Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μηχανοφιλία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος kati, στις 19 Οκτωβρίου 2010.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Μηχανοφιλία

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    πως... μαστιγώνεις μια μηχανή; με αλυσίδα ποδηλάτου;
    πως... σκιζεις την κωλοτρυπίδα μιας μηχανής; με τόρνο;
    πως... σου γλυφει τα πόδια ενα αυτοκίνητο; με υαλοκαθαριστήρες;
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Μηχανοφιλία

    <χιούμορ>
    Κατόπιν αυτού του σοβαρού προβληματισμού συμπεραίνουμε ότι οι μηχανόφιλοι είναι ως επί το πλείστον subs. :>
    </χιούμορ>
     
  4. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Re: Μηχανοφιλία

    Είπαμε ανώμαλοι αλλά εσύ το παράκανες. 
     
  5. Απάντηση: Μηχανοφιλία

    εμένα που με ερεθίζει να είμαι πάνω σε μηχανή μεγάλου κυβισμού , θα πρέπει να με χαρακτηρίσω 'μηχανόφιλη'; θεέ μου πόσο ανώμαλη είμαι;;;  
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Μηχανοφιλία

    Άλλη μια λαμπρή κατηγοριοποίηση λοιπόν, η μηχανοφιλία.
    Σιγά τα ωά...
    Άλλος ένας μεγαλοφυής παπάρας ψυχο...τέτοιος που ανακάλυψε και όρισε, πολυ κομψά και εύστοχα ομολογουμένως, κολακευόμαστε που είναι και ελληνικής ετυμολογίας, άλλη μια εκδήλωση σεξουαλικής προτίμησης- συμπεριφοράς.
    So fuckin' what? Δυσκολεύομαι να βρω άτομα που δεν έχουν μια παρέκκλιση σεξουαλική και να μην την εφαρμόζουν με τον-ην σύντροφο τους, οποιος-α-ο κι αν ειναι αυτός-η-ο, κοινή συναινέσει.
    Ακόμα και η κυριούλα που έβαζε μπουγάδα στη κυρά της στη σκάφη στον ακάλυπτο και μετά εβαζε και μια μπουγάδα για πλύνει το μαλλί της, πλεγμένο σε κοτσίδες, με Tide πάντα παρακαλώ, ναι είναι γεγονός, γιατί έτσι τ¨άρεζε τ¨ άντρα της, όχι με σαπούνι ή σαμπουάν... Γεγονός, Αθήνα 1970!

    Αν την ορίσω ως μορφή παραφιλίας και την βαφτίσω κιόλας μπουγαδοφιλία, δηλαδή τι έγινε?
    Το μόνο σιγουρο πως θα βγουν κάποιοι και θα πουν... τι χαρά, κι άλλοι ανώμαλοι...

    Αυτό που αντιλαμβανομαι για αυτούς είναι πως θεωρούν τις εκφάνσεις της όποιας σεξουαλικής τους συμπεριφοράς, ένα είδος παραβατικότητας που τους κάνει κι αισθάνονται κατι σαν Ρομπέν των Δασών ή Ιαβέρηδες και βρίσκουν υποκατάστατο στο αίσθημα του ανήκειν...

    Λένε μάλιστα επαιρόμενοι... Είμαστε ανώμαλοι... Έλα...! ¨Αντε...!

    Σε σχέση με ποιούς?
    Που το περιεχόμενο της 'ανωμαλίας' τους ορίστηκε από ποιους?
    Πού τις μαζεψαν ή τις έβρεξαν σε έναν πισινό?
    Χωρίς συγκατάθεση?

    Τι δηλαδή... Είδαμε π.χ ενα κωλαράκι στον δρόμο , τρελαθήκαμε από χαρά και έγκαυλοι κατεβασαμε τα βρακιά του αντικείμενου του πόθου μας εν μεση οδώ και του ρίξαμε ένα χέρι? Aκόμα στο κρατητήριο του ΑΤ της γειτονιάς θα ήσουν χρυσό μου, κάνοντας διπλωματική στα μπάτσικα βίτσια, για να μη ξεχνιόμαστε κιόλας, και ως άλλος ΡανΤανΠλαν θα έλεγες, τι επιμορφωτικό που είναι το ελληνικό σωφρονιστικό σύστημα...

    Με λίγα λόγια, για να δεχθείς να χαρακτηρίζεσαι ανώμαλος, χρειάζεται να σε προσδιορίζουν οι άλλοι, να το αποδεχτείς, να ζεις ως μειονότητα και να αισθάνεσαι επιπλέον κι ενοχές...
    Ανωμαλία είναι να ασπάζεσαι τη παραπάνω παράγραφο, κι όχι οτιδήποτε άλλο...

    Εκτός αν είσαι από αυτούς που την βρίσκουν με τη πιο χαζή μηχανολογική υλοποίηση V2 κινητήρα σε όχημα από καταβολής κόσμου και ό,τι ως μαρκετινγκ σκαρφίστηκαν οι άνθρωποι πίσω από αυτό, για να το σπρώξουν σε αφελείς μουντρούχους...
    Μια Harley-Davidson...
    Αυτό αποτελεί ανωμαλία από μόνο του... Sui generis ένα πράμα...

