Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστίγωμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 29 Οκτωβρίου 2008.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    επίσης το 2ο ...

    με κληματόβεργα ποτισμένη από μούστο ,να τσούζει και να αναβλύζουν αναθυμιάσεις και η ατμόσφαιρα να σε μεθά ,μμμ

    άντε του χρόνου πάλι τρύγος ..!
     
  2. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Προτιμω το 2ο, με δυνατοτητα εναλλαγης στο 1ο και στο 3ο...


    Θελω να τα δοκιμαζω ολα!  
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν πιάνω μαστίγιο στα χέρια μου. Γιατί προτιμώ το τρίτο και ελάχιστες θα το άντεχαν. Προτιμώ το χέρι μου για να νιώθω το δέρμα αλλά και για να με συγκρατεί.
     
  4. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    το 3ο και οχι μονο με μαστιγιο...
     
  5. FZTASH

    FZTASH Regular Member

    Προτιμώ το 2ο, αλλά πολλές φορές ξεκινάει έτσι πιο χαλαρά και ηδονικά και καταλήγει άγρια,ανελέητα και με πολύ πόνο. Είναι θέμα του πως νιώθει η Κυρία/Top εκείνη τη στιγμή.
    Όταν "αγριεύουν" τα πράγματα, στην αρχή δεν αντέχω τον πόνο και είμαι έτοιμος να σταματήσω αλλά μετά ηρεμώ, συγκεντρώνομαι στον πόνο και αφήνομαι. Με βοηθάει να παρατηρώ την Κυρία μου να με μαστιγώνει, είναι κάτι που με ερεθίζει πολύ και όταν είμαι ερεθισμένος μπορώ να αντέξω πολύ περισσότερο πόνο. Πάντως προτιμώ τα riding crops από τα μαστίγια.
     
  6. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

  7. Arcane

    Arcane Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Συνήθως το δεύτερο, αλλά, και συχνά το τρίτο. Αυτο που μου τη σπάει είναι οι τιμές. Άσχετο.
     
  8. Απάντηση: Μαστίγωμα

    Όταν μαστιγώνω:
    Το πρώτο με εντελώς βανίλιες και πάντα υπάρχει θετική ανταπόκριση.
    Το δεύτερο την επόμενη φορά με τις ίδιες βανίλιες και σχεδόν πάντα υπάρχει θετική ανταπόκριση.
    Για το τρίτο, πρέπει να είμαι παρανοϊκά ερωτευμένος. Δεν το έχω κάνει ακόμη με πλήρη ένταση.

    Όταν μαστιγώνομαι:
    Το πρώτο ευχαρίστως.
    Το δεύτερο, αν υπάρχει πολύ μεγάλη καυλο-ένταση κι απεμπλοκή από το εγώ. Λίγες φορές έχει γίνει.
    Το τρίτο... χμμμ..... ίσως... με τη μάνα των παιδιών μου στο μακρινό μέλλον.

    Εργαλεία: Φλόγκερ (προτιμώ να τα λέω βούρδουλες ή φραγγέλια, αν και technically δεν είναι σωστό), κροπ (προτιμούσα ένα κανονικό ιππασίας), βίτσες (αγνές, φυσικές, από φυτά που κόβω, γιατί μου αρέσει ο ήχος και το πράσινο χρώμα και η αίσθηση του βιολογικού και της χλωροφύλλης). Α, ξέχασα και τη ζώνη.
     
    Last edited: 30 Μαϊου 2011
  9. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Και τα χέρια...  
     
  10. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Μαστίγωμα

    Άποψή μου, είναι πως ιδανικό, δεν είναι κανένα είδος συνεχόμενα στον ίδιο ρυθμό. Πρέπει να υπάρχουν εναλλαγές στην ένταση, στα κενά μεταξύ των χτυπημάτων αλλά και στην συμπεριφορά του Master. Απαραίτητα είναι και κάποια ερωτικά χάδια ενδιάμεσα. Το σημαντικότερο όλων όμως είναι, το μαστίγωμα να γίνεται για κάποιο λόγο τέτοιον, που θα διμιουργεί αισθήματα ενοχής στην υποτακτική, αλλά και θα δίνει άλοθι και θα ενισχύει την οργή του Master για να την τιμωρήσει. Επίσης για μένα το μαστίγωμα, χάνει την μαγεία και το ενδιαφέρον του όταν τα σημάδια γίνονται πολύ έντονα ή υπάρχει έστω και η παραμικρή αιμοραγία.
     
  11. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Μου αρέσουν και τα τρία, τα δύο πρώτα όμως ως αποδέκτης, το τρίτο ως "θύτης".(γιατί καλύτερα δεν μπορώ να το εκφράσω, είναι αργά γαρ   )

    Σπάνια όμως θα φτάσω σε τέτοιο σημείο. Πρέπει ο άλλος να μου εγείρει συναισθήματα τόσο βαθιά μα και τέτοια οικειότητα, για να εκφραστώ έτσι πάνω του.
     
  12. Το αγαπημενο μου μαστίγωμα είναι μικρής προς μέτριας έντασης με δυνατά ξεσπάσματα από ολόλευκες χορδές άρπας αγγέλων της αποκάλυψης..

    Σε στιγμές μεγάλης Καυλας (μόνο η Καυλα αξιζει να γράφεται με Κ κεφάλαιο..! ) το αγαπημένο μου μαστιγωμα είναι πολυ δυνατής έντασης από τις ίνες του δέντρου που έκοψε το μήλο η Εύα ,οι οποίες έχουν κρεμαστει δίπλα από δεμάτι με καπνά για να παρουν αρωμα,έχουν αφεθεί εκεί ακριβώς 2 χρόνια 3 ημέρες 1ώρα 45 λεπτά 11δευτερόλεπτα και 2 κλάσματα του δευτερολέπτου.. και τέλος έχουν εμποτιστεί προσεκτικά με αίμα ροζ κουφετι μονόκερου ..