Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 16 Ιουλίου 2008.

?

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

  1. Είμαι μονογαμικός/ή.

    207 vote(s)
    36,7%
  2. Είμαι πολυγαμικός/ή.

    143 vote(s)
    25,4%
  3. Δηλώνω μονογαμικός/ή αν και συχνά η ιστορία με διαψεύδει.

    82 vote(s)
    14,5%
  4. Δηλώνω πολυγαμικός/ή αλλά όταν ερωτεύομαι ξεχνώ τί είχα δηλώσει.

    77 vote(s)
    13,7%
  5. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

    55 vote(s)
    9,8%
  1. Εκτος κι αν εισαι χορτοφαγος.  
     
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    Ωραία...τότε να είσαι χορτοφάγος και από τη σαλάτα να τρώς μόνο τα αγγούρια.
     
  3. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Εκτός κι αν ειναι αγγουροντομάτα και δεν τρως ντομάτα  
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Είμαι ο τελευταίος άνθρωπος που θα κρίνω τα "φετιχ" του καθενός  
     
  5. Εδώ και χρόνια επιδιώκω ελεύθερες ερωτικές σχέσεις. Κατά προτίμηση παράνομες. Αυτές στις οποίες, λόγω των συνθηκών, πολύ γρήγορα ανακαλύπτουμε ότι το αχαλίνωτο σεξ και τα εκτός ορίων ερωτικά παιχνίδια είναι η ουσία του δεσμού μας. Όπου από τη πρώτη φορά που πηδηχτήκαμε, καταλάβαμε ότι είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλο στο σεξ. Οι ιδανικοί εραστές! Σχέσεις δια των οποίων εσύ μου έδειξες ότι παρά το παρουσιαστικό της καθωσπρέπει κυρίας, είσαι μια βρώμικη πουτάνα που κάνει τα πάντα για ένα καλό γαμήσι κι εγώ ότι είμαι ακριβώς αυτό που φαντασιωνόσουν και δεν μπορούσες να βρεις: ένας ακόρεστος -πάντα καυλωμένος- εραστής, πρόθυμος να σε συντροφέψω στις πλέον ακόλαστες, άνευ ορίων, ηδονές, Συχνά και με τη συμμετοχή τρίτων, μεμονωμένων παρτεναίρ ή και ζευγαριών με τα ίδια ενδιαφέροντα.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Είσαι κι εσύ "μια βρώμικη πουτάνα που κάνει τα πάντα για ένα καλό γαμήσι";
     
  7. εγώ είμαι λιοντάρι που κάνει τα παντα για ένα καλό γαμήσι εσύ; δεσποινίς domme;
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εγώ είμαι pet-ορτύκι.
     
  9. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Το δίλημμα για εμένα προσωπικά είναι απλό.

    Εφόσον, η άλλη είναι δεσμευμένη, αρραβωνιασμένη, παντρεμένη, είτε απλά δεν θέλει κάτι μόνιμο
    τότε πολυγαμικός χωρίς καμία ενοχή και τύψεις.

    Όταν όμως, υπάρχει ενδιαφέρον και από τις δύο πλευρές για κάτι σταθερό και μόνιμο
    τότε μονογαμικός σαν ταγμένος.
     
  10. ενδιαφέρον...
     
  11. Η φυση εχει απαντησει στο ερωτημα αυτο. Τωρα απο κει και περα...ο καθενας πραττει αναλογα με το πως εχει διαμορθωθει και εχει χτισει την προσωπικοτητα του.
     
  12. lotus

    lotus Silence

    Απλά είμαστε θύματα και έρμαια της βιοχημείας του εγκεφάλου
    Βαζοπρασίνη και ωκυτοκίνη στα τάρταρα
    Αυτός είναι ο μηχανισμός της πολυγαμίας  
     
    Last edited: 8 Ιουλίου 2017