Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μερικές απορίες.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dustmonkey, στις 23 Μαρτίου 2014.

  1. dustmonkey

    dustmonkey Regular Member

    Πιστέυεται οτι η ηλικία παίζει ρόλο? Απο την άποξη οτι εγω είμαι 18 ετών και θέλω να γίνω Master είναι εφικτό?
    Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ Master και κυριαρχικού?
    Που θα μπορούσε κάποιος να γνωρίσει μια υποτακτική? Γνωρίζεται φαντάζομαι οτι το είδος είναι αρκετά σπάνιο.
     
  2. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Στην ερώτηση ως προς την ηλικία."Γηράσκω αεί διδασκόμενος"
    Το τι θέλουμε να είμαστε,με το τι μπορούμε να γίνουμε,μερικές φορές έχει μια απόσταση.Θεωρώ πως αφού ξέρεις τι θες,εάν ξεκινήσεις να το "ψάχνεις" από τώρα,γρήγορά θα γίνεις και Master.
    Για την διαφορά Μαστερ και Κυριαρχικού υπάρχουν πολλά άρθρα και εδώ,αλλά και σε άλλες ιστοσελίδες που εξηγούν την διαφορά.
    Το λάθος στην σκέψη σου είναι που ρωτάς πως θα μπορούσε κάποιος να γνωρίσει μια υποτακτική.Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να "δημιουργήσεις" εσύ μια;;Επίσης δεν κυκλοφορούν όλες με ταμπέλα το τι είναι και το τι τους αρέσει.
    Τέλος,η πρόταση μου είναι,κάτσε διάβασε (με ιδιαίτερη έμφαση στην ασφάλεια στα "παιχνίδια") ,μελέτα αυτό που θες να γίνεις και θεωρώ πως τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
     
  3. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Παίζει βασικό ρόλο τόσο η ηλικία όσο και η διαφορά ηλικίας μεταξύ δυο ανθρώπων κατά τη γνώμη μου ή η αίσθηση της πραγματικής και όχι της βιολογικής ηλικίας του ατόμου που έχετε σχέση.
     
  4. dustmonkey

    dustmonkey Regular Member

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις θα συνεχίσω να το ψάχνω.
     
  5. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Ερώτηση: Πιστέυεται οτι η ηλικία παίζει ρόλο?
    Απάντηση: Ναι.

    Ερώτηση: Απο την άποξη οτι εγω είμαι 18 ετών και θέλω να γίνω Master είναι εφικτό?
    Απάντηση: Εκτός του ότι ή "άποψη" γράφεται με "ψ" (ψί)και όχι με "ξ" (ξί), μάθε πρώτα τι σημαίνει Master. Οταν το μάθεις και καταλάβεις τις υποχρεώσεις του μπορεί να μην σου αρέσει πλέον.

    Ερώτηση: Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ Master και κυριαρχικού?
    Απάντηση: Η ίδια με την διαφορά μεταξύ Κυρίου και Dominant

    Ερώτηση: Που θα μπορούσε κάποιος να γνωρίσει μια υποτακτική?
    Απάντηση: Παντού.

    Ερώτηση: Γνωρίζεται φαντάζομαι οτι το είδος είναι αρκετά σπάνιο.
    Απάντηση: Τι σπάνιο, όλος ο κόσμος γεμάτος είναι.
     
  6. dustmonkey

    dustmonkey Regular Member

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    θα μπορούσατε τότε να μου απαριθμίσεται μερικές απο τις υποχρεώσεις του Master?
     
  7. Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Στα δεκαοκτώ μετά την εφηβεία όπου η πάλη ορμονών συνεχίζεται δύσκολα έως ακατόρθωτα μπορείς να γίνεις Master. Για να γίνει αυτό πρέπει να έχεις αυτό Κυριαρχία, επίγνωση του ποιός είσαι και τι θέλεις, αυτό συγκράτηση, ενεργοποιημένο το Πρέπει σου.

    Δεν είναι καθόλου σπάνιο είδος οι υποτακτικές. Οι περισσότερες είμαστε, είναι και η φύση μας.

    Αν και όχι πολύ μεγαλύτερη σου, προτείνω να δείς τι θέλεις εσυ πραγματικά πέρα απο ταμπέλες Κυριαρχίας, υποταγής κλπ κλπ.

    Βρες τι θέλεις εσυ και τι θέλεις να έχει η σύντροφος σου. Και βρες κάποια που ναι μεν δεν δηλώνει υποτακτική αλλά εσένα σε καλύπτει απόλυτα. Γιατί αυτό έχει σημασία.
    Στα δεκαοχτώ όμως να θυμάσαι ότι ακόμη μεγαλώνεις και η πείρα δεν χαρίζεται. Κερδίζεται. Οπότε εσυ όποια και αν βρείς θα μεγαλώσετε μαζί και θα μάθετε μαζί.

    Δεν υπάρχει λίστα με υποχρεώσεις απο τον Master. Μεγαλώνοντας θα βρείς εσυ τι Πρέπει να κάνεις, δουλεύοντας με εσένα. Και να θυμάσαι ότι Κυριαρχία δεν είναι ούτε τα βιντεάκια που ίσως έχεις δει, ούτε το fifty shades of grey.

    Καλή πορεία.
     
  8. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Δεν μπορώ ούτε να αριθμήσω ούτε να απαριθμήσω τις υποχρεώσεις του, διότι απλώς δεν έχει σημασία πόσες είναι, αλλά και δεν υπάρχει σαφής αριθμός. Μπορώ όμως, να αναφέρω ένα από τα χαρακτηριστικά που ΔΕΝ πρέπει να διαθέτει. Αυτό είναι η φυγοπονία.
    Άλλο λοιπόν είναι να σου αναφέρει κάποιος πως υπάρχει ένα πράγμα στο ping pong που λέγεται topspin και άλλο πράγμα είναι να μπορείς να το κάνεις. Μπορεί λοιπόν κάποια στιγμή στην προσπάθεια να το πετύχεις, να καταλάβεις πως δεν σου αρέσει το ping pong.
    Ξεκίνα λοιπόν απλώς από αυτό που σου βγαίνει και κάνει χαρούμενο εσένα και το ταίρι σου χωρίς στερεότυπα και προκαταλήψεις. Στην πορεία θα καταλάβεις μόνος τι σε ικανοποιεί. Το "Μαστεριλίκι" δεν είναι ειδίκευση στον ανδρισμό.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Δεν ξέρω γιατί, σε συμπάθησα από αυτήν την ερώτηση dustmonkey.

    Μια και μοναδική "υποχρέωση" έχει ο Master, να φροντίζει τη σκλάβα του. Το βάζω στα εισαγωγικά, γιατί θέλω να πιστεύω ότι είναι χαρά και ικανοποίηση για έναν Master, όχι βέβαια η μόνη, αλλά είναι και αυτή.
     
  10. dustmonkey

    dustmonkey Regular Member

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Γνωρίζω τι ακριβώς θέλω να πετύχω και γνωρίζω οτι δεν θα το πετύχω σήμερα η άυριο. αλεπουδάκι Του[n_g] και NobodyKP πιστέυω οτι έχετε δίκιο και σκοπέυω να ακολουθησω την συμβουλή σας. gaby νομίζω οτι το να φροντίζει κανείς την σύντροφο του είναι η μεγαλύτερη απόλαυση που μπορεί να έχει κάποιος.
     
  11. Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Έτσι ακριβώς είναι και με χαροποιεί η άποψη σου. Μπράβο.
     
  12. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Μερικές απορίες.

    Κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς σχετικά με τις υποχρεώσεις ενός Master. Και εγώ που φανταζόμουν πως είναι πολυπλοκότερο….

    Φίλε dustmonkey σου εύχομαι ειλικρινά κάθε επιτυχία στους στόχους του. Να θυμάσαι πως αν παραμείνεις τίμιος και αληθινός, ξεκινάς ένα πολύ όμορφο ταξίδι, γεμάτο περιπέτειες και συναισθήματα, άσχετα με το πού θα καταλήξει.

    M KOstas