Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 12 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Χάρηκα πολύ που τέθηκε ένα τέτοιο θέμα.
    Θα ξεκινήσω κάνοντας μία ερώτηση : Πώς μπορεί κάποιος να κρίνει κατά πόσον ο άλλος είναι πραγματικά αυτό που δηλώνει πως είναι; Ποιά είναι τα κριτήρια που έχουμε για να αμφισβητήσουμε την προσωπικότητα και το status των άλλων;

    Καταρχάς ευχαριστώ Phaedra για την τόσο μελετημένη ανάλυση του θέματος.

    Θα έρθω εδώ να συμφωνήσω, πως πολλές φορές κάνουμε το λάθος να βάζουμε σε ένα καλούπι όλους τους Κυριαρχικούς τύπους αλλά και όλους τους υποτακτικούς.
    Ξέρω Αφέντρα που δεν δέχεται κανένας υποτακτικός να της μιλάει στον ενικό, άσχετα αν είναι ιδιοκτησία της ή την εκτιμούν ή οτιδήποτε. Το έχει σαν δεδομένο ότι θα της απευθύνεται ο εκάστοτε υποτακτικός με σεβασμό, και όσες φορές δεν συνέβει αυτό αμφισβήτησε την ταυτότητά του. «Είναι fake»!
    Ξέρω επίσης Αφέντρα που όποια άλλη Αφέντρα γνωρίσει και δεν συμφωνεί με τον τρόπο που χειρίζεται τους υποτακτικούς της, δηλώνει πάλι «Είναι fake»!
    Ξέρω Αφέντες που το μόνο που επιθυμούν είναι να πιέζουν κάθε Αφέντρα που γνωρίζουν να αποδεχτεί τη sub πλευρά της, ώστε να ωφεληθούν οι ίδιοι από κάτι τέτοιο.
    Έχω δεχθεί ψυχολογικό εκβιασμό από Αφέντη, με σκοπό να με κάνει να παραδεχτώ ότι μου αρέσει ο άντρας να είναι κυρίαρχος, και να παραδοθώ στα χέρια του άνευ όρων, να με εκπαιδεύσει.
    Ξέρω ανθρώπους στο χώρο που επειδή με γνώρισαν και φορούσα λευκό αθλητικό παπούτσι και κότσο στα μαλλιά είπαν «Μα δε μοιάζεις με Αφέντρα, είσαι πολύ soft, είσαι πολύ γλυκιά».

    Φυσικά και είμαι γλυκός άνθρωπος και δεν ξέρω αν θα πρέπει να γίνω πιό άσχημη, πιό ψηλή, πιό στριφνή και πιό καλοντυμένη για να με αποδεχτούν οι άλλοι. Ξέρω να λέω ευχαριστώ, ξέρω να λέω συγνώμη, ξέρω να είμαι καλή φίλη, ευχάριστη παρέα, σύμβουλος, χιουμορίστας και Αφέντρα, και δεν χρειάστηκε ποτέ στη ζωή μου να κάνω κάτι συγκεκριμένο για το αποδείξω αυτό.

    Παραπέμπω στο πολύ σχετικό thread περί της αμφισβήτης....

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=1458

    Όσα χρόνια είμαι στο χώρο ποτέ δεν αμφισβήτησα κανέναν. Και όταν μιλάω για «χώρο» φυσικά δεν εννοώ το chat ή το ίντερνετ, όπως οι περισσότεροι αντιλαμβάνονται, αλλά εννοώ real lifestyle, με real people, real scenes, real tutoring.
    Πραγματικά όλα αυτά έχουν συμβεί στο εξωτερικό (στη Γαλλία) και σίγουρα η Ελλάδα υστερεί από τέτοιους ανθρώπους και τέτοιους χώρους.

    Είναι κρίμα να αμφισβητούμε τους άλλους και είναι το ίδιο εκνευριστικό όπως και όταν οι άλλοι αμφισβητούν εμάς. Θα ήθελα να υπάρχει περισσότερος σεβασμός μεταξύ μας, και λέγοντας μεταξύ μας εννοώ όλους εμάς (Dom/mes, subs, slaves, Masters, Mistresses, switches) ώστε να μπορέσουμε να ασχοληθούμε με πιό παραγωγικά πράγματα, από το να είμαστε σε ένα διαρκή αγώνα να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ή είμαστε Ελέφαντες!!!!
     
  2. Astir

    Astir Guest

    Πάρα πολύ Ανθρώπινη η απάντησή σου, Amazona!
    Έτσι ακριβώς είναι!
    Οι Άνθρωποι δε μπαίνουν σε καλούπια, ούτε ισοπεδώνονται κάτω από έναν τίτλο, όποιος κι αν είναι αυτός κάθε φορά!
    Ζουν, εκφράζονται, επικοινωνούν κι όταν μπορούν δημιουργούν, πάντα όμως με γνώμονα τα δικά τους κριτήρια, τα δικά τους βιώματα, τις δικές τους εμπειρίες, τα δικά τους Θέλω!
    Κι αυτά, αν μη τι άλλο, πρέπει να είναι Απόλυτα σεβαστά!
    Α.
     
