Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μουσική στα αυτιά της sub όταν κάνετε session μαζί της

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 16 Οκτωβρίου 2017.

  1. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Το σεξ μάλλον δεν είναι καρκινογόνο, αλλά το προφυλακτικό μπορεί μελλοντικά ν' αποδειχτεί ότι είναι (ενώ ορισμένοι επιστήμονες -ήδη- θεωρούν ότι το vanilla, γενικώς, ως lifestyle δηλαδή, μπορεί να ευθύνεται για νεοπλασίες....)
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ή γκάϊντες σε σταθερό και επαναλαμβανόμενο μοτίβο ( σαν loop ένα πράγμα ) ή εκκλησιαστικό όργανο ( ακόμη και διαφορετικά κομμάτια ).
    Ως προς το τι θα κατάφερνα ( συνδυασμένο με δέσιμο ματιών ), μάλλον από εκνευρισμό, σε πονοκέφαλο - πιθανότατα ανία -, μπορεί και τίποτε.
    Βέβαια, ώρες ώρες σκέφτομαι ότι θα ήταν τέλειο, αν έβαζα κάποιον να μου φτιάξει ένα sensory deprivation tank στην μέση του σαλονιού.
    Σαν εκείνα που χρησιμοποιούσε ο John Lilly την δεκαετία του '70 ( εκείνα τα ερμητικά κουβούκλια δίχως φως και φίσκα στο νερό ), για ν' αλλοιώσει την αντίληψη περί πραγματικότητας.
    Αλλά αν έμπαινα και 'γω μέσα μαζί με την υ, μάλλον θα χάλαγα την μαγιά. Άρα, τσάμπα κόπος και χρήματα.

    Υ.Γ.

    Ως προς την χρήση ουσιών ( ακόμη και αλκοόλ ) πριν ή κατά την διάρκεια "συνευρέσως", well, θα είμαι τίγκα - που είμαι σίγουρα -, αλλά είμαι κατά.  
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Για νεοπλασίες μπορεί, για καρκίνο ευτυχώς όχι ακόμη στις μέρες αλλά στις μέρες μας άνετα κολλάς τον ιό των ανθρώπινων θηλωμάτων χωρίς προφυλακτικό που είναι καρκινογόνος για τον τράχηλο της μήτρας (σχετίζεται με την εμφάνιση του βασικά).

    Ευτυχώς δεν προκαλεί τίποτα το πολύ σοβαρό στους άνδρες.

    Για το ον τόπικ, τώρα, τι μουσική ή ήχους θα έβαζες στο υποτακτικό σου πριν τον ταλαιπωρήσεις ?
     
  4. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Nτεν έκω υποτακτικό, καρντιά μου.... 
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Σωστά, που να βρεις τέτοια ακατάδεκτη που είσαι ?
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Ευτυχωωωωωωωωώς...
    Και για τις γυναίκες?
    Μας νοιάζει καθόλου ή μπα? 
    Και σιγά τώρα, μην μάς νοιάξουν οι δυσπλασίες, ή ο καρκίνος του τραχήλου (ο δεύτερος πιο συχνός τύπος καρκίνου στις νέες γυναίκες!!!)
    Η εκδίκηση του ιού και της ανδρικής αλαζονείας βέβαια έρχεται από την αλματώδη αύξηση των κρουσμάτων καρκίνου του στοματοφάρυγγα.
    Σε αυτήν την περίπτωση βέβαια, κόβει το αρσενικό το στοματικό και είναι καλυμμένο, κομπλεδούδα.
    Μπορεί να γαμεί χωρίς προφυλακτικό, ανενδοίαστα και απροβλημάτιστα, άλλωστε δεν θα πάθει ο ίδιος και κάτι τρομερό.
    Νομίζω ότι θέλουμε γύρω στα 150 χρόνια ακόμη, πάνω-κάτω, για να κατέβουμε από τα δέντρα, τζάμπα η υπερπληροφόρηση.
    Και να σάς πω, για την γενιά μου, ο γέγονε γέγονε, αυτό που με προβληματίζει είναι με τι σεξουαλική κουλτούρα γαλουχούνται οι νεότεροι, που ακόμη έχουν συνήθειες υπό διαμόρφωση. 
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κοιτάξτε, παρόλα που είναι ολοφάνερη και σαφής μία σεξιστική διάθεση από την πλευρά του ιού(ας μη ξεχνούμε και την ομοφοβική διάθεση του ιού του aids) , κάποια ελίτ ομάδα αρρένων επιστημόνων/ερευνητών με την συμμετοχή και κάποιων αντίστοιχων γυναικών (όπως πάντα γίνεται) ανακάλυψε ένα αποτελεσματικό εμβόλιο κατα αυτού. Δεν το λέτε και λίγο αυτό, θα ήταν αδικία να το πείτε.


