Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 10 Οκτωβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Μια απορία...

    Πριτς!
    Παίδες δεν αλλάζω Πασά! Κάτσε να μαζόχτο λιγάκι γιατί αν έχει κανέναν κατάσκοπο εδώ μέσα o Πασάς μου θα με βάζει πάλι να του κάνω μασάζ ατέλειωτα μέχρι να κοιμηθεί! Αχ!

    Αστάρτη
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    ξεκινησατε ενα θεμα και το καταληξατε σε αγοραπωλησιες και παζαρεματα anyway εγω θα πω την αποψη μου η οποια συμβαδιζει με αυτη της lorelai δηλαδη πρεπει να ειμαστε ρεαλιστες, επισης και ο Κυριος SadalMelik απαντησε σε αυτο το πενταπτιχο ασχημων περιπτωσεων που μπορει να συμβουν εξαιρετικα απλα και αναμενομενα με βαση τη λογικη
    τελος θελω να προσθεσω και τη θεση μας ως σκλαβοι αν περιμενουμε απλα τα παντα απο Τον/ην Κυριαρχο μας χωρις να στεκομαστε πλαι Του/ης, χωρις να βοηθουμε, χωρις να δινουμε και τη δικη μας φροντιδα οταν θα Εχει και Αυτος/η προβληματα τοτε μαλλον ειμαστε εγωιστες και ισως πρεπει να ψαχτουμε λιγο περισσοτερο αν θελουμε να εχουμε σχεση D/s η να μεινουμε σε ενα "απλο" s/m .
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Μια απορία...

    Σύμφωνα με τα λεγόμενα πολλών Master είναι αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις, είναι αυτοί που έχουν κάνει τον προγραμματισμό και απλώς η σκλάβα τους ακολουθεί.
    Το βλέπετε από την πλευρά μιας απλής vanilla σχέσης και αρπάζεστε. Προσομοιώστε αυτά που λέτε σε μια M/s σχέση (μάλλον 24/7).

    MasterJp είσαι lifestyler, πες μου...πόσο δύσκολο είναι να επιβληθείς σε μία γυναίκα όταν εσύ ο ίδιος έχεις ανασφάλειες για την δουλειά σου, όταν δεν νιώθεις στέρεο το έδαφος κάτω από τα πόδια σου; Πόσο από τον χρόνο σου χρειάζεται να αφιερώσεις (από αυτόν που δεν διαθέτεις γιατί δουλεύεις 25h/d); Λες στην σκλάβα σου έχω άγχος για την δουλειά μου, μπορείς να με βοηθήσεις;

    Αστάρτη
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    μηπως αυτο ακριβως το γεγονος οτι εχεις ενα ατομο (τον/ην σκλαβο )ειναι που σε βοηθα και σε στηριζει και σου δινει αυτοπεποιθηση να προχωρησης;
    ακομα και οι Κυριαρχοι ειναι ανθρωποι και θελουν στηριγμα..
     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Astarty αν ποτέ ζήσεις μέσα σε μια D/s σχέση θα καταλάβεις πολύ απλά πράγματα που αυτή τη στιγμή σου φαίνονται περίεργα και παρανοϊκά. Αν πρέπει να πω βοήθησε με εδώ γιατί έχω πρόβλημα τότε απλά θα το πω. Και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην το πω. Κυρίαρχος είμαι όχι ο Superman. Και ας μην ξεχνάμε και κατι σημαντικό... το BDSM πανω απ ολα ειναι ενα ερωτικο παιχνιδι  
     
  6. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Μια απορία...

    Τελικά τι ψάχνουμε;Master Καθοδηγητή Δάσκαλο Μέντορα ή οι Κύριοι ψάχνουν σκλάβο να στηριχτούν ένα μπαστούνι για να μπορούν να προχωρούν για αυτό εγώ πιστεύω ότι οι πραγματικοί με όλη τη σημασία της λέξης Masters είναι τόσο σπάνιο είδος που ελάχιστες από εμάς θα έχουμε τη τύχη να βρούμε
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Μια απορία...


    Καλέ μην το λέτε σε μένα! Τον συνήγορο του διαβόλου παίζω εδώ πέρα για να αποσαφηνιστούν κάποια πράγματα!

    Αστάρτη
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    εμ δεν εννουσα ακριβως μπαστουνι αλλα ειναι αυτο το exchange power που λενε καποιοι
    βεβαια απο την αλλη δε πρεπει ο σκλαβος/α να ειναι και σακιδιο του μποξ για τα καθημερινα προβληματα του/ης Κυριαρχου του
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Μια απορία...

    Τώρα είπες την μαγική λέξη καλέ μου Sadal! Ερωτικό παιχνίδι!

    Και ναι έχω ζήσει μέσα σε D/s σχέση. Δεν παρανοώ. Απλώς δεν μπορώ να κατανοήσω όλα αυτά που λέτε μέσα σε μια TPE σχέση! Έχει πρωτοβουλίες η σκλάβα;
    Εδώ υπάρχει άλλο thread που τον άνθρωπο βλέπει ως αντικείμενο και μου λέτε ότι σε μένα φαίνονται παρανοϊκά;

    Αστάρτη
     
  10. ioanna

    ioanna Regular Member

    Τελικά η Τζένη Βάνου το είχε πει Δεν ξέρω που πάω δεν ξέρω τι κάνω και τι θα απογίνω Η σκλάβα σου ήμουν Η σκλάβα σου είμαι και σκλάβα θα μείνω και όλα αυτά για ένα Παιδί αλλιώτικο παιδί απίθανο με καρδιά μεγάλη προσομοιώστε τώρα τα χαρακτηριστικά αλλιώτικο απίθανο με μεγάλη καρδιά και θα δείτε τις απαντήσεις
     
  11. alnair

    alnair Regular Member

    Γνώμη μου, όταν μια άποψη τραβιέται στα άκρα, ναι, τότε γίνεται γελοία και μη ρεαλιστική. Άλλο μοιράζομαι τη ζωή μου με την υποτακτική μου, κι άλλο τη χρησιμοποιώ σαν μπαστούνι. Άλλο δεν είμαι απόγονος του Ωνάση, κι άλλο ζω σε χαρτόκουτα στο δρόμο.
    Εξάλλου, πιστεύω ότι η ομορφιά της σχέσης έρχεται και από τον τρόπο που συνδυάζουμε τα προβλήματα και βρίσκουμε τους τρόπους να βιώσουμε αυτό που αγαπάμε.
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Μια απορία...


    al_nair θα συμφωνήσω μαζί σου ως προς το:
    όταν μια άποψη τραβιέται στα άκρα, ναι, τότε γίνεται γελοία και μη ρεαλιστική.
    Όταν το ερωτικό παιχνίδι τραβιέται στα άκρα και πάει να γίνει ζωή (24h ή TPE) τότε κάπου έχει ξεφύγει, κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη.

    Αστάρτη