  3. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

    Παραδομένος σε γλυκιά ύπαρξη να με πονάει γλυκά – γλυκά μμμμμ σπέσιαλ!!!!!
     
  4. k-nos

    k-nos Regular Member

    RE: RE: RE: Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

    sakis3000 μπορεί να το γα...σες, αλλα ελπίζω να μη ψόφησε το θρεντ και να συνεχιστει γιατι ειναι χρήσιμο και ενδιαφέρον.
     
  5. inlx

    inlx Regular Member

    Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με την Amazona... Αν με κάποιον -α δεν συμφωνούμε, δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι πρέπει να τον χαρακτηρίζουμε και fake.
     
  6. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: RE: RE: Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

    Να το ελπίζεις. κάνει καλό
     
  7. SDs

    SDs New Member

    δεν ξερω για τις δικιες σας εμπειριες, αλλα απο τις δικες μου σας επιβεβαιωνω πως ειναι ελαχιστες οι αφεντρες (ή τουλαχιστον αυτες που το δηλωνουν και ψαχνονται επ αυτου..)
    δυστυχως, η συντριπτικη πλειοψηφια που συναντησα ηταν ευσωμες..
    αυτο μ εβαλε σε διαφορες σκεψεις.
    η πιο κυριαρχη ειναι οτι δεν μπορουσαν να βρουν αντρα αλλιως.
    η δευτερη οτι ειχαν απωθημενα απο μικρη ηλικια (που πιθανον και τοτε ηταν ευσωμες) για τους αντρες που τις απερριπταν, και βρηκαν ετσι εναν ευκολο τροπο να εκδικηθουν..

    συναντησα ομως αρκετες κοπελες (με καποιες απ αυτες ειχα και μακροχρονιες σχεσεις) οι οποιες ηταν openminded και δυνητικα μπορουσαν να παιξουν τετοιους ρολους.
    αυτο ηταν και το καλυτερο που μου ετυχε.
    οι καλυτερες ηλικιες για να ξεκηνησει να δοκιμαζει μια κοπελα το s/m ειναι απο τα 16 της. θεωρω οτι στις μικρες ηλικιες η απωδοχη τετοιων ρολων γινεται τελειως ασυναισθητα και χαλαρα, και με ελαχιστες δωσεις αμφιβολιων και ταμπου.
    δεν θα αναζητουσα φυσικα μια 16αρα. ντροπη! αλλα αν θελουμε να γραψουμε την ψυχρη αληθεια, αυτη ειναι η ηλικια..
    το συμπερασμα μου?
    προς τα νεωτερα μελη του φορουμ: (18 και ανω)
    ζητηστε αυτο που θελετε απο την συντροφο σας.
    θα εκπλαγειτε απο την δεκτικοτητα της συντροφου σας!
    μπορει να ανακαλυψετε μια νεα αφεντρα που ακομα και η ιδια την αγνοουσε.
    οι ηλικιες 18-23 στις γυναικες ειναι ιδανικες.
    μυηστε τες και.. που ξερετε! μπορει να κανετε καλο και στην σχεση σας αλλα και στις ιδιες.. ;-)
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

    Να συμπληρώσω:
    "μυήστε τες και.. που ξέρετε! μπορεί να κάνετε κακό και στην σχέση σας αλλά και στο κεφάλι σας... ;-)"
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "Να συμπληρώσω:
    "μυήστε τες και.. που ξέρετε! μπορεί να κάνετε κακό και στην σχέση σας αλλά και στο κεφάλι σας... ;-)" "

    συμφωνω απολυτα ..... πλεον ....
    και να προσθεσω ... οτι μεθαυριο η .. πρωην σχεση , μπορει να καθεται με την παρεα της στην καφετερια απεναντι σου και ολοι στο τραπεζακι εκεινο να ξερουν το μικρο σου μυστικο ...
     
  10. Στην Ελλάδα ζούμε έτσι..σπανίζουν πολλά πράματα!!!
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δεν θα το έλεγα αγαπητέ Κλάιστ.Κοιμάμαι και ξυπνάω μόνη μου και πίστεψέ με δεν μου λείπει κανένας άντρας Κυρίαρχος αλλά ίσως κάποιο σκυλάκι που θα με ξυπνούσε κάνοντας μασάζ στα πόδια μου και φέρνοντάς μου τον καφέ μου στο κρεβάτι μου  
     
  12. STSAMDAL

    STSAMDAL New Member

    πολυ καλη αναλυση , σιγουρα παντως υπαρχουν Αφεντρες και μπορει να ειναι η κυρια της διπλανης σου πορτας