Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μισογυνισμός Φετίχ ή ρατσισμός;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Apo _M89#, στις 12 Δεκεμβρίου 2018.

  1. Apo _M89#

    Apo _M89# New Member

    Καλησπέρα σας,

    Θα ηθελα στην πρώτη μου ανάρτηση (ειμαι καινούριος στην κοινότητα), να τεθεί το θέμα του μισογυνισμου καθώς και της ανωτερότητας ενος απο τα δύο φύλα.Ειναι αποδεκτο σε μια σχέση M/s να υπάρχει διάκριση εξαιτίας του φύλου;Ειναι αποδεκτή η τιμωρία μόνο για αυτό τον λόγο; Μπορεί να θεωρηθεί φετίχ η αισθηση ανωτερότητας καθαρά λογω φύλου;
    Με ενδιαφέρον θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας και να κανουκά μια ομορφη κουβέντα.

    Με εκτίμηση ,
    Αλφα Πι
     
  2. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

  3. HooF

    HooF πεισματικά ακοινώνητος

    και τα δυο φύλλα είναι ισότιμα, ξεκάθαρα ρατσισμός για μένα, τιμωρία επειδή έτυχε κάποιος να γεννηθεί άντρας ή γυναίκα;
     
  4. Apo _M89#

    Apo _M89# New Member

    Μπ
    Μπορεί δηλαδη να μιλάμε για ισοτιμία σε μια σχέση M/s ?? Στην δική μου λογική εινιε σχημα οξύμωρο και αναιρεί κατα πολυ την κυριαρχία και την υποταγή από ρην αλλη.
     
  5. Apo _M89#

    Apo _M89# New Member

    Καλησπέρα,
    Θέλω να αναφέρω το εξης.Στην προηγούμενη μου σκλάβα υπηρχε η πεποίθηση οτι είναι ξεκαθαρα κατώτερη σαν υπαρξη απλώς και μονο για το γεγονός ότι ετυχε να γεννηθει γυναίκα και ζητούσε τιμωρία για αυτό το λόγο.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Θεωρείς ότι είσαι Κυρίαρχος επειδή είσαι άντρας; Με αυτό το επιχείρημα κατάφερες να έχεις ασύμμετρη σχέση;
     
  7. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    @Apo _M89# με ποιο κριτήριο ορίζεις τον ανώτερο? με βάση το φύλο?
     
  8. Apo _M89#

    Apo _M89# New Member

    Θεωρω οτι πρεπρέ να υπάρχει διακρδιά για να λειτουργήσει "αξιοκρατικά" μια τέτοια σχεση.Μπορει να ειναι και εντελώς αντιστροφο σε μια σχεση Γυναίκας Μ και αντρα s.
     
  9. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Αχ αυτό το προπατορικό αμάρτημα.... πόσες γενιές θα το πληρώνουν ακόμα...
    Αφού εσείς τη βρίσκατε έτσι γούστο και καπέλο σας.
    Δεν ισχύει γενικά πάντως.
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Οκ, ο καθένας όπως την βρίσκει. Γενικά όχι, δεν ξέρω πολλές σκλάβες εγώ προσωπικά που να είναι σκλάβες ή υποτακτικες για αυτό το λόγο.
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Λολ ούτε συνεννοημενες  
     
  12. Apo _M89#

    Apo _M89# New Member

    Από την ίδια την σχεση ορίζεται π
    Καλα σίγουρα το γούστο καθαρά υποκειμενικο και ειναι ενδιαφέρον να διαφωνούμε.Η εξουσία είναι αφροδισιακη και επίσης ολο αυρο ηταν επιλογη της ιδιας της σκλαβας μου,χωρις να σημαίνει ότι δεν το αποδεχομουν και εγώ..