Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπορεί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Her toy, στις 2 Ιανουαρίου 2017.

  1. Ένα switch άτομο να βρεθεί στη θέση του κυρίαρχου ή του
    υποτακτικού κατά την άποψη σας σε μια bdsm σχέση με επιτυχία
    όσο ένα άτομο που έχει πιο ξεκάθαρο ρόλο?
     
  2. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

  3. gazza

    gazza Regular Member

    yes..oui..da..ya..si...evet..ja..
    και ναι και στα ελληνικα
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μάλλον χλωμό.
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Γιατί χλωμό?
     
  6. sssppgr

    sssppgr Regular Member

    Γίνεται πολύπλοκο, τι θα γίνει αν εχουν και οι δυο κυρίαρχη διαθεση η υποτακτική? κάτσε να στις βρεξω και μετα μου τις βρεθείς ΕΣΥ? μάλλον με ερωτικο παιχνίδι μοιάζει. Τι γινεται αν αλλάξει η διαθεση ξαφνικά? κλπ
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Γιατί ο switch είναι switch. Χρειάζεται την εναλλαγή δεν μπορεί να λειτουργήσει μονομπαντα και να είναι ολοκληρωμένο το στάτους του.
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Switch δε σημαίνει ότι είναι Κ Δευτέρα- Τετάρτη - παρασκευή και υ τρίτη- Πέμπτη- Σάββατο.

    Switch δε σημαίνει ότι θέλεις να switchαρεις καν με το ίδιο άτομο απαραίτητα.

    Το μόνο που σημαίνει είναι ότι μπορείς να είσαι και τοπ και μποτομ (ή έστω D και s) είτε με το ίδιο άτομο είτε με διαφορετικά, αναλόγως.

    Ούτε πολύπλοκο είναι ούτε τίποτα. Μια δυναμική σαν όλες τις άλλες.
     
  9. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Νομίζω εδώ είναι που οι περισσότεροι άνθρωποι κάνουν λάθος για τους switch. Αυτό που λες είναι μια υπεργενικευση.

    Άλλωστε πάρα πολλοί switch μπορούν να είναι τοπ μόνο σε ένα άτομο και μποτομ μόνο σε ένα άλλο. Επίσης δες την παραπάνω απάντηση για λεπτομέρειες.

    EDIT - νομίζω αν αντικαταστησεις τη λέξη "χρειάζεται" με την φράση "έχει τη δυνατότητα να" θα είσαι πολύ πιο κοντά σε μερίδα τουλάχιστον των switch.
     
  10. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Πάντως εγώ γνωρίζω ζευγάρι που είναι αμφότεροι switch .. και μια χαρά είναι .. όχι μία, και δύο και τρεις θα έλεγα ...
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Και αν ένας κυριαρχικός απαγορεύσει την κυριαρχική έκφραση της switch υποτακτικής του απέναντι σε τρίτα άτομα ?
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Switch με switch είναι το ιδανικό νομίζω.