Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΝΑΡΚΩΣΗ - ΛΙΠΟΘΥΜΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος extremakis, στις 31 Μαρτίου 2017.

  1. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    Εχετε ποτε ναρκωσει ή ναρκωθει για extreme παιχνιδια κατα την διαρκεια των ερωτικων σας στιγμων ?
    Εχει τυχει να λιποθυμισει η συντροφος σας ή εσεις καθως επιδιδοσασταν σε ερωτικα ασφυκτικα παιχνιδια ?
    Αν εχετε εμπειριες στις παραπανω εικονες περιγραψτε τις σκηνες.
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απορία,

    το να λιποθυμήσει κάποιος από έντονο ασφυκτικό παιχνίδι το θεωρείς ερωτική εμπειρία ή μη σου τύχει εμπειρία ?
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    εάν είχαμε ναρκωθεί πώς θα το θυμόμασταν για να το περιγράψουμε;
     
  4. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    Μιλω για ναρκωση της κοπελας...οχι και των δυο...
     
  5. Noardos

    Noardos Regular Member

    Δεδομένα:
    -Η φαντασία από την πραγματικότητα απαίχει.
    -Το κακό για να συμβεί απέχει ένα τσικ από το πολύ καλό.

    Έτσι λοιπόν αφενός λογικέψου, αφετέρου σύνελθε.

    Έχουν τύχει περιπτώσεις λιποθυμίας, χρήζουν άμεσης και σωστής τεχνικής αντίδρασης ενίοτε και εγκεφαλικης - ψυχικής.
     
  6. Oρισμενα πραγματα καλυτερα να παραμενουν μονο στο χωρο της φαντασιωσης ωστε να προσφερουν ασφαλη.... καβλα!
     
  7. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Οκ, μιλάμε ακαδημαϊκά...

    Καθότι ειμαι άσχετη, δύο τρόπους μπορώ να σκεφτώ για νάρκωση του συντρόφου. Αν προκύψει λιποθυμία μέσα από παιχνίδια ασφυξίας αυτό δεν ειναι νάρκωση αλλά ένα σύμπτωμα της σωματικής διαδικασίας που υποβάλλεται ο άλλος (δεν εξετάζω τα της επικινδυνότητας, την οποία σαφέστατα και θα γνωρίζεις).

    Οπότε για νάρκωση μπορώ να σκεφτώ να επιτευχθεί...
    Είτε μέσω κάποιου έτοιμου φαρμακευτικού σκευάσματος, είτε μέσω ψυχότροπων "recreational" ουσιών;

    Τόσο στη μία όσο και στην άλλη όμως, ακόμη και αν μιλάμε για κάποιον που είναι πλέον χρήστης ουσιών και σκευασμάτων... πώς μπορείς να διασφαλίσεις τον παράγοντα ασφάλεια;

    Εδώ αναισθησιολόγος σε βάζει για αναισθησία και είσαι monitored συνεχώς και πάλι συμβαίνουν ατυχήματα... Ακόμη και στη μέθη, πάλι είσαι monitored, έστω και για βασικές ενδείξεις...
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Φιλε @extremakis θίγεις ένα πάρα πολύ σοβαρό θέμα, το οποίο με έχει απασχολήσει πολλές φορές στο παρελθόν και νομίζω ότι πρέπει να συζητηθεί με μεγαλύτερη λεπτομέρεια στο φόρουμ, ώστε όλοι να γνωρίζουν   Ξέρεις καμιά φορά, άμα είσαι Μερακλής και αφού τελειώσεις ότι ότι έχεις να κάνεις, θα καθίσεις σπιτάκι σου θα πιείς την Μπυρίτσα σου ή τα ουζάκια σου βλέποντας ειδήσεις, σαρβάιβορ, μπάλα κτλ. Το πρόβλημα με αυτά τα μπουρδέλα όμως, είναι πάντα το ίδιο.

