Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 12 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Σωστά


    Ναι φυσικά και εφόσον περιέχει και μουσακά οπωσδήποτε, καλώς ήρθες στο club τον Αφέντρων  
     
    Last edited: 24 Νοεμβρίου 2008
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Τι θες τωρα? Να βαλουμε και στο μουσακα ταμπελα?
     
  3. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Ένας γκόμενος σκλάβος (εν άγνοια μου τότε) μου άνοιξε τα μάτια , μα πάντα ήθελα να έχω το πάνω χέρι, πάντα ήθελα να περνά ο λόγος μου, πάντα ήθελα να μου φέρονται με σεβασμό με όλα αυτά γεννήθηκα μα και γαλουχήθηκα
     
  4. hugger

    hugger Regular Member

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Η ελλειψη Αφεντρων εξισορροπειται απο την πληθωρα στριγγλων που υπαρχουν  
     
  5. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    ??? που ζεις , που δουλεύεις???
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Οι ελληνίδες αφέντρες είναι άφθονες και θαυμασίας ποιότητος. Υπάρχουν σε πολλούς τύπους, όπως αφέντρα-δεκαεξαβάλβιδη-αυταρχική ή αφέντρα-υποτακτική-ναζλού, και είναι ανθεκτικές στη χρήση. Αν μεταπωληθούν στην Ολλανδία, μετά από εύλογο χρονικό διάστημα, έχετε σίγουρη απόσβεση. Διάφορες ορθόδοξες Μονές έχουν πλήρη επενδυτικά χαρτοφυλάκια από μετοχοποιημένες αφέντρες, τις οποίες ενοικιάζουν για μπάτσελορ πάρτι, ανατολικούς χορούς, νομικές συμβουλές, οικονομοτεχνικές μελέτες και εκβιασμούς.
     
  7. Re: Απάντηση: Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Τι δηλαδή? Γιατί αμφιβάλεις???
    400 χρόνια οθωμανικής κυριαρχίας άφησαν ανεξίτηλα τα σημάδια τους πάνω στο
    σκλαβωμένο σώμα του ελληνικού BDSM ιδιωτικού και δημοσίου. Την ώρα που η
    Ελληνική bdsm σκηνή πάλευε να απελευθερωθεί από τον Τουρκικό ζυγό στην
    Ολλανδία διοργάνωναν Fetish partys. Γι’ αυτό είμαστε τόσο πίσω και δεν έχουμε
    αφέντρες. Βέβαια άμα σκάσεις κανα 150αρι έχουμε. Τα λεφτά ανέκαθεν έλυναν
    όλα τα προβλήματα. Πάντως σίγουρα οι Τούρκοι φταίνε
     
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Ερωτηση εκανα Κορνηλιε, δεν αμφεβαλλα για κατι.
    Παντως σ'ευχαριστω για την απαντηση.
     
  9. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    μεγαλωσα στην γερμανια,πριν την εποχη τις ιδιωτικης τηλεορασης,τοτε το θεμα βδσμ ηταν taboo στην χωρα.περνωντας τα χρονια και βλεπωντας την εξελυξη τις ιδιωτικης ΤV παρατηρισα οτι το θεμα παιζονταν πολυ.και παρουσιαζονταν με ενα τροπο οχι αρνιτικο,απο τα ιδιω.κανναλια.μπαινωντας στο νετ για πρωτη φορα σχεδων τρομαξα απο την εξελιξη και τις διαστασεις που πηρε.σχεδων καθε πολη εχει και την domina του.και οχι μονο η μεγαλες.μαλλων επαπσε να τους τρομαζει το αντικημενο και εγινε αποδεκτο απο την βαση. στην ελλαδα δεν γινετε προσπαθεια απο τα ΜΜΕ προς αυτην την κατεφθηνση και το θεμα μαλλων τρομαζει.
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Και η Μαντώ Μαυρογένους ήτο αφέντρα, αλλά της έκλεισαν το dungeon οι Οθωμανοί, επειδή δεν πλήρωνε φόρους. Γι' αυτό επανεστάτησε μαζί με τους υπόλοιπους έλληνες και αρβανίτες.
    Ενώ στις προηγμένες χώρες διδάχθηκαν από τον Παττακό, που ήθελε 'κάθε χωριό και στάδιο' και εγκατέστησαν μια domina σε κάθε κωμόπολη, προκειμένου να ζουν ειρηνικά.
     
  11. Re: Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    Λοιπόν εσύ μάλλον είσαι πνευματικό μου παιδί. Εύγε  
     
  12. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ

    και οι εβραίοι κορνήλιε ... και οι εβραίοι! μην είσαι ρατσιστής!
    οταν λες κάτι να το λες ολοκληρωμένα!