Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μερικά από τα σκίτσα μου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος kappa, στις 27 Φεβρουαρίου 2017.

  1. kappa

    kappa New Member

  2. danos

    danos Regular Member

    Μπράβο ντερβίση
     
  3. kappa

    kappa New Member

  4. Vasilis

    Vasilis One in a Million

    Όποιος ξέρει την πηγή των φωτογραφιών ξέρει πολύ περισσότερο BDSM από κάθε φόρουμ και από το *** ακόμα...   
    Καλή διασκέδαση φίλε μου   
    ps: Δεν νομίζω πως μπορούν να θεωρηθούν σκίτσα (φωτομοντάζ θα το έλεγα)
     
  5. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    ...τι εννοεις; απο περιεργεια δλδ... Τι εννοεις ως "φωτομονταζ" κ ως "πηγη φωτογραφιών";
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θα μου άρεσε αν απείχε από την βιομηχανοποιημένη αντίληψη.
     
  7. kappa

    kappa New Member

    Εχω ξαναπεί πως δεν πρόκειται για μοντάζ κλπ 3D σχέδια ειναι και δεν υπάρχουν πηγές φωτογραφιών που χρησιμοποιώ . Χρησιμοποιώ την standar ποιότητα εξαγωγής γιατι δεν εχω και το καλύτερο μηχάνημα για καλύτερης ποιότητας επεξεργασίας.


    Συμφωνώ ειναι αρκετά βιομηχανοποιημένος ο τρόπος που βγάζω στα σχέδια
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ωραία...
    Το βουδουσουμού είναι κάτι που το μαθαίνει κάποιος στα φόρουμ και προφήτης των φόρουμ είναι το φετλάιφ...
    Τι να λέμε τώρα..?
     
  9. Vasilis

    Vasilis One in a Million


    Δηλαδή τα avatar και τα animation που έχουν τα avatar τα έχεις φτιάξει εσύ; Τα avatar τόσο σε skin όσο και σε shape θυμίζουν χαρακτηριστικά το SL...
    Τότε πολύ καλή δουλειά! Θα μπορούσες να έχεις πραγματικό όφελος από κάποια από αυτά...
     
  10. kappa

    kappa New Member

    Ναι τα μοντέλα τα σχεδιάζω εγω και τους δίνω animations , το SL χρησιμοποιεί 3D γραφικά όπως και εγω.

    Υπάρχουν πολλοί καλλιτέχνες που ασχολούνται με το 3δ , ελάχιστοι όμως απο αυτούς έχουν κάποιο όφελος πέρα απο ότι διασκεδάζουν με αυτο.
     
  11. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Δε νομιζω οτι εννοουσε τον τροπο αλλα το concept.  
     
  12. kappa

    kappa New Member

    Κατάλαβα πως το είπε ίσως να αποτύπωσα λάθος αυτό που ήθελα να πω. Όταν μιλάμε για ερωτικό σκίτσο (αλλά και γενικά σκίτσο) όμος σε μεγαλύτερο βαθμό στο ερωτικό σκίτσο θα πρέπει να υπάρχει η ''υπερβολή'' σε αυτό που θέλεις να δείξεις. Επίσης όλο αυτό θα πρέπει να βρίσκεται στην διάσταση του φανταστικού (κάτι που σε ελάχιστα σκίτσα μου κάνω) . Οπότε ναι,ειναι βιομηχανοποιημένο με την έννοια πως όλοι οι καλλιτέχνες σκοπό έχουν να δείξουν κάτι προτότυπο και όχι κάτι που συνιθίζεται στους περισσότερους . Επίσης όλο αυτό εξαρτάται από τον κοινό που απευθύνεσαι. Εγώ απευθύνομαι σε κοινό που σε πλειοψηφία το ζεί τακτικά αυτό που αποτυπόνω στο σχέδιο...οπότε καταλαβαίνουν ο καθένας με δική του αντίλληψη αυτό που θέλω να βγάλω μέσα από μια εικόνα..