Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπορώ να κάνω κάποιον να δεχτεί τον πόνο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος afentra20, στις 22 Νοεμβρίου 2009.

  1. afentra20

    afentra20 New Member

    Γνώρισα κάποιον στον οποίο του αρέσει και να τον βρίζω, και να γίνεται το χαλάκι μου να τον πατάω, να τον διατάζω να κάνει οτιδήποτε,facesitting κ.τλ.Εν ολίγοις δέχεται οτιδήποτε αρκεί να μην περιλαμβάνει σωματικό πόνο (πέραν από μερικά απλά χαστουκάκια) Υπάρχει κάποιος τρόπος να τον εκπαιδεύσω ή απλά δεν το'χει; Μου χει πάντως ότι από το vanilla sex δεν μπορεί να ικανοποιηθεί και ότι απλά για κάποιον λόγο όταν πονάει θυμώνει.
     
  2. VicTor

    VicTor Regular Member

    πρεπει να ερωτικοποιησεις τον πονο.Κανενας sub η slave δεν πεφτει στον δρομο και χτυπαει και λεει αχ ναι πιο δυνατα.Ως αρσενικο και εφ ωσον εχει τασεις υποταγης η στιγμες που τελειωνεις πρεπει να ειναι για αυτον αποθεωση.προσπαθησε λοιπον αρχικα με καποιο δυνατο γρατζουνισμα στα τιναγματα σου,μια σφαλιαρα στον κωλο του οταν πλησιαζεις για να του δειξεις πιο δυνατα,και έτσι σιγα σιγα ο πονος θα σταματησει να ειναι το συναισθημα που εχει μαθει και θα το ανακαλυψει ως μια παραμετρο ευχαριστησης σου και συνεπως ευχαριστησης σου.  
     
  3. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Μπορώ να κάνω κάποιον να δεχτεί τον πόνο;

    Εγώ νομίζω πως δεν το έχει
     
  4. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Re: Μπορώ να κάνω κάποιον να δεχτεί τον πόνο;

     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Δύο ερωτήσεις, για να σου απαντήσω:
    1) Ο ίδιος έχει εμπειρίες από ερωτικό πόνο ή μιλάει θεωρητικά;
    2) Θα ήσουν ικανοποιημένη χωρίς S/m στοιχείο;
     
  6. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Μπορώ να κάνω κάποιον να δεχτεί τον πόνο;

    Αυτό το παράδειγμα μας δείχνει για άλλη μιά φορά, πόσο λεπτές είναι οι ισορροπίες..Τελικά ποιός είναι ο Αφέντης και ποιός ο σκλάβος..Βλέπεις οτι καταλήγεις να ικανοποιείς τις επιθυμίες του σκλάβου, παρά αυτός τις δικές σου.. Σίγουρα το άτομο είναι sub, απλά δεν θέλει να νιώθει πόνο. Η γνώμη μου είναι, ότι αν δεν δείξει σημάδια βελτίωσης σύντομα, πρέπει να τον παρατήσεις. Ο χρόνος είναι πολύτιμος..
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Μπορώ να κάνω κάποιον να δεχτεί τον πόνο;

    Είχα σχέση παλιά μ ένα φετιχιστή, ο οποίος απολάμβανε την ταπείνωση, την ποδολατρεία αλλά αντιδρούσε στον πόνο. Τον δεχόταν μόνο για να ευχαριστήσει εμένα και βέβαια είχε πολύ χαμηλά όρια αντοχής.

    Δεν είναι όλοι οι φετιχιστές μαζοχιστές ή αλγολάγνοι, όπως δεν είναι ντε και καλά υποτακτικοί και σίγουρα δεν είναι σκλάβοι.

    Τα όρια στον πόνο ωστόσο πιστεύω πως μπορούν να επεκταθούν, όταν όπως αναφέρουν πιο πάνω και άλλοι, ερωτικοποιηθούν μέσω διέγερσης. Όταν κάποιος είναι σε κατάσταση διέγερσης αποδέχεται ευκολότερα και μπορεί να μετουσιώσει καλύτερα τον πόνο, ο οποίος καλό είναι να αρχίζει από χαμηλή ένταση για να προλάβουν να εκκριθούν ενδορφίνες που θα βοηθήσουν στην μετουσίωση του σε ευχαρίστηση.
     
  8. natural born slave

    natural born slave New Member

    εσυ θα επρεπε να θυμωνεις που δε δεχεται τον πονο... Να ξερε ποσο τυχερος ειναι...μακαρι να ημουν στη θεση του!
     
  9. fractal

    fractal Regular Member

    παίξε το παιχνίδι της απώλειας. Θα τα βρεις όλα.