Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μικρή με αγαπάς?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Steppenwolf, στις 26 Δεκεμβρίου 2016.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Ο ρομαντισμος έχει συγκεκριμένη ερμηνεία. Τώρα αν ο καθένας τον ερμηνεύει όπως αρέσκεται, εγώ τι να πω;
    Πάντως έχει διατυπωθει ξεκάθαρα περί τίνος πρόκειται.....

    Άσε που όποιος δεν είναι ρομαντικός, δεν εκφράζει συναισθήματα;
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δηλαδη αμα γραφω ποιηματακια για τον αλλο ειμαι ρομαντικη;
    Κι αν πω σ αγαπαω μετα το χαστουκισμα που δωσα,δεν ειμαι γιατι πριν χαστουκισα;Πρεπει να μαι παιδι των λουλουδιων για να μαι ρομαντικη;
    Κι αν ο ρομαντισμος δεν ειναι εκφραση τρυφερου συναισθηματος τοτε τι ειναι;
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Τα είπαμε αυτά και πιο πάνω....

    Όχι δεν χρειάζεται να είμαι ρομαντικός για να εκφράσω τα συναισθήματα μου. Όχι δεν χρειάζεται ο ρομαντισμος για να έχω συναισθήματα. Όχι ρομαντισμος δεν είναι σαγαπαω, σε θέλω, σε νοιάζομαι, είσαι ο κόσμος μου.

    Προσωπικά υποκλίνομαι σε βαθιά συναισθήματα και όχι σε ρομαντισμους.
     
  4. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Απο ποτε εχασαν την αξια τους βαθιες εννοιες,δε το ξερω.Σε λιγο θα λεμε οτι αγαπη ειναι κι αυτη μια λεξη επιφανειακη κι εκφραζει κατι αλλο
     
  5. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Λίγο τα μπέρδεψες, αλλά δεν πειράζει  

    Καλή Χρονιά να έχουμε
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ναι μαλλον το χω αυτο,μπορει να σκεφτομαι κι εγω περιεργα.Καλη χρονια με υγεια πανω απ ολα 
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μμμμ... Αν ο Δράκων λεγόταν π.χ Ιέρων οπότε και τα μέτρα θα λέγονταν Ιερώνεια μέτρα, πα να πει πως αν το όνομά του δεν συνηχούσε νοηματικά με το δράκος σήμερα (άσχετα αν και τότε το Δράκων εσήμαινε δράκος), τότε η έκφραση θα χρησιμοποιούνταν στο ένα εικοστό από ό,τι σήμερα και όποιος την έλεγε θα ήταν κάτι σε κουλτουριάρης ή γερο-παρατατικάουας ένα πράμα, όχι..? Λέω εγώ τώρα...
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παρφέ σοκολάτα, ρε..!
    Να μάθεις...
     
  9. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Στη δικη μου αντιληψη ο ρομαντισμος ειναι ψυχικη κατασταση, μονιμη η παροδικ (με ολα τα σχετικα συναισθηματα που αναμοχλευει), η υφος που αντανακλα η αναδημιουργει αυτη την ψυχικη καταδταση.

    Το κατα ποσον ειναι συνδεδεμενος μετην αναζητηση της αισθητικης πληροτητας η με την αδιακοπη κι ατελεσφορη αναζητηση τουεξιδανικευμενου ερωτα (ηςψυικης αναγκης για τον Αλλο, της κλασικης τεχνης η των σινεαρλεκιν και της Λακτα) ειναι μεγαλη συζητηση...