Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 16 Ιουλίου 2008.

?

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

  1. Είμαι μονογαμικός/ή.

    207 vote(s)
    36,7%
  2. Είμαι πολυγαμικός/ή.

    143 vote(s)
    25,4%
  3. Δηλώνω μονογαμικός/ή αν και συχνά η ιστορία με διαψεύδει.

    82 vote(s)
    14,5%
  4. Δηλώνω πολυγαμικός/ή αλλά όταν ερωτεύομαι ξεχνώ τί είχα δηλώσει.

    77 vote(s)
    13,7%
  5. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

    55 vote(s)
    9,8%
  1. Τα τρία τελευταία   
     
  2. Fiaggiammente_Phoenix

    Fiaggiammente_Phoenix Υπάρχω για να ζεις........

    ωραία, να ξεκινήσουμε από τα βασικά.
    Τι θεωρείς πως είναι πολυγαμία?
     
  3. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Βασιζομαι στην ανταλλαγη αποψεων.Δεν με ενδιαφερει τι κανει καποιος στο κρεβατι του αλλα η αποψη του πανω στο θεμα.
    Μετρημενα στο ενα δαχτυλο αλλα η πολυγαμια και η μονογαμια ειναι γενικο κοινωνικο θεμα θεωρω και δεν εχει απαραιτητα σχεση με το bdsm.
     
  4. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Θα πω πολυερωτια καλυτερα για να ακριβολογησω.
    Θεωρω πως ειναι η σχεση η η συνευρεση με περισσοτερους απο εναν ερωτικους συντροφους.
     
  5. Fiaggiammente_Phoenix

    Fiaggiammente_Phoenix Υπάρχω για να ζεις........

    μα δε σου είπα τι κάνω εγώ στο κρεββάτι μου.
    Αφού σε ενδιαφέρει η ανταλλαγή απόψεων είδες την άποψη μου, επί κοινωνικού ζητήματος στο πρώτο σχόλιο μου, που βασίζεται σε ψυχολογικές αντιδράσεις και κοινωνικές πρακτικές καταγεγγραμένες.
     
  6. Fiaggiammente_Phoenix

    Fiaggiammente_Phoenix Υπάρχω για να ζεις........

    ωραία.... αφού αυτό λοιπόν θεωρείς.... πάμε κατά σειρά.
    στην αρχαιά Ελλάδα, ήτο σύνηθες φαινόμενο να γίνεται της παρτούζας το κάγκελο.
    Οι Εσκιμώοι έχουν ακόμη και σήμερα έθιμο, πως όταν κάποιος επισκέπτεται την οικία κάποιου, πρώτα τον βάζουν να κάνει σεξ με την γυναίκα της οικογένειας για να τον καλοδεχτούν ( κυριολεκτικά και όχι μεταφορικά ).
    Συνεχίζοντας λοιπόν, για να μην τα αναφέρω όλα, ανέφερα τα πιο πάνω ενδεικτικά.
    Συνεχίζοντας, στην πρότερη ιστορία στη χώρα μας, οι προηγούμενες γενεές, όπου η γυναίκα ήταν στη θέση στο σπίτι, ήταν πολύ σύνηθες ο άνδρας να έχει κι άλλες, αλλά σαν κοινό μυστικό. Αυτές οι άλλες λοιπόν, ήταν κι αυτές παντρεμένες κυρίως, λόγω της εποχής που μόνο σεντόνι δε βγάζανε δημόσια, κατά την αφαίρεση της παρθενίας (κατά κόσμον την διακόρευσε ή την ξεπαρθένιασε), αλλα΄για όλους ήτο κοινό μυστικό και επίσημα όλοι λέγανε στον κοινωνικό τους κύκλο, μιας που ανέφερες κοινωνικό κύκλο, πως είναι κύριοι και κυρίες μονογαμικοί................. και συνεχίζοντας βλέπουμε τι διαστάσεις έχει πάρει το swinging, όπου είναι τέράστιες και σε νυμφευμένα ζευγάρια. Προχώρα και στο βδσμ (που στην πραγματικότητα είναι πρακτική της παλαιάς νοοτροπίας της χώρας μας κι όχι απο αλλού όπως ισχυρίζονται αλλά οκ άλλο θέμα αυτό).

    Που λοιπόν εσύ είδες την μονογαμία....?
    θέλεις να το ιδείς και με μια πιο ευρεία αντίληψη?
    είχες μόνο έναν σύντροφο στη ζωή σου, αν είχες τότε είσαι μονογαμική, αν δεν είχες τότε είσαι πολυγαμική.
    Τώρα το για ποιους λόγους ενοχλεί το να υπάρχει πέραν των ενός ή της μια συνεύρεσης είναι άλλο ζήτημα που πάνω κάνω στο ανέφερα στο πρώτο σχόλιο (περί εγωισμού κλπ).

    Απαντώντας σε αυτά λοιπόν, σου έχω απαντήσει και περί πολυγαμίας.... ( όπως έκανα εξ' αρχής...........)
     
  7. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Πολυγαμικος με μικροσχεσικες καταβολες
     
  8. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εσύ θα έκανες σχέση με κάποια υποτακτική που είχε άλλους 3 Dom; και αν ναι γιατι;
     
  9. Fiaggiammente_Phoenix

    Fiaggiammente_Phoenix Υπάρχω για να ζεις........

    Προφανώς και όχι, γιατί τότε δεν είναι υποτακτική......., άλλο το αν της επέτρεπε ο Κ της να την πηδάνε άλλοι.
    ΑΛλά να έχει 3 DOM πως θα γίνει?
    τότε αυτοί δε δεν είναι DOM
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Και τι είναι;
     
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εάν η ίδια κοπέλα είναι πολυγαμική τότε γιατί όχι;
    Ένας Dom με 3 υποτακτικές είναι πιο Dom δλδ;
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Είναι Κ, ότι θέλει κάνει.