Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μποτες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος katribu2010, στις 13 Νοεμβρίου 2007.

  1. katribu2010

    katribu2010 New Member

    Με βρισκεις συμφωνο!Αν κανεις μια βολτα στα ελληνικα sex shops(Καθως και σε αυτα στο internet),οι τιμες σε οσα απο αυτα εχουν μποτες ειναι σαφως δυσαναλογες της ποιοτητας τους!
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    ειναι αυτο που λεμε πως η καυλα ''πληρώνεται''....




    εκει πονταρουν και τα sex shops 
     
  3. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    Απάντηση: Μποτες

    Όταν κάποιος δεν έχει αρκετά χρήματα να διαθέσει για τη φετιχιστική ένδυση του θα οδηγηθεί στις πιο φθηνές λύσεις. Η ουσία είναι να νιώθει ο ίδιος καλά ό,τι ποιότητας και αν είναι αυτό που θα φορέσει.

    Κάποια sex shops έχουν και ακριβά ρούχα δερμάτινα ή από βινύλιο.

    Τα ποιοτικά και όμορφα σχεδιασμένα ενδύματα τραβούν την προσοχή όλων. Το δέρμα είναι κλασικό και διαχρονικό. Ακριβό τις περισσότερες φορές. Αλλά όμορφο, ζεστό, με αφή και άρωμα που διεγείρει.

    http://www.tiberius.at/


    Το βινύλιο έχει άλλη χάρη. Εφαρμόζει καλύτερα και άρα αναδεικνύει κάποια σημεία του σώματος, όταν μάλιστα αυτά είναι όμορφα σχηματισμένα. Ακριβό είναι και αυτό. Υπάρχει και κάποιο περιοδικό στο εξωτερικό αφιερωμένο αποκλειστικά στη μόδα του βινυλίου.

    http://www.marquis.de/




    Σε πολλά πράγματα στην καθημερινότητα μας κάνουμε οικονομία. Ανάλογα με την οικονομική δυνατότητα του ο καθένας προσέχει για να έχει. Στο ρουχισμό μας όμως κάνουμε σχεδόν όλοι κάποια εξαίρεση.  

    Από το παρελθόν όμως έχουμε επιρροές όσον αφορά το τρόπο ένδυσης και υπόδησης.


    Αν το ντύσιμο σας δεν είναι φετιχιστικό θα μειώσει τη διάθεση σας για κάποια bdsm κατάσταση? Σίγουρα η όλη προετοιμασία, με την επιθυμητή και ποθητή ένδυση και υπόδηση, για κάτι που μας ενδιαφέρει και αγαπάμε μας κάνει να προσπαθούμε για το καλλίτερο.

    Η διάθεση μας δε θα πρέπει κανονικά να έχει όρια, αν αυτά τα όρια πρέπει να είναι το ντύσιμο.

    Καλά να είστε πάντα απανταχού του κόσμου φετιχιστές.  
     
  4. Hil

    Hil Regular Member

    Στην οδό Πατησίων στο ρεύμα προς Πατήσια
    πριν την Αλεξάνδρας είναι ένα μαγαζί με παπούτσια τέτοια!!
    Το στάμπαρα πριν 1 βδομάδα θα το επισκευτώ σύντομα  
     
  5. chemical23

    chemical23 Regular Member

    300 ευρω για ένα ζευγάρι παπούτσια τα οποία θεωρείς ότι ταιριάζουν στην αισθητική σου και τα θέλεις γιατί τα επιθυμείς ε δεν είναι πολλά βρε αδερφέ.Και μένα μαρέσουν οι κολώνιες της Βurberry και αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά τέτοιες.Και το ντύσιμο είναι κάτι που όλοι μας το προσέχουμε.Εδώ δίνουμε 1500,2000 ευρώ για χαζοκούτια υπολογιστών που να έχουν την καλύτερη οθόνη τη καλύτερη κάρτα γραφικών τον καλύτερο επεξεργαστή κλπ.Βέβαια ζήτημα έγκειται όταν θέλεις πολλάαα παπούτσια των 300 ευρώ.Τότε ναι ίσως υπάρξει θέμα ανάλογα με το βαλάντιο του κάθενος.Συμφωνώ με την άποψη της Syrah όσον αφορά το θέμα αισθητική αλλά και με τον thomaspolygono στο ότι δεν κάνουν τα ρούχα και τα αξεσουάρ τον άνθρωπο αλλά ο άνθρωπος τα ρούχα,παραλλαγή του παπά με τα ράσα  
     
