Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 16 Ιουλίου 2008.

?

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

  1. Είμαι μονογαμικός/ή.

    207 vote(s)
    36,7%
  2. Είμαι πολυγαμικός/ή.

    143 vote(s)
    25,4%
  3. Δηλώνω μονογαμικός/ή αν και συχνά η ιστορία με διαψεύδει.

    82 vote(s)
    14,5%
  4. Δηλώνω πολυγαμικός/ή αλλά όταν ερωτεύομαι ξεχνώ τί είχα δηλώσει.

    77 vote(s)
    13,7%
  5. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

    55 vote(s)
    9,8%
  1. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Το εχω ζησει απο την αντιθετη πλευρα..δυστυχως η ευτυχως εγω κατεδαφισα το σπιτι..Τελοσπαντω ισως αν ημουν πιο ανοιχτομυαλος να μη με ενοχλουσε..Ευτυχως ομως δεν ειμαι.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε νομίζω ότι η σύνδεση γονιού κ πολυγαμίας στέκει, εκτός αν ο Κ τα αγαπάει όλα σα να ναι "παιδιά του" .  
     
  3. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Βασικα ημουν οποτε και να το ελεγε την αληθεια θα ελεγε
     
  4. angel42

    angel42 Regular Member

    Δεν είναι σύνδεση του γονιού με την πολυγαμία... Απλά είναι ένα παράδειγμα που δείχνει ότι μπορεί κανείς να αγαπάει πολλούς χωρίς να μειώνεται η αγάπη που μπορεί να έχει και για τον κάθε ένα ξεχωριστά...

    Α.
     
  5. angel42

    angel42 Regular Member

    Φαντάζομαι φοβάστε μην ξαναβρεθείτε σε αυτήν τη θέση... Α.
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    με προλαβε η @angel42
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κατανοητό. Αν & δύσκολο για μένα να αγαπάς τόσα άτομα το ίδιο, δε το έχω δει και δεν ξέρω πως λειτουργεί.
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    δεν τα αγαπας το ιδιο, γτ ο καθενας ειναι ξεχωριστος, δεν βαζεις ομως μετρο. δεν λες εσενα σε αγαπαω 20% και εσενα 80%
    ο καθενας σου προσφερει κατι διαφορετικο
    η αγαπη ομως δεν ειναι επισης σε ολους το ιδιο συναισθημα
    δεν ειναι η περιγραφη των ρομαντικων με λουλουδακια και καρδουλες
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ε, ναι. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
     
  10. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Σιγουρα δεν το επιθυμω..βεβαια ειναι κατι που δε μπορεις να το ξερεις απο την αρχη..καμμια δεν εχει το θαρρος να σου εξ'αρχης θα παω και με αλλον..να τη στειλεις στο καλο και να συνεχισεις τη ζωη σου χωρις αυτη την ανωφελη παρεμβαση
     
  11. angel42

    angel42 Regular Member

    Δε γίνεται να αγαπάς διαφορετικούς ανθρώπους το ίδιο, αγαπάς διαφορετικούς ανθρώπους διαφορετικά. Αλλά τί είναι αυτό το ίδιο που ντε και καλά πρέπει να είναι το κριτήριο για την αγάπη; Εννοούμε ισόποσα; Μα και η αγάπη δεν είναι φασόλια και ρύζια να τη ζυγίζουμε και να τη βρίσκουμε μία οκά πάντα και παντού ακόμα και προς το ένα πρόσωπο.

    Φαντάζομαι έχετε δύο τρεις φίλους/φίλες που τους αγαπάτε. Τους αγαπάτε διαφορετικά τον κάθε ένα για διαφορετικούς λόγους και σας συνδέυον διαφορετικά βιώματα και κοινά μοιρασμένες στιγμές. Δεν σας αποκλείει τη δυνατότητα επειδή αγαπάτε τη φίλη σας τη Λίτσα να αγαπάτε και τον φίλο σας τον Κώστα... Φαντάζομαι, λέω... Α.
     
  12. angel42

    angel42 Regular Member

    Σας εύχομαι από εδώ και κάτω να συναντάτε μόνο γυναίκες που θα σας το λένε από την αρχή ότι σκοπεύουν να πάνε και με άλλους... Βέβαια αν τις στέλνετε όλες αυτές στο διάολο κινδυνεύετε να ξαναπέσετε σε εκείνες που δε θα σας το πουν αλλά με χαρά τους θα σας ξανακάνουν κερατά... Οπότε εσείς πρέπει να αποφασίσετε αν θα ακολουθήσετε μία μοναχική ζωή, έτσι δε θα κινδυνέψετε να γίνεται κερατάς, αλλά κάθε τι έχει και το τίμημά του... Α.