Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μυαλό.......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Antediluvian, στις 25 Ιουνίου 2018.

  1. Maswiz

    Maswiz Premium Member

    Τωρα συμφωνω απολυτα με οσα γραφεις.. Οσο για το τελευταίο, μπράβο σου, τυχερη και αξια
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    βαρυσημαντη λεξη το παντα 
    εμπεριεχει πολλες φορες τον κινδυνο να απομακρυνει καποιος και ατομα αξιολογα με την μια με την υπονοια μηπως ειναι υποκριτες 
     
  3. usable_weeny

    usable_weeny owned

    Σωστό κι αυτό. Να αντικαταστήσω, λοιπόν, το πάντα με συνήθως.   Και σε κάθε περίπτωση καλό είναι να αποφεύγονται τα βιαστικά συμπεράσματα για τους άλλους.  
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

     
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    αν έπαιζε ρόλο το μυαλό στο ταίριασμα, δεν θα υπήρχε οφ σαηντ.
     
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μουντιαλικώς μιλώντας...
     
  7. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιανεται.

    Χαιρετά τους πεζούς όταν είσαι καβαλλα, για να σε χαιρετανε οι πεζοί όταν ξεκαβαλιψεις.

    και αλλά τινα.
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Α γεια σου. Έτσι.

    (Σ.Σ.: "Ξεκαβαλι(κέ)ψεις" είναι. Το ξέρω, ταχύτητα. Το παθαίνω κι εγώ συχνά πυκνά).
     
  9. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Έχει πάντως την πλάκα του που η φράση «έχει υπόβαθρο» αντιμετωπίζεται αυτόματα από όλους (ένοχος κι εγώ) ως «υψηλό υπόβαθρο».

    Χωρίς υπόβαθρο δεν υπάρχει τίποτα. Σαν σπίτι χωρίς θεμέλια. Αλλά δεν υπάρχουν ιδανικά θεμέλια. Υπάρχουν θεμέλια κατάλληλα για την περίπτωση. Αν κυνηγάμε τα πρώτα, καλή τύχη. Αν κυνηγάμε τα δεύτερα, μπορεί και να βλέπουμε μαύρη μέρα (let's pretend it's "opposite day") μια στο τόσο.
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Προσωπικότητα έχουν όλοι οι άνθρωποι, σαμπ, Κ, σουίτς, περβ, βανίλα, υποβρύχια, ο περιπτεράς της γειτονιάς μας ακόμη, ναι, και όμως, αν θέλετε το πιστεύετε, έχει κι αυτός προσωπικότητα.
    Υπο-κείμενο...
    Υπο-βαθρο...
    Δεν καταλαβαίνω την σύνδεση.
    Δεν είναι αυτονόητο πως όλοι οι άνθρωποι έχουν κάτι περισσότερο από την επιφάνειά τους?
    Εκτός αν ερμηνεύω πάλι εγώ λάθος.
    Παρεκτός αν είναι ερώτημα μόνο για γυναίκες Dommes, οπότε πάω πάσο.
    Αλλά κι εκεί, τώρα που το καλοσκέφτομαι, πάλι για ανθρώπους μιλάμε, παρόλο που τους χαρακτηρίζετε ''υποκείμενα''. Μάλλον μού διαφεύγει κάποιο κομμάτι της ορολογίας που χρησιμοποιείτε.
    Υπάρχουν άραγε ''Κάποιες'' που τις εξιτάρουν sub χωρίς προσωπικότητα? (Ερώτημα όπως προαναφέραμε αυτοαναιρούμενο).
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εκ των μέχρι τούδε συμφραζομένων το υπόβαθρο συνίσταται σε "τυπικά προσόντα μετά της απαραιτήτου τυπικής επίσης πιστοποιήσεως.
    Παράσημο, σύμβολο, έμβλημα, τατουάζ, σκήπτρο, χουατέβα...
    Λογικό σχήμα αντίληψης σε μια κοινωνία που αναζητά και αποδέχεται την αυτοαναγόρευση ως ιερό δισκοπότηρο από τους ιεροφάντες του "ξες ποιος είμ' εγώ ρε"..!
    Σιγά τα ωά..!
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Και για όσους αναρρωτιουνται τι εστι υπόβαθρο:

    Όλοι έχουμε προσωπικότητα το θέμα είναι ότι εάν την ξυσεις λίγο από κάτω υπάρχει το υπόβαθρο το απυθμενο.