Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπου !!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 12 Μαρτίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δηλώνετε κυριαρχικοί , δηλώνετε υποτακτικοί , δηλώνετε ό,τι άλλο . Τι είναι αυτό που αναζητάτε ; Δε θέλω επιχειρήματα που θα προσπαθούν να μου αποδείξουν γιατί είστε , θέλω τα κίνητρα σας μέσω της συγκεκριμένης διαδρομής που επιλέγετε , όποια και αν είναι αυτά .

    Σεξ , ηδονή , σαδισμός , μαζοχισμός , παιχνίδι , τρόπος ζωής , τι ; Πιστεύετε ότι μπορείτε να εκτεθείτε , βάλτε το χέρι βαθιά μέσα και κάντε το .

    Θα επανέρθω με το δικό μου το γιατί …

    Υ.Γ. Ρώτησα την μεταξένια μου τι τίτλο θα έβαζε και μου είπε "Μπου !!!" . Τη ρώτησα γιατί και μου είπε ότι είναι πιο εύκολο να δηλώσει κάποιος τι είναι , παρά το τι πραγματικά θέλει μέσω αυτού...
     
  2. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Μπου !!!

    Ψυχοθεραπεια,εκτονωση,επαφη,ηδονη,αισθηση ελεγχου...
    (σε καλυψα ή ειμαι εκτος θεματος?  )
     
  3. meira

    meira Regular Member

    Για μένα ένα είναι το κίνητρο και μοναδικό... μέσα από αυτή την πορεία ανακαλύπτω και εξερευνώ τις πτυχές του εαυτού μου που τόσα χρόνια πριν δεν μπορούσα να εξηγήσω. Ολοκληρώνομαι συνειδητά σαν άτομο πλέον ξέροντας σε πιο δρόμο βαδίζω, γιατί και με ποιο τρόπο.
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    boo back!!!!!


    Ερωτευμένος με τα παιχνίδια της ηδονής........
     
  5. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: Μπου !!!

    QUOTE]βάλτε το χέρι βαθιά μέσα και κάντε το [/QUOTE]

    Με το χέρι βαθιά κάτω απ' το πάπλωμα δηλώνω υποτακτική γιατί:
    χρειάζομαι Κάποιον Άλλον να βάζει σε τάξη το συνοθύλευμα σκέψεων και σε πρόγραμμα τον σωρό πράξεων μιας ζωής -της δικής μου- που είναι σαν κουβάρι. Επιπλέον, πρέπει να υπάρχει Κάποιος που να Τον τοποθετώ ψηλά και να του αξίζει για να μου υπενθυμίζει τη μηδαμινότητά μου. Να με γδύνει, τέλος , από τους γκρίζους ρόλους μου και να αποτοξινώνει την αύρα μου από τα σημάδια που αφήνουν οι συναλλαγές του περιβάλλοντος.
    Πολλά θέλω...και πάνω απ' όλα ..Κάποιον να μου μαθαίνει ΤΙ ΘΕΛΩ.
    Κάπου αλλού.. έχει αναφερθεί πως περισσότερο συμβάλλει στην εξέλιξή μας η συνειδητοποίηση των «δεν θέλω» παρά των «θέλω».Καλό θα ήταν , ίσως, να βλέπαμε κι αυτήν την παράμετρο..
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2007
  6. zeugari

    zeugari New Member

    Πολύ καλό θέμα. Δεν ξέρω γιατί αλλά η πρώτη λέξη που μου ήρθε στο μυαλό είναι η ανακάλυψη, η εξερεύνηση σε όλους τους τομείς της ζωής. Μετά μου ήρθε η λέξη Δύναμη. Δύναμη ψυχής? Δύναμη ζωής? Δύναμη ανώτερη που σε κάνει να γεμίζεις τόσο έντονα? Θέλω κι άλλο ψάξιμο μου φαίνεται.  
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Μπου !!!

    Παλια ηταν εξερευνηση ,
    τωρα πλεον συνειδητα θα ηθελα να ειναι τροπος ζωης ,
    πραγμα που δεν θα συμβει ποτε φυσικα ,
    αλλα any way , να εχουμε κατι να λεμε .
     
  8. Kits

    Kits Contributor

    ...ολοκλήρωση
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Μπου !!!

    Ανάγκη για ολοκλήρωση μέσα απο Εκείνον.
    Τρόπος ζωής.
     
  10. panoulhs

    panoulhs New Member

    Πολύ καλό θέμα!
    Προσωπικά οι 2 λέξεις που μου έρχονται στο μυαλό είναι ηδονή και εξερεύνηση! Έτσι με την πρώτη νιώθω και καταλαβαίνω πως έχω επιλέξει το σωστό,αυτό που ήθελα να κάνω και με τη δέυτερη πως έχω πολλά να μάθω ακόμα,να ανακαλύψω νέες εμπερίες να ζήσω πρωτόγνωρες καταστάσεις......
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    ..ολα τα θέλω...το κυριοτερο τρόπος ζωης..
     
  12. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Μπου !!!

    Μπου λοιπόν, αφού το θέλει η μεταξένια σου   Για να το λέει αυτή κάτι ξέρει.
    Ευελπιστώ να ακούσω και την άποψη της.

    Για μένα πλέον δεν υπάρχει αναζήτηση, είμαι ξεκάθαρος. Η αναζήτηση γίνεται στην αρχή της πορείας κάθε ανθρώπου. Εγώ έχω ήδη διανύσει τα 3/4 της ζωής μου και εδώ και πολλά χρόνια για μένα είναι τρόπος ζωής.