    Έχω την αίσθηση ότι το βλέπετε κάπως ανάποδα, η νεολαία είναι αυτή που διαμορφώνει την σεξουαλική κουλτούρα όχι το αντίθετο, με τον ίδιο τρόπο που οι νεαροί καινούργιοι bdsmers διαμορφώνουν το bdsm.


    Εν κατακλείδι αγαπητή Βρέντα :
    Α) Τόπο στα νιάτα και στην εξέλιξη και
    β) υποχρεωτικός εμβολιασμός του γυναικείου πληθυσμού στις δυτικές κοινωνίες

    και ξεμπερδέψαμε.  




    Υ.γ.

    Μιας και συζητάμε στο συγκεκριμένο νήμα και για το ον τόπικ ρε γαμώτο, μου είναι μία μικρή απορία το τι θα βάζατε να ακούει στα ακουστικά ενδεχόμενος υποτακτικός σας σε ενδεχόμενο παιχνίδι.
     
  8. brenda

    brenda FU very much


    Είμαι ένας πολύ καλός άνθρωπος όπως έχω επανειλημένα δηλώσει. 

    Ως εκ τούτου, θα βοηθούσα τον υποτακτικό ή την υποτακτική να χαλαρώσει και να πετύχει τον στόχο που θα έθετα.

    Για παράδειγμα, θα έπρεπε (μετά από επαρκή εξάσκηση φυσικά), να καταφέρει μία δυσκολούτσικη άσανα, καλή ώρα σαν αυτήν:

     

    και να την διατηρήσει κατά την διάρκεια της μουσικής υπόκρουσης που θα ήταν αυτή:





    Aν δεν τα κατάφερνε να σταθεί εκεί καθ΄όλη την διάρκεια, δηλαδή 4 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα, θα είχε μία εναλλακτική επιλογή, αλλά στο ίδιο μουσικό μοτίβο:





    Eδώ, αν έπεφτε πριν τα 3 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα, θα το επαναλάμβανε, μέχρι να τα καταφέρει. Και όσο μας έπαιρνε, μία ώρα, δύο, τρεις, πέντε, δεν θα είχε καμιά απολύτως σημασία. Εγώ θα ξαναέβαζα το υπέροχο κομμάτι αυτό από την αρχή και θα τον καθοδηγούσα σιωπηλά, με το βλέμμα μου. Εκεί να δείτε απόσυρση των αισθήσεων που χρειάζεται!

    Στην συνέχεια, θα απολάμβανε κάτι που θα αποτελούσε ιδιαίτερο προνόμιο και δεν θα του δινόταν συχνά, ως επιβράβευση. 
     
    Last edited: 20 Οκτωβρίου 2017
  9. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

  10. brenda

    brenda FU very much

    @AuroraBorealis

    Το άκουγα σήμερα και συνειδητοποίησα ότι η μουσική πρέπει να φτιάχνει εμένα και να συνάδει με την διάθεση μου, οπότε σήμερα φαντασιώθηκα/σκέφτηκα/προγραμμάτισα ένα κομμάτι της επόμενης συνάντησης μου με βάση αυτό.
    Καλά θα κάνει να μπει στο mood γρήγορα.
    Και η μουσική θα βοηθήσει...
     
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εγώ πάλι θεωρώ τους ήχους μας μουσική εκείνη την ώρα.
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Κλείστης τα μάτια, κλείστης το στόμα, ακινητοποίησε τη κι έγιναν τα αυτιά όλα τα άλλα μαζί, τι άλλη μουσική;