  6. jazzmaner

    jazzmaner New Member

    Σχετικά με την αισθητική άποψη των παπουτσιών, νομίζω ότι ειναι καθαρά υποκειμενικό (προφανώς), και σε ό,τι αφορά στην φετιχιστική αισθητική, έχει να κάνει, νομίζω, με το πώς αντιλαμβάνεται κανείς το φετίχ του. Για παράδειγμα, πολλοι φαντασιώνονται μια κλάσσική αφέντρα, με όλα τα ρούχα δερμάτινα, κλασσικό s/m look και μπότες πάνω απο το γόνατο, όπως ο φίλος katribu2010 (σε ότι αφορά τις μπότες τουλάχιστον). Αντιθέτως, άλλοι, όπως εγώ, φαντασιώνονται μια πιό "καθημερινή" αφέντρα. Για παράδειγμα, εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου οι μπότες πάνω απο το γόνατο, αλλα τρελαίνομαι απίστευτα για τις κλασσικές μυτερές, δερματινες, με τακούνι στιλέτο,, μπότες μέχρι το γόνατο, αυτές που φορανε και οι περισσότερες γυναίκες στην κανονική τους ζωή. Προφάνως, για μένα είναι πολυ πιο εύκολο να βρω τέτοιες μποτες στην αγορά. Επίσης, αναφορικά με τα sex shops, νομίζω ότι είναι προφανές πως τα προιόντα τους, και δη τα παπούτσια, είναι υπερτιμημένα. Ας μην ξεχνάμε πως αυτοί είναι και οι κανόνες της ελεύθερης αγοράς. Όσο σε πιο μικρή ποσότητα και όσο πιο σπάνια πωλείται ενα αντικείμενο, τόσο πιο ακριβό και είνα
     
  7. aventitus

    aventitus New Member

    ναι να παρεις!!!!!πολύ ωραία ιδέα
     
  8. giousoufaki-thess

    giousoufaki-thess A real feet slave dogy

    και εγώ έχω τρέλλα με μπότες αλλα ανδρικές
     
  9. straponlover

    straponlover New Member

    Απάντηση: Μποτες

    ΦΙΛΕ ΚΟΙΤΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ .ΜΠΕΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΚΤΟΥΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ,ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΧΟΥΝ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΟΥ.ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΙΑ ΦΕΡΝΑΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ !!!
     
  10. faoust

    faoust New Member

    την καλύτερη μπότα την έχω δει στο λονδίνο...
     
  11. Γενικότερα καλά outlets για fetish υποδήματα είναι sites του εξωτερικού. Υπάρχουν κάποια τα οποία έχουν πολύ ποιοτικά προϊόντα (και βέβαια στην ανάλογη τιμή). Πάντως όπως τα ράσα δεν κάνουν τον παπά, έτσι και η μπότα δεν κάνει την mistress (με συγχωρείτε αλλά η λέξη "αφέντρα/αφέντης" απλά δεν μου κολάει καλά στο στόμα). Σίγουρα και εμένα με εξιτάρει αφάνταστα η γυναίκα να φοράει μπότες, και μάλιστα στις ιδιωτικές στιγμές, όσο πιο bitchy τόσο καλύτερα, αλλά αν τη φοράει απλά για να ικανοποιεί το οπτικό αποτέλεσμα και αισθάνεται άβολα/δεν επωφελείται της δυναμικής που της προσφέρει το συγκεκριμένο παρουσιαστικό, τότε το νόημα έχει χαθεί.
     
  12. Kits

    Kits Contributor


    η αλλη μποτα που βρισκεται?