    Η μια μπύρα φέρνει την άλλη, το ενα ουζάκι το άλλο (και αμα στα σερβίρουν κιολας, γαμησε τα), και πάει λέγοντας μέχρι την εμφάνιση της θολούρας και του ξεράματος στον καναπέ, κρεβάτι, μη σου πω και καρέκλα  

    Αφού λοιπόν σου είπα αυτά, ας απαντήσω στις ερωτήσεις σου.

    -> Εχετε ποτε ναρκωσει ή ναρκωθει για extreme παιχνιδια κατα την διαρκεια των ερωτικων σας στιγμων ?

    Πολυ φοβάμαι ότι έχω πέσει θυμα, αυτής της σκοτεινής και δόλιας, αναμφίβολα μπρατ, πρακτικής. Αλλά σίγουρος 100 % δεν είμαι.

    -> Εχει τυχει να λιποθυμισει η συντροφος σας ή εσεις καθως επιδιδοσασταν σε ερωτικα ασφυκτικα παιχνιδια ?

    Εχει τύχει να ξεραθώ επιτόπου από το ποτό, στην πολυθρόνα, ντυμένος, ενώ θυμάμαι πολύ καλά ότι ξύπνησα στο κρεβάτι γυμνός. Το τι μεσολάβησε είναι το αντίκειμενο της απο κάτω ερώτησης  

    -> Αν εχετε εμπειριες στις παραπανω εικονες περιγραψτε τις σκηνες.

    Πολύ φοβάμαι, ότι υπάρχει μια πιθανότητα να έχω κάποια τέτοια εμπειρία... Εχω ξυπνήσει με απρόσμενο και δυνατό, τσούξιμο στον πωπουδάκο μου

    Στην αρχή το πήρα πολύ άσχημα   Και άρχισα να κάνω τα τέστ :

    Επαιξα ενα τζόκερ-> Το χασα.
    Εριξα τα ζάρια -> Ασσο δυο.
    Πήγα τουαλέτα -> Δεν είδα διαφορές πρίν και μετά. Ιδιος χρόνος, ιδιο σχήμα, ίδιο μέγεθος.

    Και κάπου εκεί ηρέμησα  

    Μπράτς   Το νου σου @extremakis  
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2017
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Πως σου φαίνεται η περίπτωση που κάποιος/α έχει σοβαρές διαταρχές με τον ύπνο του/της και του/της έχουν συνταγογραφηθεί υπνωτικά χάπια σε καλή δοσολογία ?
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Στα μάγουλα ή στην οπή ?
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Σχετικά με το πρώτο. Υπάρχουν πολλά φάρμακα που είναι στοχευμένα ή έχουν ως παρενέργεια τον ύπνο. Κάποια από αυτά δεν χρειάζονται καν συνταγογράφηση.
    Το θέμα όμως δεν είναι το κατά πόσο μπορεί να βρει τα φάρμακα αλλά η δοσολογία. Γιατί μία χαρά μπορεί να πάρει το φάρμακο και να ξεραθεί πράγματι αλλά όταν αρχίσει το παιχνίδι να είναι σε μία κατάσταση τρομερής νυστας και παράλληλα τρομερα ενοχλητικής αίσθησης ότι κάποιος δεν τον αφήνει να κοιμηθεί. Και αυτό θα είναι πολύ έντονο και δυσάρεστο γιατί η νύστα θα είναι μεγάλη λόγω των φαρμάκων. Αν παλι βρεθεί η σωστή δόση που δεν θα υπάρχει καμία αντίληψη τότε πρέπει να υπάρχει προσοχή στο να μην είναι επιβλαβής. Εξαρτάται και από το πόσο ο οργανισμός είναι παρθένος σε τέτοια φάρμακα αλλά και η ανεκτικότητα ξεχωριστά σε κάθε άνθρωπο.
     
  12. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Κατά την γνώμη μου οι ουσίες πάσης φύσεως μακριά από τα παιχνίδια σαδομαζοχισμου.
    Έχω έρθει σε κατάσταση sub space όμως δεν έχει να κάνει με κατάσταση λιποθυμιας η ναρκωσης.