    Να κατοχυρώσω επίσης και το μότο της μηχανοφιλίας...
    Ω βίδα, μαργαρίτα του βιομηχανικού μας πολιτισμού...
    (Μπήτνικ λογοτεχνία, από μπήτνικ καθηγητή Φυσικής τη δεκαετία του ¨60, στην Δυτική ακτή.)

    Να μην συνεισφέρουμε και κάτι με περιεχόμενο στους μελετητές της παραφιλίας? Είναι ο μόνος τρόπος να σκάσουν...
    Ουφ!!!!
     
  7. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Μηχανοφιλία


    Μπουγαδοφιλία (Laundryphilia στα αγγλικά) είναι μια παραφιλία που περιγράφεται από τη σεξουαλική έλξη προς το σύνολο των φρεσκοπλυμένων ρούχων, είτε από πλυντήριο ή και στο χέρι. Σε ορισμένα κράτη θεωρείται αδίκημα και οι παραβάτες διώκονται ποινικά. Σε άλλα πάλι κράτη δεν υπάρχει ειδική νομοθεσία μιας και σπανίζουν οι μπουγάδες και άρα και το φαινόμενο (βλ. Ηνωμένο Βασίλειο). Συχνά τα υγρά και μυρωδάτα ρούχα αντικατοπτρίζουν σεξουαλικά αντικείμενα σε όσους τα ποθούν, κάτι το οποίο όμως διαρκεί έως ότου αυτά στεγνώσουν. Απολαύσεις που απορρέουν από την επαφή με τα πλυμένα ρούχα αποτελούν το άγγιγμα (αφή), οι μυρωδιά του σαπουνιού αλλά και μαλακτικού που αναδύουν (όσφρηση), η κατάποση των μπουγαδόνερων (γεύση) κτλ.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Μηχανοφιλία

    Kαλό μου kati...
    Περνάς καλά βρε κοριτσάρα στην ξενιτειά?
    Όχι που είσαι όμορφο και μελετηρό κορίτσι να μας πάθεις και τίποτε...
    Γιατί πρεπει και να σε γνωρίσουμε εκ του ...κοντόθεν...
     
  9. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Re: Μηχανοφιλία

    Mr_XP δεν είμαι σίγουρη αν όντως είναι έτσι. Πιστεύω οτι υπάρχει μεγάλος αριθμός γυναικών με περίεργα γούστα. Είχα βρει ένα ντοκιμαντέρ που έχει σα θέμα την αντικειμενοφιλία (objectum sexuality ή objectophilia) και αν θυμάμαι καλά παρουσιάζει δυο ή τρεις γυναίκες που έχουν ερωτικές σχέσεις με αντικείμενα (η μια παντρεύτηκε τον πύργο του Eiffel, η άλλη τα χε φτιάξει με το τείχος του Βερολίνου, μια πάλι είχε μόνιμη σχέση με το τόξο της μου φαίνεται και σε μια άλλη περίπτωση κάποια ήταν ερωτευμένη με τη γέφυρα). Βρήκα τα δυο πρώτα επεισόδια, δεν ξέρω για τα υπόλοιπα..

    [yt]STCOo9Hh5lE[/yt]

    [yt]n5Yuc7XSCJ4[/yt]​


    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

    Ωραία περνάω! Χαίρομαι που νοιάζεστε, αλλά μη φοβάστε, δεν παθαίνω!

    Όπως βλέπετε, έχω πολλές γνώσεις σχετικά με παραφιλίες  

    Ίσως σε κάποια από τις μέλλοντικές συναντήσεις λοιπόν..
     
  10. devine_sub

    devine_sub Contributor

    ο,τι να 'ναι - φιλία

    Τώρα που το αναφέρεις, δεν το είχα σκεφτεί αλλά ... οι περισσότερες γυναίκες είναι ερωτευμένες με την πιστωτική κάρτα του συζύγου. :>

    Βρε, λες;?;?;?  

    {Για όποιον δεν κατάλαβε, κάνω πλάκα.}
     
  11. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Re: Απάντηση: Re: Μηχανοφιλία

    Δεν θα ήθελα να μακρηγορήσω πάνω σε αυτό το ζήτημα, γιατί είναι εκτός θέματος, αλλά μια και απάντησες, να σε ρωτήσω κάτι: το ντοκιμαντέρ που είχες βρει υποστήριζε μήπως ότι ο αριθμός των γυναικών με αντικειμενοφιλία είναι μεγαλύτερος του αμελητέου σε σύγκριση με τον αριθμό των ανδρών; Γιατί το να αναφερθεί σε κάποια πλήθη ανδρών από τη μια μεριά, και σε τρεις περιπτώσεις γυναικών από την άλλη, δεν λέει κάτι.

    Αν υπάρχει ένα πράγμα που χαρακτηρίζει την ανθρώπινη συμπεριφορά είναι η ποικιλότητα, (diversity,) κι έτσι εγώ θα ανησυχούσα μόνο αν κάποιος αποφαίνετο ότι δεν υπήρχαν καθόλου περιπτώσεις γυναικών όπως αυτές που ανέφερες. Η ύπαρξή τους όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι στατιστικά, απ' όσο ξέρω, οι αριθμοί τους κυμαίνονται χαμηλότερα από αυτό που λέμε «το επίπεδο θορύβου».
     
  12. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Μηχανοφιλία



      
      τρομερός!