπώ πολύ την αισθησιακή και όχι μόνο εμπειρία του μαστιγώματος, το ίδιο όμως έχω στην ψυχή μου για τον ήλιο με την θάλασσα.

    Το ίδιο καλά φυσικά αντικαταθλιπτικά και ηρεμιστικά μαζί είναι και τα δύο  

    Οπότε εσείς τί προτιμάτε, πού καταλήγετε και σε ποιές περιπτώσεις;
     
    Last edited by a moderator: 12 Αυγούστου 2010
  2. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    εμενα θα μου "αρεσε" μια διακριτικα χαραγμενη πλατη, που να μην κραυγαζει "χτες τις εφαγα", αλλα να δινει σαν υπονοουμενο το bdsm, ομως απο την αλλη, ολα ετσι μου αρεσουν, να μην ...φωναζουν. (δλδ η αισθητικη του "καρπουζιααααααααα!")
     
  3. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

    Φιλαρακια μου καλα , χρυσα κ ανωμαλα!
    1)Δεν με εχουν μαστιγωσει ποτε, γιατι ποτε δεν μ'αρεσε, και δεν μ'αρεσει,και προς το μελλον δεν θα μ'αρεσει ,
    2)οχι μονο δεν θα μαστιγωσω καποια φετος το καλοκαρι, γιατι δεν υπαρχει καποια στον οριζοντα που να παιζει, η να μου εχει κανει προταση....
    3)δεν βλεπω να κανω κ μπανια, ισως καποιο βραδυνο.. 
     
  4. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Λείπει η επιλογή «Μαστίγωμα, και το μπάνιο σε ερημική τοποθεσία».
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

    Φυσικά και δεν θα στερηθώ τίποτε από αυτά που μου αρέσουν και για κανέναν. Και το μαστίγωμά μου θα έκανα και την ερημική μου παραλία θα έβρισκα να τον πήγαινα.  

    τηλεπάθεια!
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

    Mr_XP, Ninevi, δηλαδή "και τα δύο" ή κάνω λάθος;  
     
  7. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Ναι, «και τα δύο», αλλά με κάποια ευαισθητοποίηση ως προς το ζήτημα της επίδειξης των σημαδιών ενώπιον άλλων λουόμενων.
     
  8. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

    Η επιλογή που έβαλα λέει "και τα δύο, δεν Τον / με / μας νοιάζει τί θα πει ο κόσμος"
    Προτιμώ να μην προκαλώ, αλλά αν τελικά μας έβλεπε κάποιος ακόμα και στην ερημική παραλία που είπα εγώ, δεν θα με απασχολούσε ούτε και θα άφηνα τον σύντροφό μου να κρυφτεί.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

    ναι, σωστό είναι αυτό, είχα ξεχάσει ότι είχα συμπληρώσει το "δεν μας νοιάζει τί θα πει ο κόσμος"  

    Μήπως θα μπορούσε κάποιος moderator να συμπληρώσει την επιλογή

    "και τα δύο, το μπάνιο σε ερημική τοποθεσία";
     
  10. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    μια και δεν ξερω κολυμπι δεν υπαρχη δηλημα.... 
     
  11. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    LOL, ευχαριστώ όποιον και να' ταν αυτός που πρόσθεσε την επιλογή, έτσι ώστε να ψηφίσω κι εγώ!
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα ή ήλιος και θάλασσα;

    Προσωπικά δεν θα με ενοχλούσε καθόλου να μαστιγώσω κάποια και μετά να πάω για μπάνιο ……………………….. 
    Μόνος μου:nod: