Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 9 Μαϊου 2006.

?

Θα χρησιμοποιούσατε ένα τέτοιο μηχάνημα , έστω και για μία φορά ;

  1. Ναι

    34 vote(s)
    53,1%
  2. Όχι

    30 vote(s)
    46,9%
  1. Anatolikos

    Anatolikos Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Αν προσέξεις, θα αναγνωρίσεις ότι δεν είσαι αυτό που νιώθεις. Κανένας μας δεν είναι. Δεν ταυτιζόμαστε με τα συναισθήματά μας, χωρίς αυτό να τα μειώνει ή να τα κάνει λιγότερο μοναδικά.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Εσείς οι Κυρίαρχοι πιθανότατα να είστε έτσι Anatolikos καλωσορίσατε με την ευκαιρία  

    Για τις υποτακτικές είναι καλό να νιώθουν και όχι να σκέπτονται πριν νιώσουν και ακόμα καλύτερο να αισθάνονται και όχι να σκέπτονται αν και πώς θα αισθανθούν.

    Επειδή οι υποτακτικές είναι κάπως έτσι και θέλουν να είναι κάπως έτσι αντιμετωπίζουν και τις "παρενέργειες" που περιγράφει η soft_crystal  
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Εν κατακλείδι στο θέμα αυτό των ανεξέλεγκτων συναισθημάτων για μένα ο καλύτερος έλεγχος τους και όλα μπαίνουν σε μια τάξη όταν αυτά τα καταθέσω να τα ελέγξει ο Αφέντης μου. Εκείνος είναι που μπορεί να τα δαμάσει και μόνο Εκείνος.
    Π.χ μου έχει τύχει να μου κάτι Εκείνος να κλαίω ασταμάτητα και με μια Του κουβέντα ¨σταμάτα να κλαις τώρα και πήγαινε να περάσεις καλά¨ να αλλάξουν αμέσως αυτά που ένιωθα αυτόματα με λίγες λέξεις.
    Αυτή είναι η αδυναμία μου την δέχομαι αυτό είναι και το Δώρο μου.
     
  4. Anatolikos

    Anatolikos Regular Member

    Είναι ηδονικό για έναν αφέντη να διαβάζει ομολογίες πίστεως γνήσια ανεπιφύλακτες, soft_crystal και Τender Lily.

    Έχουν μεγάλη δύναμη αυτές οι σπάνιες καταθέσεις, που χαρίζετε στους μάρτυρες της πορείας σας και υποκλίνομαι σ' αυτήν.

    Ελπίζοντας ότι η εγκεφαλική διατύπωση που ακολουθεί δεν θα ταράξει την καθαρότητα του μηνύματος που εκπέμπετε, θα αποτολμήσω μια μεταφορά, για να πέσει ίσως λίγο φως στις 'παρενέργειες': το τέντωμα των αισθήσεων είναι σαν εκκρεμές, συμβαίνει και προς τις δύο διευθύνσεις: η δίνη της οδύνης ισοσταθμίζεται από την κορυφή της ικανοποίησης. Θυμηθείτε ότι υπάρχει και το μεσαίο σημείο στη διαδρομή: εκεί που ισορροπούν όλα, όταν εκλείψει το ερέθισμα. Το παιχνίδι είναι σοφό, όταν μαθαίνει κανείς να νιώθει πλήρης όσο πλάτος κι αν έχει η ταλάντωση. Ακόμα κι όταν είναι ελάχιστη, γιατί τότε η συχνότητα της δόνησης μεγιστοποιείται.

    Ευχαριστώ Tender Lily και Ηλία για το ζεστό καλωσόρισμα  )
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Το μηχάνημα ελέγχου της προσωπικότητας δεν το λένε τηλεόραση;

    Αλλά αν κάτι πιο δραστικό φυσικά και θα το χρησιμοποιούσα. Για να πείσω μια τράπεζα για μια μικρή διευκόλυνση σα δώρο. Ας πούμε ένα εκατομμυριάκι..

    Άντε και για να γλεντήσω και δύο-τρεις γυναίκες διεθνούς αναγνώρισης που δε μου δίνουν σημασία.

    Επιπλέον θα έκανα τους βλάκες έξυπνους και τους ξενέρωτους αισθαντικούς. Ψηφίστε με.
     
    Last edited: 17 Οκτωβρίου 2006
  6. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Ψηφιζω KyriosG
    οι γυναικες δικες σας 
    το εκατομμυριακι.....να το μοιραστουμε??  
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    <click!> KyriosG την δεύτερη Κυριακή θα σε ψηφίσω οπωσδήποτε!

    <click!> Μα εγώ την πρώτη δεν είχα ψηφίσει Μαυρογιαλούρο, που θα με διόριζε κιόλας;

    <click!> Αλλά τώρα θα ψηφίσω οπωσδήποτε KyriosG! Είναι εγγύηση για την αναγέννηση του τόπου...

    <click!> Μα τι λέω;

    <click!> Το αυτονόητο!

    <click!> Καλά τρελάθηκα;

    <click!> KyriosG στην εξουσία! Μαύρο στο Μαυρογιαλούρο!!! Ζήτω το Έθνος!
     
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Chaos is power ...if you control it ...
     
    Last edited: 8 Μαρτίου 2007
  9. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    ...Brain:"Are you pondering what I'm pondering,Pinky?".... 
     
  10. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Πολυ οργουελικο ακουγεται.

    Δεν ξερω
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Είναι πιθανό να το χρησιμοποιούσα.Άλλωστε η περιέργεια είναι πολύ σημαντική παράμετρος.
    Το ακόμη πιο πιθανό όμως είναι να το βαριόμουν κατάφορα μετά από κάποιες φορές.
    Και δεν υπάρχει κατά την άποψή μου χειρότερο και πιο επικίνδυνο πράγμα από τον άνθρωπο που βαριέται που ζει.
    Αλλά ακριβώς επειδή ο παράγοντας περιέργεια είναι πολύ μεγάλος..θα το έσπαγα πριν το χρησιμοποιήσω..αν μπορούσα.Κάτι σε στυλ Τόλκιν και άρχοντα των δακτυλιδιών.
    Επειδή όμως δε μπορώ να προδικάσω το εύρος των αντοχών μου απαντώ θετικά με την ελπίδα να αποδειχτεί λανθασμένη η ψήφος μου αν ποτέ υπάρξει τέτοια περίπτωση.
     
  12. Alkis81

    Alkis81 Guest

    Μερικές φορές καλά είναι να ξέρει κανείς με ποιον έχει να κάνει