Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μυαλό.......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Antediluvian, στις 25 Ιουνίου 2018.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Μάλλον δεν καταλάβατε τι είπα. Μιλάω για διαφορά δυναμικού στο μυαλό δύο ανθρώπων. Αν αυτή η διαφορά υπάρχει, αυτή είναι εμφανής τουλάχιστον στον ένα. Αν δεν υπάρχει, τότε και οι δύο αισθάνονται μια χαρά, είτε έχουν υψηλό είτε χαμηλό iq.
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    ο καθένας τη δουλειά του να κάνει καλά. όσο είναι δυνατό όχι κοινότυπα.
     
  3. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Άρα, τη βλακεία την αντέχει μια χαρά, μη σου πω την επιζητά ένα Κ αντίστοιχης νοημοσύνης γιατί δεν τον παίρνει αλλού.
     
  4. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εεεεε και ναι και όχι. Το μυαλό (iq και τα ρέστα) σε φτάνει μέχρι ένα σημείο... Μετά παίζουν κι άλλα ρόλο. Αλλιώς θα τα έφτιαχναν μόνο genius με genius και οι υπόλοιποι... Μακαριοι οι πτωχοι το πνευματι!
     
  5. Maswiz

    Maswiz Premium Member

    Ποοοοσο δικιο εχεις με τη βλακεια..
    Αλλεργια εχω...
    Συννενοηση να υπαρχει και ολα τα αλλα βρισκονται ή χανονται!
     
  6. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Μην το πας στα άκρα, ή τελείως χαζός ή ιδιοφυϊα. Εγώ μιλάω για διαφορά που δεν αντέχει κάποιος, αν και αυτό διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    σύμφωνοι, απλώς η γνώμη μου είναι ότι μετράει παραπάνω η επικοινωνία από το iq και αυτή χτίζεται λίγο λίγο Θεού θέλοντας και καιρού επιτρεποντος or not...
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Nα ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου.
    Τι σημαίνει υπόβαθρο, και υπόβαθρο σε τι;
    Τι ρόλο παίζει η μόρφωση; Σε ποιόν τομέα; Πόση;
    Υπάρχει άνθρωπος χωρίς προσωπικότητα;
     
    Last edited: 26 Ιουνίου 2018
  9. Circe

    Circe Lemon zest

    Το μεγάλο πρόβλημα είναι ο βλακας που θεωρεί τον εαυτό του έξυπνο!
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    ο έξυπνος που θεωρεί τους άλλους βλάκες μπορεί να είναι πιό περίπλοκο πρόβλημα.
     
  11. Circe

    Circe Lemon zest

    Δεν έχω συναντήσει έξυπνο που να υποτιμά τους άλλους
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    κάθε έξυπνος που θεωρεί την εξυπνάδα ανωτερότητα υποτιμά τους άλλους.